Zprávy / Pozvánky

Conor Maynard a 070 Shake poprvé v Praze

Conor Maynard a 070 Shake poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.05.2023

Hudba rapperky 070 Shake vychází z těch nejtemnějších zákoutí a stínů duše. Do Prahy hudebnice přiveze 3. července 2023 svou ceněnou desku You Can’t Kill Me. Britský hudebník Conor Maynard se díky TikToku stal jedním z nejsledovanějších indiepopových umělců posledních let. V rámci své letní tour přijede také poprvé do České republiky, kde v pražských Žlutých lázních 25. srpna představí své největší hity.

Kariéra hudebnice 070 Shake z New Jersey akcelerovala v roce 2016, kdy ji podepsal label GOOD Music. Krátce nato se tak objevila ve skladbách Pushy T, Nase nebo Kanyeho Westa. Populární je i na nezávislé popové scéně, mezi časté spolupracovnice se řadí i Christine and the Queens, singl Guilty Conscience z debutové desky Modus Vivendi remixovali Tame Impala. Její jemný hlas a sentimentální melodická rytmika skvěle doplnili výrazné rapové skladby i taneční bangery. Stejně jako ve své tvorbě se v rámci spoluprací nikdy nebála ukázat svou zranitelnou stránku a prozkoumávat nekonformní nebo temně romantická místa. Ve svých skladbách vypráví historky s gangsterským pozadím, zpovídá se ze svých závislostí, velký prostor dává lásce k sobě samotné.

A přesně takové je i aktuální album You Can’t Kill Me, na kterém se 070 Shake noří ještě hlouběji do svého nitra, kde zkoumá své slabé stránky. Jako málokomu se jí daří vyzdvihovat vlastní zranitelnost a otevřenost, a zároveň tvořit vlastní osvobozující manifest dodávající sílu svým posluchačům.


Jeho debutové album z roku 2012 se v Anglii stalo hned po vydání číslem jedna, největší slávu ale zažívá až po deseti letech na scéně, kdy se Conor Maynard rozhodl opustit velké vydavatelství a své skladby rovnou sdílet na sociálních sítích. K jeho vůbec nejoblíbenějším videím patří ty z jihokorejským umělcem Shaunem nebo svým bratrem Jackem Maynardem. Dnes je jedním z nejsledovanějších britských hudebníků na TikToku. Kromě toho, že na sociálních sítích představuje vlastní tvorbu a fanouškům poodhaluje své soukromí i tvůrčí proces, je známý pro své covery. Jeho verze skladby You Broke Me First (v originále od Tate McRae) má jenom na Spotify téměř 100 milionů přehrání.

Info

070 Shake (us)
3. 7. 2023 20:00
Roxy, Praha
Fb událost

Conor Maynard (uk)
25. 8. 2023 20:00
Žluté lázně, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sigur Rós spustili filmový experiment

redakce 05.10.2023

Výsledkem bude deset snímků vytvořených deseti různými režiséry či režisérkami „bez pravidel a hranic“.

Přijedou Orchestral Manoeuvres in the Dark, The Vaccines, Sophie Ellis-Bextor, James Arthur i Giant Rooks

redakce 04.10.2023

OMD se proslavili hned na začátku 80. let, Organisation patří mezi klíčové desky dekády, kterou definovalo někdy bezstarostné, ale často i politicky nabité disko.

Tajemství hluku, improvizátoři a aktuální objevy v Punctu

redakce 04.10.2023

Od avant-popu přes extrémní hluk po rozsáhlý výběr ze současných i zavedených, digitálních i analogových, rytmických i abstraktních experimentů.

Sonitus v říjnu

redakce 03.10.2023

Neotřelý pop, klidná improvizace i peruánská kytarová syntéza. Domovská série komunitního prostoru Punctum uvede v říjnu.

Larkin Poe představí nové album

redakce 02.10.2023

Na svém zatím posledním albu posluchače do prostředí, které znají obě sestry velmi zblízka - do světa jižanského rocku.

Zásadní Frederic Rzewski

redakce 02.10.2023

Intervence Ostravského centra nové hudby do pražského koncertního života pokračuje.

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce 29.09.2023

Tvorba Karin Park je jako dělaná pro fanynky a fanoušky výrazných hudebnic jako jsou Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff.

V Divadle Archa zazní skladby Philipa Glasse

redakce 29.09.2023

Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb.

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace