Zprávy / Nové desky

ČR má konečně moře, na nové kompilaci post-labelu

ČR má konečně moře, na nové kompilaci post-labelu

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.02.2017

Kreaton (Mary C a Martin Tvrdý) vydává na svém labelu novou mezinárodní kompilaci X Change ve spolupráci s polským producentem Minoo (OFF Radio Krakow) a britským Medallion Manem (kolektiv Loose Lips).

Na kompilaci jsou zastoupeni hlavně čeští a polští producenti a producentky, jako Dizzcock, Karaoke Tundra, Killiekrankie, GWD, Jakub Adamec, DVDJ NNS, Kixnare, En2ak nebo Grzegorz Bojanek, ale i rapové projekty Černý hračky nebo Podpultura. Z britského kolektivu Loose Lips také producenti Rico Casazza nebo T-Scale a rapper Treece. Kompilace bude od 27. 2. zdarma ke stažení na post-label.bandcamp.com a vychází, stejně jako předchozí projekty post-labelu, i ve formě pohlednic s QR kódem, odkazem a pohledem na konkrétní místo v Praze. Druhým vizuálním motivem kompilace X Change je brutalistická stavba Transgas, která bude možná brzy odsouzena ke zbourání.


“Nejdřív jsem chtěl jen udělat něco se samply hlasů tracku Bad and Boujee od Migos. Kdy jsem to měl hotový, došlo mi, že je to perfektní hudba k jednomu z mých drogových snů, který jsem měl před několika lety, když jsem byl psychicky dost na dně.” Dizzcock

“Track je komentářem k tomu, že existuje spousta problémů, a je nejvyšší čas se aktivně účastnit v jejich řešení. Povstat, ozvat se, angažovat se.” Jakub Adamec

“Mravenec je náš vůbec první track, vznikl asi před třema lety a na koncertech má stále největší úspěch. Vysamplovali jsme do něj i kocoura mé matky.” Černý hračky

Kompilace navazuje na pravidelnou výměnu DJských a producentských setů mezi rozhlasovými pořady Mary C na Radiu Wave a Minoo na OFF Radio Krakow s názvem MIXChange, která probíhala v roce 2016 a zúčastnila se jí podstatná část producentů, kteří pro kompilaci X Change připravili nový nebo zatím nevydaný track.

Na post-labelu dříve vyšly kompilace Universum a 4x4, obě byly otevřenou výzvou pro mladé producenty a producentky. Další kompilace bude otevřena skladbám v tempu 70 BPM a tónině e moll. Tracky je možné posílat na kreatonmusicports@gmail.com do 30. dubna. Více informací o této nové výzvě se dozvíte v pravidelném pořadu Kreaton na Radiu Wave v pondělí 6. března od 22:00.

Kreaton pokračuje také ve vzdělávacích aktivitách. Ve spolupráci se softwarovou firmou Ableton a v návaznosti na vzdělávací akci Music Ports zakládá pražskou Ableton Users Group. Skupina uživatelů softwaru Ableton Live dostane možnost setkávat se na pravidelných akcích každý měsíc v pražském Goethe Institutu od 22. března. Setkání budou příležitostí k seznámení se zkušenými hudebníky a jejich způsobem práce i osobním konzultacím svých vlastních projektů s Martinem Tvrdým a dalšími producenty.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

God and Eve vydávajú debutové EP

redakce 02.03.2021

Sú mladí, študujú hudobnú kompozíciu a majú radi súčasnú vážnu hudbu, jazz aj art pop.

Jak zní Svět na konci roku nula? Post-hudba s novým albem

redakce 01.03.2021

Popové balady a taneční kompozice si tak na desce podávají ruce s vlivy trapu, experimentální elektroniky i noise rocku.

Oliver Torr vydává první sólovou dlouhohrající desku

redakce 01.03.2021

Zvuk desky nese známky žánrů, které Torra ovlivňují - experimentální hudba, klasická avantgarda, shoegaze, IDM nebo new club music.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Teepee vychází WTOB Remixes

redakce 17.02.2021

Čeká vás chill elektronika, house i techno, tracky fanoušky nepochybně donutí tančit i v domácím prostředí.

Tryo debutuje, a to u Kabinet Records

redakce 16.02.2021

V barevném indie projevu kapely, který chvílemi překrývá mlhavý shoegaze háv, jsou cítit nejen vlivy kultů jako Pink Floyd nebo The Doors, ale také jména jako Orville Peck či Real…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace