Zprávy / Nové desky

Clarinet Factory vydávají novinku Meadows

Clarinet Factory vydávají novinku Meadows

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.03.2017

Už tento pátek 3. března vydají Clarinet Factory u belgického vydavatelství homerecords.be nové řadové album Meadows. Mezinárodně respektovaný ansámbl představil několik skladeb z novinky ve čtvrtek 2. března na in-store koncertě v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, kde bylo album také poprvé v prodeji. Návštěvníci in-store koncertu navíc mohli zakusit virtuální realitu v podobě prezentace nového 360° klipu ke skladbě Hikari. Pražský křest je v plánu na 31. března v JazzDocku.

"S nápadem natočit 360° klip přišel Jindřich Trapl z XLABu, s nímž již 15 let pracujeme na vizualizacích našich koncertů. No a jelikož jsme se právě chystali s VerTeDance a představením Korekce do velmi fotogenického Japonska, volba padla na Hikari, píseň Japonskem a japonštinou inspirovanou," vysvětluje kapelník Jindřich Pavliš a dodává: "Stali jsme se vlastně pokusnými králíky XLABu, jelikož jsme sbírali úplně první materiály a učili se, co kamera a 360° video vlastně umí a neumí.Vznikla jakási iluze rozšířené reality, tedy to, co si představujeme, že nás brzy čeká, až si všichni pořídíme ty 'obyčejné brýle', co nám budou realitu doplňovat o užitečné informace, nebo třeba jen o zábavu tak, jak jsme to zkusili my v podobě létajících 3D objektů."


Inspirace Japonskem ale není zdaleka jediná, která je na albu patrná. Velmi zajímavá je mimo jiné práce Clarinet Factory s folkovými prvky v podobě spolupráce se souborem Grunik a hráčkou na tzv. koncovku Annou Ficelovou či tzv. field recordings, které má pro změnu na svědomí Joe Acheson z britských Hidden Orchestra. Zapomínat nemůžeme ani na bubeníka Dana Šoltise z Vertigo Quintet, jenž dodává vybraným skladbám zajímavou dynamiku. Díky všem zmíněným pak album působí jako přirozeně kompaktní celek s velmi působivými žánrovými přesahy. Že to nejsou jen planá slova ostatně dokazují i první reakce z řad přátel souboru a blízkých lidí z branže, které jsou dle vyjádření Clarinet Factory ryze pozitivní.

Kromě samostatných koncertů v tuzemsku i zahraničí můžete Clarinet Factory vidět také společně se souborem VerTeDance v rámci oceňovaného představení Korekce, které se 12. března dočká v Divadle Ponec své již sté reprízy. "Korekce byla pro nás pro všechny velké překvapení. Nikdo nepředpokládal 100 repríz, ani cestování po celém světě. Tanečníci z tohoto představení jsou pro naši poměrně dost semknutou čtveřici něco jako širší rodina a pominu-li to, že nás vtáhli hluboko do světa pohybu a tance, jsou pro nás velmi inspirativní i jako lidé se zajímavými názory a přístupem k životu i umění. Mezi námi hudebníky panují určité stereotypy a je velmi příjemné je konfrontovat a spojit s těmi tanečnickými," dodává k tomu Pavliš.

Info

Clarinet Factory

www.facebook.com/Clarinet-Factory
www.clarinet-factory.cz

Foto © Martin Straka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Teepee vychází WTOB Remixes

redakce 17.02.2021

Čeká vás chill elektronika, house i techno, tracky fanoušky nepochybně donutí tančit i v domácím prostředí.

Tryo debutuje, a to u Kabinet Records

redakce 16.02.2021

V barevném indie projevu kapely, který chvílemi překrývá mlhavý shoegaze háv, jsou cítit nejen vlivy kultů jako Pink Floyd nebo The Doors, ale také jména jako Orville Peck či Real…

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

redakce 15.02.2021

Nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu.

Post-hudba vydává druhý singl a oznamuje novou desku

redakce 12.02.2021

Elektropopové duo Post-hudba ohlašuje dva roky po vydání desky Není se na co těšit nové album. Svět na konci roku nula vyjde v březnu a představuje se už druhým singlem…

Richard Autner vydáva debut

redakce 12.02.2021

Záujem vydavateľstva Richarda nakopol, aby niektoré nápady oprášil, podokončoval a použil texty, ktoré dlhšie hľadali vhodný inštrumentálny podklad.

Hugo Hauskrecht s indie elektronickým albumom

redakce 11.02.2021

Nahrávka Stena vznikala spontánne, pracoval na nej celý minulý rok, ale väčšina pesničiek nevznikla s cieľom vytvoriť album.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace