Zprávy

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce | Zprávy | 12.05.2021

Na začátku roku ohlásila legenda brněnské alternativy svůj návrat vydáním nového singlu Lockdown Dance. Skupina Boo nyní přináší další ochutnávku z připravovaného alba v podobě druhého singlu s názvem Things.

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací: „Text mě napadl během covidové krize, kdy některé firmy vykazovaly mnohem větší zisky než předtím v důsledku našeho konzumního chování. Potřebujeme neustále nové věci, jinak neumíme žít. A to mě štve,“ říká Christoph Pajer. Naléhavost tohoto sdělení mířeného na každého z nás umocňuje neúprosná rytmika, hutný rif a expresivní vokál autora textu.

Kapela Boo, založená v roce 1998, obnovila svoji činnost po téměř desetileté pauze, a to ve své původní sestavě: Josef Ostřanský (kytara), Pavel Koudelka (bicí), Andrea Konstankiewicz (violoncello) a Christoph Pajer (zpěv, kytara, baskytara, housle). V pořadí třetí album, jež je plánováno na letošní podzim, vychází po dlouhých devatenácti letech od vydání posledního alba Listen (2002).

více o kapele zde

Info

Boo
Fb kapely

foto © Jiří Pichl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začína festival Sensorium - Beyond The Sound

redakce 23.06.2021

Netradičné živé vystúpenia aj koncerty cez telefón pre jedného. Virtuálna realita, klimatický futurizmus aj hudba ako protest.

Aiko s novým songem

redakce 23.06.2021

S netradičním konceptem přichází zpěvačka Aiko. Vydává nový videoklip, který bude na pokračování.

Festival v ulicích rozehraje o víkendu centrum Ostravy

redakce 23.06.2021

Do centra města se po roční přestávce vrací Festival v ulicích, který již od roku 2011 pořádá tým festivalu Colours of Ostrava.

Posuňte hudební poslech o level výš. Jak vybrat gramofon?

pr 22.06.2021

Gramofony si i ve světě cédéček a internetu stále drží své místo. Jejich obliba nejen mezi audiofily má svůj důvod.

Zahřívací party festivalu Vivat Vila

redakce 22.06.2021

Večer s country, s baťohama, celtama, ve starejch kanadách, přeneste se s námi do americké prérie. Vstup bez klobouku na vlastní nebezpečí.

Zrní proti jadernému odpadu

redakce 22.06.2021

Věděli jste, že náš stát na svém území chystá výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu (HÚJO)? Ne?! Přijeďte se dozvědět víc.

Na Blues Alive přijedou Rick Estrin a John Primer

redakce 22.06.2021

Oba získali ocenění i při posledním ročníku cen - Rick Estrin & The Nightcats byli vyhlášeni Kapelou roku a John Primer Umělcem roku v tradičním blues.

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

JazzFestBrno přidává další koncerty a festival

redakce 21.06.2021

Do Brna na podzim zavítá baskytarový kouzelník Marcus Miller, bubenický idol Dave Weckl, rakouský saxofonista Bernhard Wiesinger a další.

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce 20.06.2021

Na festivale vystoupí Raül Refree ve spojení s portugalskou zpěvačkou Linou, americká písničkářka Leyla McCalla i dvorní kytarista Roberta Planta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace