Zprávy / Pozvánky

Conan v zádech s Downfall of Gaia

Conan v zádech s Downfall of Gaia

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.02.2017

Britští Conan, rodáci z Liverpoolu vyráží na Evropské turné. Fanoušci stoner/doom metalu budou mít možnost zaradovat se hned několikrát, oproti minulým tour se kapela nenaskládá do dodávky, ale vyráží tourbusem v dobré společnosti zpřízněných kapel Downfall of Gaia, Hark a High Fighter.

Conan fungují a vždy fungovali jako trio. Existence kapely se datuje od roku 2006 a jediným původním členem kapely je dnes už vlastně jen zpěvák a kytarista Jon Davis. Od roku 2014 došlo k něčemu, co by se dalo nazvat prolomením ledů, ustálila se sestava, skupina vydala své druhé dlouhohrající album a začala se pomalu dostávat i do line-upů velkých festivalů, které do té doby anglány většinou přehlížely. Loni vydávají své aktuální album Revengeance, v létě zahráli na Brutal Assaultu, kde doslova drtili vše živé. Pamětníci samozřejmě vzpomínají i na Strahovský koncert v roce 2013.


Ve stejném roce, tedy 2013 se v Praze, ikdyž v jiném klubu objevili i němečtí Downfall of Gaia, jejich temný až blackový sludge, koketující s crustem si tu našel své fanoušky a jejich připojení k letošnímu turné nás jen těší. Kapela je pod křídli metalového vydavatelského kolosu Metal Blade Records, kde loni vydali své zatím poslední album Atrophy. Je zvláštní, že stejně jako Conan, mají na obalu své aktuální desky vlky, v jejich případě jednoho.

Britští Hark jsou z celého balíčku nejvíce "Sabbatovští". Melodický zpěv, mohutné riffy. Jejich druhé album Machinations by mělo vyjít u Season Of Mist asi tak 14 dnů před pražským koncertem. Sludge/stoneroví High Fighter z Německa si zahráli loni ve sklepení jedné nejmenované žižkovské hospůdky, takže ten kdo dění na scéně trochu sleduje, už ví s čím má tu čest. Zajímavostí je určitě ženský vokál, ten kdo nezná, ať zkusí jejich debut Scars & Crosses.

Info

Conan (uk) + Downfall of Gaia (de)
Support: Hark (fr) + High Fighter (de)
10. 3. 2017 19:00
Modrá Vopice, Praha
Vstupné: 350,- v předprodeji / 380,- na místě

www.facebook.com/events/727456907411096
www.facebook.com/MusicClub-Modra-Vopice
www.obscure.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Spectaculare pomalu vrcholí: Bugge Wesseltoft a Henrik Schwarz

redakce 08.05.2022

Co se stane, když norský jazzový inovátor potká německého deephouseového veterána a začnou spolu improvizovat?

Oranssi Pazuzu ve Futurum Music Baru

redakce 08.05.2022

V souvislosti s hudbou finských experimentátorů se skloňují žánry jako psychedelický black metal, avantgardní rock, doom metal, krautrock či ambient.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace