Zprávy / Nové desky

Clarinet Factory vydávají novinku Meadows

Clarinet Factory vydávají novinku Meadows

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.03.2017

Už tento pátek 3. března vydají Clarinet Factory u belgického vydavatelství homerecords.be nové řadové album Meadows. Mezinárodně respektovaný ansámbl představil několik skladeb z novinky ve čtvrtek 2. března na in-store koncertě v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, kde bylo album také poprvé v prodeji. Návštěvníci in-store koncertu navíc mohli zakusit virtuální realitu v podobě prezentace nového 360° klipu ke skladbě Hikari. Pražský křest je v plánu na 31. března v JazzDocku.

"S nápadem natočit 360° klip přišel Jindřich Trapl z XLABu, s nímž již 15 let pracujeme na vizualizacích našich koncertů. No a jelikož jsme se právě chystali s VerTeDance a představením Korekce do velmi fotogenického Japonska, volba padla na Hikari, píseň Japonskem a japonštinou inspirovanou," vysvětluje kapelník Jindřich Pavliš a dodává: "Stali jsme se vlastně pokusnými králíky XLABu, jelikož jsme sbírali úplně první materiály a učili se, co kamera a 360° video vlastně umí a neumí.Vznikla jakási iluze rozšířené reality, tedy to, co si představujeme, že nás brzy čeká, až si všichni pořídíme ty 'obyčejné brýle', co nám budou realitu doplňovat o užitečné informace, nebo třeba jen o zábavu tak, jak jsme to zkusili my v podobě létajících 3D objektů."


Inspirace Japonskem ale není zdaleka jediná, která je na albu patrná. Velmi zajímavá je mimo jiné práce Clarinet Factory s folkovými prvky v podobě spolupráce se souborem Grunik a hráčkou na tzv. koncovku Annou Ficelovou či tzv. field recordings, které má pro změnu na svědomí Joe Acheson z britských Hidden Orchestra. Zapomínat nemůžeme ani na bubeníka Dana Šoltise z Vertigo Quintet, jenž dodává vybraným skladbám zajímavou dynamiku. Díky všem zmíněným pak album působí jako přirozeně kompaktní celek s velmi působivými žánrovými přesahy. Že to nejsou jen planá slova ostatně dokazují i první reakce z řad přátel souboru a blízkých lidí z branže, které jsou dle vyjádření Clarinet Factory ryze pozitivní.

Kromě samostatných koncertů v tuzemsku i zahraničí můžete Clarinet Factory vidět také společně se souborem VerTeDance v rámci oceňovaného představení Korekce, které se 12. března dočká v Divadle Ponec své již sté reprízy. "Korekce byla pro nás pro všechny velké překvapení. Nikdo nepředpokládal 100 repríz, ani cestování po celém světě. Tanečníci z tohoto představení jsou pro naši poměrně dost semknutou čtveřici něco jako širší rodina a pominu-li to, že nás vtáhli hluboko do světa pohybu a tance, jsou pro nás velmi inspirativní i jako lidé se zajímavými názory a přístupem k životu i umění. Mezi námi hudebníky panují určité stereotypy a je velmi příjemné je konfrontovat a spojit s těmi tanečnickými," dodává k tomu Pavliš.

Info

Clarinet Factory

www.facebook.com/Clarinet-Factory
www.clarinet-factory.cz

Foto © Martin Straka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratři debutují

redakce 27.09.2021

Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace