Zprávy

Co dělat, pokud chci začít hrát na hudební nástroj?

Co dělat, pokud chci začít hrát na hudební nástroj?

pr | Zprávy | 21.10.2020

Schopnost hrát na nástroj byla vždy ceněna. Obvykle se s hrou na hudební nástroje začíná ve velmi mladém věku, zejména ti, kdo spojují své hudební a profesionální plány s hudební kariérou. Díky tomu mají děti čas naučit se tajemství daného nástroje, se kterým budou velmi dobře a důkladně pracovat. Je důležité, aby jejich hraní bylo především koníčkem a aby se dítě zajímalo o to, co dělá.

Pokud vaše děti patří mezi ty, které opravdu touží hrát například na klarinet či kytaru, měli byste je v tomto snu podpořit. Můžete jim pomoci vybrat vhodný hudební nástroj nebo si zahrát s nimi či vytvářet různá hudební aranžmá na mixpultu.

Co takhle klarinet?
V současné době je nákup nového nástroje pro začínajícího hráče na klarinet obtížnou záležitostí. V posledních letech se na trhu objevilo mnoho nových společností nabízejících nástroje určené pro děti. V minulosti jste si za relativně malé množství mohli koupit pouze školní nástroj vyrobený z ABS plastu. Dnes je za podobnou cenu možné zakoupit mnohem lépe znějící dřevěný nástroj, který po dvou letech nebudete muset vyměňovat, protože to nebude blokovat další vývoj mladého hráče na klarinet. Klarinet má mnoho zvukových výhod a velké technické možnosti, proto je stále více a více ochotně používán jako sólový nástroj, a to jak v komorní hudbě, tak v dechových orchestrech.

Bicí nástroje pro kluky i holky
Bicí nástroje je velmi bohatá rodina nástrojů, které nehrají vždy první housle v souboru, ale jako žádný jiný nástroj mohou kousek obarvit nebo dokonce změnit jeho atmosféru. Od velkých bubnů jako conga, přes cajony, tamburíny až po třepačky. Abyste mohli hrát na většinu těchto nástrojů, nemusíte být profesionálním bubeníkem. Poskytují však spoustu zábavy a zdůrazňují rytmus hudby. Bez bicích by náš svět nebyl tak barevný!

Namixujte si vlastní hudbu
Hudba má mnoho podob, někdo rád zpívá, někdo miluje bicí a někdo mixuje hudbu. Chcete si vy nebo váš potomek vyzkoušet jaké to je být DJ? Pak stojí za to pořídit si mixpult. Směšovač neboli mixpult je jedním z nejdůležitějších zařízení používaných při práci se zvukem. Vyznačuje se mnoha nezbytnými funkcemi a výjimečně univerzálním použitím. S pomocí správného mixpultu můžete libovolně míchat hudbu a připravovat zajímavé skladby.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Mooncloud #50: Never Sol

redakce 02.12.2020

Zajímá vás, kdo jsou nejoblíbenější hudebníci Never Sol a ze které hudby je naměkko? Poslouchejte Mooncloud.

Nekola děkují za druhou desku

redakce 02.12.2020

Démoni samoty, strachu, smutku ale i prosvítající naděje jsou tématem tohoto alba, které vznikalo od jara 2019 do podzimu 2020.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Kinaři posílají do světa optimistickou kolekci

redakce 01.12.2020

Patří kino také do vašeho života? Rozbouřená doba si žádá nějaké jistoty. Dejme společně najevo, že tou naší je právě kino.

Ploy přichází s dvojnásobným singlem

redakce 01.12.2020

Použitelný materiál k testům, zda může hudba přežít ve stavu bez tíže.

Annet X vydává první desku

redakce 30.11.2020

Annet X chce ukázat, že umí udělat jak poctivou RnB baladu, tak temnější věci na hraně rapu, ale i úderné party tracky.

Nová Kolna na Polí5

redakce 30.11.2020

Smrtí zatepla je volný pandán k albu Ženy. Tím ale podobnost končí, Kolna spojuje improvizaci s písní, elektroniku s rockem, etnické nástroje s věšákem na prádlo.

Dva řecko-perské komiksové zářezy Franka Millera

redakce 30.11.2020

Pokud se budeme ptát, jak spolu oba komiksy souvisejí po dějové stránce, pak by nejpřesnější odpovědí bylo, že Xerxés je komiksu 300 prequelem a sequelem zároveň.

David Lynch oznamuje virtuální koncert Meditate America

redakce 29.11.2020

Iniciativa Meditate America si klade za cíl rozšířit povědomí o technice transcendentální meditace pro všechny osoby ohrožené stresem a úzkostmi.

Nové EP Bert & Friends

redakce 29.11.2020

Název EP je vzhledem k určité lehkosti předchozích počinů a také samotnému obalu na první pohled zvláštní.