Zprávy / Festivalové

Conor Oberst a další na OFF Festivalu

Conor Oberst a další na OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.03.2017

Pořadatelé polského OFF Festivalu tentokrát vybírali do svého letošního line-upu mezi písničkáři. Nejen mezi písničkáři. Jednoho z nich totiž sledují celých dvacet let, co se pohybuje na hudební scéně. Každý jeho krok, od dob Bright Eyes a Desaparecidos přes The Mystic Valley Band, Monsters of Folk až po jeho sólovou dráhu. Existuje jen málo vyložených vypravěčů na písničkářské scéně, jakým je právě Conor Oberst. Jeho svižná vyprávění kombinující folk, country a rock nesou ještě aktuální předponu "alt". Do Katovic dorazí i se svou doprovodnou kapelou.

Teprve až po svém rozpadu v roce 2006 si mnozí uvědomili, jak zásadní roli hráli britští Arab Strap na indie/slowcore scéne přelomu století, tisíciletí. Vloni však duo Aidan Moffat a Malcolm Middleton vyslyšelo své fanoušky a vrátilo se na pódia, aby oslavilo 20 let od vzniku kapely. A oslava to bude také v Polsku. To Thee Oh Sees se do Katovic vrací po nějaké době, za kterou stihli vydat hned čtyři řadová alba. Se změnou sestavy kapela hledala i našla samu sebe, něco však zůstalo neměnné - není větších jistot na poli současného psychedelického garážového roku než tahle parta z Kalifornie.


Třetí řadovka LVL UP pojmenovaná Return to Love je nejen debutem u labelu Sub Pop, ale také kvintesencí kytarou poháněné energie se všemi standardy amerického indie rocku. Je jasné, že Pavement, Neutral Milk Hotel či Dinosaur Jr. mají své talentované studenty. Anna Meredith se prezentovala nadšeně přijatým debutovým albem Varmint i sebejistými vystoupeními na festivalech Eurosonic Noorderslag a SXSW. Její charisma ruku v ruce s jistou tvůrčí odvahou vedou hudební novináře k četným přirovnáním k Björk či k tvorbě Moderat. Donedávna členka BBC Scottish Symphony Orchestra představí své vize nového popu.

I když Ulrika Spacek pocházejí z Londýna, v jejich zvuku nenajdete úplně typické aspekty britské rockové scény. Na své debutové desce The Album Paranoia totiž kloubí vlivy krautrocku a amerického noise rocku. Svou novou nahrávku Modern English Decoration vydají navíc jen těsně před svým vystoupením na OFFu. Pokud si poslechnete nové EP filadelfských Sheer Mag, nejspíš si je dovedete představi jako předskokany MC5, Stooges nebo New York Dolls. Směs řízného punk rocku a hard rocku s kouzlem legend jako jsou Led Zeppelin a Thin Lizzy. Tohle musíte slyšet živě.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.