Zprávy / Pozvánky

Čirý hudební exorcismus: Doomsday Student

Čirý hudební exorcismus: Doomsday Student

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.05.2017

V Českých Budějovicích zahraje 3. června v klubu Velbloud kultovní americká kapela Doomsday Student a bude to jejich jediná zastávka v Čechách na jejich evropským tour. A ty nebývaj moc častý. O support se postará hnedka trojice českých kapel At Bona Fide, Vole a Depakine Chrono.

Doomsday Student je čirý hudební exorcismus. Dvě v agónii kvílející kytary staví nepřekonatelné hudební plochy, bicí se ve vytrvalém monotónním tempu valí jako tank, poezie perversnosti se plíží k objektivním pravdám. To vše s neskutečnou až uhrančivou energií plnou disonance. Historie tohoto uskupení sahá až do roku 1994, kdy vznikla kultovní kapela Arab on Radar, jejíž specifický zvuk je pro Doomsday Student asi nejcharakterističtější.


Členové Eric Paul, Stephen Mattos, Craig Kureck a Paul Vieira působili i v dalších podobně hutně znějících kapelách jako The Chinese Stars, Athletic Automaton či Made in Mexico, které s Doomsday Student spojují i svým dobrým výběrem zvláštní hudby labely 31G a Skingraft, na nichž poslední deska DS A Self Help Tragedy vyšla.

O takzvaný support se postaraj kamarádi At Bona Fide a Vole, jež spojuje láska k hluku, jedni ji přetavují do shoegazovýho oparu, druzí se s ní vypořádávají hrubou punkovou nesmlouvavostí. A nesmí chybět zástupce z místního podhoubí Depakine Chrono, čerstvě vystupující jako trio, jejichž obcování s hlukem je budějčákům známá věc.

Info

Doomsday Student (us)
Support: At Bona Fide + Vole + Depakine Chrono
3. 6. 2017 20:00
Music Bar Velbloud, České Budějovice

www.facebook.com/events/1506716899358866
www.facebook.com/MusicBarVelbloud

Foto © Freddie Ross

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.