Zprávy / Nové desky

ČR má konečně moře, na nové kompilaci post-labelu

ČR má konečně moře, na nové kompilaci post-labelu

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.02.2017

Kreaton (Mary C a Martin Tvrdý) vydává na svém labelu novou mezinárodní kompilaci X Change ve spolupráci s polským producentem Minoo (OFF Radio Krakow) a britským Medallion Manem (kolektiv Loose Lips).

Na kompilaci jsou zastoupeni hlavně čeští a polští producenti a producentky, jako Dizzcock, Karaoke Tundra, Killiekrankie, GWD, Jakub Adamec, DVDJ NNS, Kixnare, En2ak nebo Grzegorz Bojanek, ale i rapové projekty Černý hračky nebo Podpultura. Z britského kolektivu Loose Lips také producenti Rico Casazza nebo T-Scale a rapper Treece. Kompilace bude od 27. 2. zdarma ke stažení na post-label.bandcamp.com a vychází, stejně jako předchozí projekty post-labelu, i ve formě pohlednic s QR kódem, odkazem a pohledem na konkrétní místo v Praze. Druhým vizuálním motivem kompilace X Change je brutalistická stavba Transgas, která bude možná brzy odsouzena ke zbourání.


“Nejdřív jsem chtěl jen udělat něco se samply hlasů tracku Bad and Boujee od Migos. Kdy jsem to měl hotový, došlo mi, že je to perfektní hudba k jednomu z mých drogových snů, který jsem měl před několika lety, když jsem byl psychicky dost na dně.” Dizzcock

“Track je komentářem k tomu, že existuje spousta problémů, a je nejvyšší čas se aktivně účastnit v jejich řešení. Povstat, ozvat se, angažovat se.” Jakub Adamec

“Mravenec je náš vůbec první track, vznikl asi před třema lety a na koncertech má stále největší úspěch. Vysamplovali jsme do něj i kocoura mé matky.” Černý hračky

Kompilace navazuje na pravidelnou výměnu DJských a producentských setů mezi rozhlasovými pořady Mary C na Radiu Wave a Minoo na OFF Radio Krakow s názvem MIXChange, která probíhala v roce 2016 a zúčastnila se jí podstatná část producentů, kteří pro kompilaci X Change připravili nový nebo zatím nevydaný track.

Na post-labelu dříve vyšly kompilace Universum a 4x4, obě byly otevřenou výzvou pro mladé producenty a producentky. Další kompilace bude otevřena skladbám v tempu 70 BPM a tónině e moll. Tracky je možné posílat na kreatonmusicports@gmail.com do 30. dubna. Více informací o této nové výzvě se dozvíte v pravidelném pořadu Kreaton na Radiu Wave v pondělí 6. března od 22:00.

Kreaton pokračuje také ve vzdělávacích aktivitách. Ve spolupráci se softwarovou firmou Ableton a v návaznosti na vzdělávací akci Music Ports zakládá pražskou Ableton Users Group. Skupina uživatelů softwaru Ableton Live dostane možnost setkávat se na pravidelných akcích každý měsíc v pražském Goethe Institutu od 22. března. Setkání budou příležitostí k seznámení se zkušenými hudebníky a jejich způsobem práce i osobním konzultacím svých vlastních projektů s Martinem Tvrdým a dalšími producenty.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Miss Petty vydala Slay

redakce 10.07.2022

Miss Petty na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

redakce 10.07.2022

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace