Zprávy

Co dělat, pokud chci začít hrát na hudební nástroj?

Co dělat, pokud chci začít hrát na hudební nástroj?

pr | Zprávy | 21.10.2020

Schopnost hrát na nástroj byla vždy ceněna. Obvykle se s hrou na hudební nástroje začíná ve velmi mladém věku, zejména ti, kdo spojují své hudební a profesionální plány s hudební kariérou. Díky tomu mají děti čas naučit se tajemství daného nástroje, se kterým budou velmi dobře a důkladně pracovat. Je důležité, aby jejich hraní bylo především koníčkem a aby se dítě zajímalo o to, co dělá.

Pokud vaše děti patří mezi ty, které opravdu touží hrát například na klarinet či kytaru, měli byste je v tomto snu podpořit. Můžete jim pomoci vybrat vhodný hudební nástroj nebo si zahrát s nimi či vytvářet různá hudební aranžmá na mixpultu.

Co takhle klarinet?
V současné době je nákup nového nástroje pro začínajícího hráče na klarinet obtížnou záležitostí. V posledních letech se na trhu objevilo mnoho nových společností nabízejících nástroje určené pro děti. V minulosti jste si za relativně malé množství mohli koupit pouze školní nástroj vyrobený z ABS plastu. Dnes je za podobnou cenu možné zakoupit mnohem lépe znějící dřevěný nástroj, který po dvou letech nebudete muset vyměňovat, protože to nebude blokovat další vývoj mladého hráče na klarinet. Klarinet má mnoho zvukových výhod a velké technické možnosti, proto je stále více a více ochotně používán jako sólový nástroj, a to jak v komorní hudbě, tak v dechových orchestrech.

Bicí nástroje pro kluky i holky
Bicí nástroje je velmi bohatá rodina nástrojů, které nehrají vždy první housle v souboru, ale jako žádný jiný nástroj mohou kousek obarvit nebo dokonce změnit jeho atmosféru. Od velkých bubnů jako conga, přes cajony, tamburíny až po třepačky. Abyste mohli hrát na většinu těchto nástrojů, nemusíte být profesionálním bubeníkem. Poskytují však spoustu zábavy a zdůrazňují rytmus hudby. Bez bicích by náš svět nebyl tak barevný!

Namixujte si vlastní hudbu
Hudba má mnoho podob, někdo rád zpívá, někdo miluje bicí a někdo mixuje hudbu. Chcete si vy nebo váš potomek vyzkoušet jaké to je být DJ? Pak stojí za to pořídit si mixpult. Směšovač neboli mixpult je jedním z nejdůležitějších zařízení používaných při práci se zvukem. Vyznačuje se mnoha nezbytnými funkcemi a výjimečně univerzálním použitím. S pomocí správného mixpultu můžete libovolně míchat hudbu a připravovat zajímavé skladby.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace