Zprávy / Pozvánky

Cotatcha Orchestra uvádí kulatá výročí jazzových velikánů

Cotatcha Orchestra uvádí kulatá výročí jazzových velikánů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.10.2021

Brněnský bigband Cotatcha Orchestra, nominovaný za svou desku Bigbandová elektronika na Cenu Anděl, uvádí 31. října v prostoru brněnského Cabaret Des Péchés další koncert ze série představující tvorbu a výročí slavných jazzmanů. Jako speciální host vystoupí chorvatský zpěvák Daniel Caccia. V tradičních úpravách i nových aranžích zazní skladby trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga, od jehož narození uplyne 120 let, zpěváka Jona Hendrickse, který by letos oslavil 100 let a o deset let staršího pianisty Stana Kentona.

Louis Armstrong, otec jazzu, je jednou z nejzásadnějších postav nejen jazzové hudby, ale světové hudební scény. Stan Kenton je důležitou postavou bigbandového jazzu. Pianista, skladatel a držitel ceny Grammy, je znám pro svůj specifický rukopis s vlivy klasické hudby i práci s rozšířenou žesťovou sekcí. Jon Hendricks proslavil disciplínu zvanou vokalíza, kdy jsou původně instrumentální sóla otextována a zpívána. Kromě toho uměl věrně imitovat zvuky nástrojl jako jsou tenor saxofon, trombon nebo kontrabas. Právě na Hendrickse navazuje host výjimečného programu, Chorvat Daniel Caccia. Již během svého působení jako sólový zpěvák v Německém národním jazzovém orchestru BundesJazzOrchester byl Caccia zvolen Nejlepším mladým zpěvákem roku 2013 prestižním americkým časopisem DownBeat. Poté, co získal chorvatskou hudební cenu cenu Porin za Jazzové album roku s HGM Jazz Orchestra Zagreb v roce 2014, uvedl na scénu své sólové debutové album Lifeline a získal nominaci na německou hudební cenu Echo Jazz jako Zpěvák roku 2016.

Šestnáctičlenný Cotatcha Orchestra se na scéně pohybuje pod vedením Jiřího Kotači už šestým rokem. Sdružuje dvě generace českých jazzových muzikantů, přičemž většina jeho členů je spjata s brněnskou Katedrou jazzové interpretace JAMU. Cesta bigbandu vedla od převzatých kusů domácích i zahraničních autorů přes spolupráci s řadou umělců až k vlastnímu autorskému repertoáru. V loňském roce vydala bigband debutové album Bigbandová elektronika / Bigband Electronics u amerického vydavatelství Parma Recordings.

rozhovor s Jiřím Kotačou zde

Info

Cotatcha Orchestra: Výročí jazzových velikánů
31. 10. 2021 19:30
Cabaret des Péchés, Brno
Fb událost

foto © Tomáš Škoda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace