Zprávy / Festivalové

Conor Oberst a další na OFF Festivalu

Conor Oberst a další na OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.03.2017

Pořadatelé polského OFF Festivalu tentokrát vybírali do svého letošního line-upu mezi písničkáři. Nejen mezi písničkáři. Jednoho z nich totiž sledují celých dvacet let, co se pohybuje na hudební scéně. Každý jeho krok, od dob Bright Eyes a Desaparecidos přes The Mystic Valley Band, Monsters of Folk až po jeho sólovou dráhu. Existuje jen málo vyložených vypravěčů na písničkářské scéně, jakým je právě Conor Oberst. Jeho svižná vyprávění kombinující folk, country a rock nesou ještě aktuální předponu "alt". Do Katovic dorazí i se svou doprovodnou kapelou.

Teprve až po svém rozpadu v roce 2006 si mnozí uvědomili, jak zásadní roli hráli britští Arab Strap na indie/slowcore scéne přelomu století, tisíciletí. Vloni však duo Aidan Moffat a Malcolm Middleton vyslyšelo své fanoušky a vrátilo se na pódia, aby oslavilo 20 let od vzniku kapely. A oslava to bude také v Polsku. To Thee Oh Sees se do Katovic vrací po nějaké době, za kterou stihli vydat hned čtyři řadová alba. Se změnou sestavy kapela hledala i našla samu sebe, něco však zůstalo neměnné - není větších jistot na poli současného psychedelického garážového roku než tahle parta z Kalifornie.


Třetí řadovka LVL UP pojmenovaná Return to Love je nejen debutem u labelu Sub Pop, ale také kvintesencí kytarou poháněné energie se všemi standardy amerického indie rocku. Je jasné, že Pavement, Neutral Milk Hotel či Dinosaur Jr. mají své talentované studenty. Anna Meredith se prezentovala nadšeně přijatým debutovým albem Varmint i sebejistými vystoupeními na festivalech Eurosonic Noorderslag a SXSW. Její charisma ruku v ruce s jistou tvůrčí odvahou vedou hudební novináře k četným přirovnáním k Björk či k tvorbě Moderat. Donedávna členka BBC Scottish Symphony Orchestra představí své vize nového popu.

I když Ulrika Spacek pocházejí z Londýna, v jejich zvuku nenajdete úplně typické aspekty britské rockové scény. Na své debutové desce The Album Paranoia totiž kloubí vlivy krautrocku a amerického noise rocku. Svou novou nahrávku Modern English Decoration vydají navíc jen těsně před svým vystoupením na OFFu. Pokud si poslechnete nové EP filadelfských Sheer Mag, nejspíš si je dovedete představi jako předskokany MC5, Stooges nebo New York Dolls. Směs řízného punk rocku a hard rocku s kouzlem legend jako jsou Led Zeppelin a Thin Lizzy. Tohle musíte slyšet živě.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Festival MikuLOVE naváže v Mikulově na tradici Eurotrialogu

redakce 17.07.2021

Festival MikuLOVE naváže na konci srpna v Mikulově na tradici Eurotrialogu.

Festival Rosnička proběhne na konci srpna

redakce 16.07.2021

Od roku 2011 se areál rybníka Rosnička ve Svitavách pravidelně mění v centrum nezávislé elektronické muziky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace