Zprávy

Co ty jsi zač? ptají se Tvrdý/Havelka

Co ty jsi zač? ptají se Tvrdý/Havelka

redakce | Zprávy | 10.03.2015

Duo Tvrdý/Havelka, které debutovalo albem U nás v garáži s předělávkami českých undergroundových klasik, přichází s videoklipem k písni Co ty jsi zač?. Remake původní skladby skupiny Dr. Max z roku 1986 režíroval Štěpán FOK Vodrážka s hercem a režisérem Miroslavem Krobotem v hlavní roli. Premiéru klipu a také nominaci alba U nás v garáži na cenu Anděl v kategorii alternativa mohou fanoušci dvojice Tvrdý/Havelka oslavit 18. března v Divadle Archa.

„Klip jsme přetočili jedna ku jedné, záběr po záběru, ale vizuálně jsme ho spolu s kameramanem Šimonem Dvořáčkem, studiem Lunchmeat a make-up artistkou Renee Le Petit upravili. Vybrali jsme si proto atmosféru noční tramvaje a snažili se zachytit náladu po party, lidi zahleděné do sebe, ten nezájem okolí, co všichni ve tři ráno známe,“ říká režisér Štěpán FOK Vodrážka. „Noviny jsme v jedné chvíli chtěli vyměnit za mobily, ale nakonec jsme využili Martina Tvrdého a jeho denního povolání grafika. Tenhle klasický tištěný formát a dnes už trochu ohrožený druh má totiž nejradši,“ dodává. Vznikla tak moderní coververze klipu, který je třetím singlem z alba U nás v garáži. Václav Havelka, frontman skupiny Please the Trees a Martin Hůla, vystupující pod pseudonymem Martin Tvrdý nebo Bonus, v něm dali šlágrům českého undergroundu 70. a 80. let moderní zvuk.

„Poslouchám současnou hudbu a Tvrdý/Havelka mi od začátku přípomínali umělce jako James Blake, Apparat, Mount Kimbie nebo Radiohead. Spojení aktuálního světového soundu a undergroundových hitů, které už moje generace logicky nezná, mě hrozně baví,“ vysvětluje osmadvacetiletý režisér, jehož videoklip k písni Kilovej bůh pro Vladimíra 518 byl loni nominován na cenu Anděl. Pro Českou televizi natočil dokument o tetování v novém cyklu o subkulturách Kmeny.

„Co ty jsi zač? je silný slogan a píseň, která s nadsázkou a humorem vytahuje téma konformity, normálnosti a stereotypního pohledu na odlišnost. Což je téma, které se na desce objevuje víckrát, a zároveň provází reakce na naše album po celou dobu,“ popisuje Havelka výběr písně jako dalšího singlu. Tvůrci do hlavních rolí oslovili tváře svérázného Dejvického divadla – režiséra a Havelkova tchána Miroslava Krobota, který se jako černý pasažér unavený životem veze v noci tramvají. Narazí v ní na nekompromisního revizora Václava Neužila ml. V písni se nevědomky objeví i Lenka Krobotová, čerstvá držitelka Českého lva za film Díra u Hanušovic. „Pracovali jsme ve studiu a do toho mi volala manželka, chtěla řešit nějaké pojištění. A Martin ten náš návrat do tvrdé reality nahrál,“ směje se Havelka.


Oba umělci se těší na vystoupení v Divadle Archa 18. března. „Bude to jediný koncert před festivalovou sezónou s kapelou v Praze a těšíme se i na skvělého hosta – berlínskou hudebnici a neskutečnou perfomerku Golden Diskó Ship, která představí svoji novou desku Invisible Bonfire,“ zve Martin Hůla.

Videoklip Co ty jsi zač? produkovala renomonovaná filmová a televizní společnost Bionaut. Celé album U nás v garáži si můžete poslechnout zde.

Info

Tvrdý/Havelka s kapelou Co ty jsi zač
18.03.2015 20:00
Divadlo Archa, Praha
www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1297387

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Punxtreffen Zarch v Blšanech

redakce 15.06.2021

Můžete vyrazit na festival Punxtreffen Zarch, kde zahraje mnoho kapel a projektů nejen z okruhu Hluch Crew.

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce 15.06.2021

Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Zuby nehty jsou v San Francisku

redakce 15.06.2021

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru.

Jednota Polom představí producentku Ziúr i umělce spjaté s kolektivem Nyege Nyege

redakce 14.06.2021

Rok po magickém jednodenním festivalu na kalvárii Ostré, který byl oceněn nominací na Vinylu v kategorii Počin roku, se volný promotérský kolektiv Jednota vydává na další sakrální místo.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Stone Smoker opět povstává z popela a kouře

redakce 14.06.2021

Mezinárodní undergroundový festival se uskuteční ve Skalákově Mlýně v Meziříčku.

Nové LP Rest in Haste

redakce 14.06.2021

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Punkový Barrák music hrad

redakce 13.06.2021

Novinkou druhého ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace