Akce

Così e Così spolu s Measuring Earth

Così e Così (ca)
25.11.2017 19:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

Così e Così je konceptuální a multižánrový umělecký projekt montrealského hudebníka, básníka a performera Vincenta Ferrariho. Rozmanité kompozice se strukturou popových písní i ambientních dronových ploch soustředěných okolo svých sugestivních osobních zpovědí. Živý performativní charakter jeho vystoupení představuje hyperemotivní a fyzicky náročný zážitek jak pro publikum, tak pro něj samotného. Jeho vystoupení nesou auru Iana Curtise, Suicide, Yves Tumor či Mykki Blanco.


Audiovizuální instalace Measuring Earth autorů Ondřeje Doskočila, Alexandra Martsynyuka, Phipippa Kolycheva (AVU) prozkoumává alternativní scénář k expanzi do vesmíru. Budoucnost, ve které planetu Zemi nikoliv opustíme, ale schováme se hlouběji do jejího nitra kvůli devastaci povrchu a hledání podzemní vody. "Představa budoucí apokalypsy je dobře známá každému z nás. Nedůvěra vůči pokroku, nostalgie po starých dobrých časech, etická a náboženská pravidla. Ponurá nálada a dystopická atmosféra do určité míry rezonuje s obrazem kolonizace vesmíru, jak jej předkládá populární kultura. Technologie a lidé, organické i neorganické na sebe reagují a fungují v určité dočasné symbióze."

Info

MENU & MENU gallery:
Così e Così (ca)
with Measuring Earth project
25. 11. 2017 19:00
Pilnáčkova Továrna, Hradec Králové

www.facebook.com/events/180107915874822
www.facebook.com/Pilnackova-Tovarna
www.facebook.com/menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Finští The Gentleman Losers vezou na Music Infinity minulost, která se nestala

redakce 26.05.2019

Bratři se zavřeli do opuštěné chaty u jezera a s pomocí analogové záznamové techniky nahráli kolekci rozjímavých melodií ponořených v organickém šumu.

Kultovní black metaly v Praze i v Brně

redakce 25.05.2019

Black metalový kult Mayhem i nezaměnitelná žánrová postava Abbath, ale i norský progres Leprous. Obscure již ladí podzim.

Ider a podivný pop o životě mileniálů

redakce 25.05.2019

Šest let dlouhá kreativní spolupráce spřízněných duší Megan Markwick a Lily Somerville dala vzniknout nahrávce Emotional Education.

Do Brna se vrací Ryder the Eagle

redakce 24.05.2019

Adrien svým zpěvem doširoka otevírá své srdce a nechává proniknout své skutečné já ze svých upřímných, rozervaných písních.

Food Not Bombs hudbou proti válce

redakce 23.05.2019

Podpořit hnutí Food Not Bombs, které se nenásilnou cestou snaží upozornit na stále zvyšující se výdaje na zbrojení a válku.

Sbohem a řetěz jako festival

redakce 22.05.2019

Hudební festival k 54. nedožitým narozeninám Filipa Topola. Zahrají Mucha & Petr Gablas, Květy či Budoár staré dámy.

Decultivate před Full of Hell, na Brutal Assaultu i s novou deskou

redakce 21.05.2019

Další porce špinavého hardcoru v duchu Cursed nebo Baptists říznutého skandinávským crustem vyjde jako limitované split LP.

Gwenifer Raymond: american primitive po velšsku

redakce 21.05.2019

Kytaristka Gwenifer Raymond vystoupí v Punctu s precizními suitami ve stylu american primitive.

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops odstartuje podzimní turné v Praze

redakce 21.05.2019

Díky prolínání živé hudby se zvukovými smyčkami i vřelým kontaktem s diváky se celý večer mění ve velkou spontánní jam-session.

Volbeat se vrátí společně s Baroness

redakce 20.05.2019

Volbeat potvrdili návrat sedmým albem Rewind, Replay, Rebound. Živě ho představí v Praze spolu s Baroness a Danko Jones.