Zprávy / Nové desky

ČR má konečně moře, na nové kompilaci post-labelu

ČR má konečně moře, na nové kompilaci post-labelu

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.02.2017

Kreaton (Mary C a Martin Tvrdý) vydává na svém labelu novou mezinárodní kompilaci X Change ve spolupráci s polským producentem Minoo (OFF Radio Krakow) a britským Medallion Manem (kolektiv Loose Lips).

Na kompilaci jsou zastoupeni hlavně čeští a polští producenti a producentky, jako Dizzcock, Karaoke Tundra, Killiekrankie, GWD, Jakub Adamec, DVDJ NNS, Kixnare, En2ak nebo Grzegorz Bojanek, ale i rapové projekty Černý hračky nebo Podpultura. Z britského kolektivu Loose Lips také producenti Rico Casazza nebo T-Scale a rapper Treece. Kompilace bude od 27. 2. zdarma ke stažení na post-label.bandcamp.com a vychází, stejně jako předchozí projekty post-labelu, i ve formě pohlednic s QR kódem, odkazem a pohledem na konkrétní místo v Praze. Druhým vizuálním motivem kompilace X Change je brutalistická stavba Transgas, která bude možná brzy odsouzena ke zbourání.


“Nejdřív jsem chtěl jen udělat něco se samply hlasů tracku Bad and Boujee od Migos. Kdy jsem to měl hotový, došlo mi, že je to perfektní hudba k jednomu z mých drogových snů, který jsem měl před několika lety, když jsem byl psychicky dost na dně.” Dizzcock

“Track je komentářem k tomu, že existuje spousta problémů, a je nejvyšší čas se aktivně účastnit v jejich řešení. Povstat, ozvat se, angažovat se.” Jakub Adamec

“Mravenec je náš vůbec první track, vznikl asi před třema lety a na koncertech má stále největší úspěch. Vysamplovali jsme do něj i kocoura mé matky.” Černý hračky

Kompilace navazuje na pravidelnou výměnu DJských a producentských setů mezi rozhlasovými pořady Mary C na Radiu Wave a Minoo na OFF Radio Krakow s názvem MIXChange, která probíhala v roce 2016 a zúčastnila se jí podstatná část producentů, kteří pro kompilaci X Change připravili nový nebo zatím nevydaný track.

Na post-labelu dříve vyšly kompilace Universum a 4x4, obě byly otevřenou výzvou pro mladé producenty a producentky. Další kompilace bude otevřena skladbám v tempu 70 BPM a tónině e moll. Tracky je možné posílat na kreatonmusicports@gmail.com do 30. dubna. Více informací o této nové výzvě se dozvíte v pravidelném pořadu Kreaton na Radiu Wave v pondělí 6. března od 22:00.

Kreaton pokračuje také ve vzdělávacích aktivitách. Ve spolupráci se softwarovou firmou Ableton a v návaznosti na vzdělávací akci Music Ports zakládá pražskou Ableton Users Group. Skupina uživatelů softwaru Ableton Live dostane možnost setkávat se na pravidelných akcích každý měsíc v pražském Goethe Institutu od 22. března. Setkání budou příležitostí k seznámení se zkušenými hudebníky a jejich způsobem práce i osobním konzultacím svých vlastních projektů s Martinem Tvrdým a dalšími producenty.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce 15.06.2021

Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Zuby nehty jsou v San Francisku

redakce 15.06.2021

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru.

Nové LP Rest in Haste

redakce 14.06.2021

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy.

Prago Union s novým singlem Pokračujem v jízdě

redakce 06.06.2021

Pražská kapela Prago Union vydává novou desku s názvem Made in Strašnice.

February vydávají druhé album Hyphen War

redakce 04.06.2021

Ostravsko-pražská skupina February dnes vydává druhé album Hyphen War.

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

redakce 03.06.2021

Verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera.

Třetí autorské album Nikol Bókové

redakce 03.06.2021

Hudba zde vykresluje obrazy, emoce a střípky vzpomínek, přináší silné melodie a napětí ve střídání tempa, typické pro autorčinu tvorbu.

Midi Lidi nevydávají jednu novou desku, ale rovnou dvě

redakce 02.06.2021

Zkusme se domluvit!, vzkazují Midi Lidi ve svém hudebním manuálu.

Aleš Gajdošík vydává svůj sólový debut

redakce 31.05.2021

Sólová tvorba Aleshimu konečně umožnila prozkoumat hudební zákoutí, do jejichž stínů chtěl vždy nahlédnout.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace