Zprávy / Předbíháme

Divočejší kámoš Alexe Turnera z Arctic Monkeys se vrací do Prahy

Divočejší kámoš Alexe Turnera z Arctic Monkeys se vrací do Prahy

redakce | Zprávy / Předbíháme | 22.02.2013

Sempiternal je připravované čtvrté řadové album britské metalcore party Bring Me the Horizon, které by mělo vyjít 29. dubna 2013. Zatím je venku jenom videoklip Shadow Moses. Na albu se naposledy objevil kytarista Jina Weinhofen a poprvé taky klávesák Jordan Fish. Hudbu kapely lze zařadit do nové generace deathcore s prvky metalcoru; Sempiternal by mělo být více post-rockové a textově je, podle frontmana Olivera Sykese, pozitivnější než předchozí. Desku předvedou českým i slovenským fanouškům: 19. května vystoupí v pražském klubu Roxy, o pár dní později, 23. května, zboří bratislavský klub Majestic.

www.bringmethehorizon.co.uk
www.obscure.cz/cs/akce

Zakládajícím členem Bring Me the Horizon je Oliver Sykes. Narodil se 20. listopadu 1986 v Austrálii, kde žil do svých pěti let. Pak se jeho rodina odstěhovala do Stockbridge v Anglii (poblíž Sheffieldu). V šestnácti s kamarádem Alexem Turnerem (nyní člen Arctic Monkeys) založil projekt Olisaurus, na jehož myspace nahráli pár půlminutových songů. Spojovali v nich prvky deathcore a elektra. V té době Oliver kromě zpěvu zkoušel hrát na kytaru a bubnovat.

Když na svůj profil napsal, že plánuje založit novou skupinu Bring me the Horizon (název je odvozen z filmu Piráti z Karibiku, kde Jack Sparrow řekl: "Now, bring me that horizon."), ozvalo se mu spousta lidí, z nichž někteří tvoří sestavu dodnes. Bubeníka Matta Nichollse znal z dětství. Skupina vznikla v roce 2004, kdy nahráli EP This Is What the Edge of Your Seat Was Made For, o rok později založil Oliver vlastní módní značku Drop Dead (za vzory při navrhování oblečení má sheffieldské ulice, graffiti a abstraktivismus, tendence "zdůraznit abstraktní a formální prvky a vypustit konkrétní smyslové objekty"), v roce 2006 vyšlo první album Count your Blessings.

O další dva roky vyšla nahrávka Suicide Season (2008), která znamenala průlom v kariéře. V té době začal mít Oliver problémy s hlasem, již ho trápí dodnes. Kvůli natáčení pořadu Top Gear z kapely v roce 2009 odešel kytarista Curtis Ward, nahradil ho zapřísáhlý vegan Jona Weinhofen z Bleeding Through a I Killed the Prom Queen. Na následující placce, There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret. 2010), účinkovalo množství hostů - o elektroniku se dokonce postaral Skrillex. Novinka Sempiternal se objeví na hudebních pultech na jaře.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Russian Circles a Torche společně v Praze. Kombinace snů.

redakce 08.10.2019

Full Moon Forum a Lucerna Music Bar uvádějí v rámci oslav deseti let magazínu Full Moon dvoják Russian Circles + Torche.

Výživná výběrovka z festivalu Off je na Spotify

redakce 14.07.2019

Blíží se jeden z každoročně nejsilnějších evropských festivalů, polský Off dává už léta prostor zajímavé alternativě i těm největším jménům současného hudebního světa.

Tycho se vrací do Prahy

redakce 23.05.2019

Na Grammy nominovaná downtempová formace Tycho na letošní rok chystá změnu zvuku a desku Weather. Představí ji i v Praze.

Britské kouzlo americany: Jade Bird

redakce 17.05.2019

Jejím poznávacím znakem je výrazný vokál, silná melodie a schopnost tlumočit americký folk svým evropským vrstevníkům.

Godsmack poprvé v České republice

redakce 30.04.2019

Energické kvarteto v čele s charizmatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny. O den dříve, než se původně plánovalo.

Yungblud se na podzim vrátí do Prahy

redakce 11.02.2019

Po vyprodaném lednovém koncertu Yungblud oznamuje velké turné, při kterém na podzim zahraje také v pražském klubu Roxy.

Blood Red Shoes vezou novou desku

redakce 10.02.2019

I když desku Get Tragic provázela smůla, je venku a Blood Red Shoes oznámili turné, včetně koncertu v Lucerna Music Baru.

Archive oslaví v Praze své čtvrtstoletí

redakce 29.01.2019

Skupina Archive slaví neuvěřitelných 25 let své činnosti, která zahrnuje 12 studiových alb. Velká oslava v Paláci Akropolis.

Popová Tove Lo v české premiéře

redakce 27.01.2019

Nejsmutnější dívka Švédska? Tove Lo hostovala v mnoha skladbách známých interpretů, v Praze se však představí sólo.

Ariana Grande přiveze nové album

redakce 19.12.2018

Zpěvačka Ariana Grande ohlásila světového turné, na které v příštím roce vyjede u příležitosti vydání nového alba Sweetener.