Zprávy / Nové desky

ČR má konečně moře, na nové kompilaci post-labelu

ČR má konečně moře, na nové kompilaci post-labelu

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.02.2017

Kreaton (Mary C a Martin Tvrdý) vydává na svém labelu novou mezinárodní kompilaci X Change ve spolupráci s polským producentem Minoo (OFF Radio Krakow) a britským Medallion Manem (kolektiv Loose Lips).

Na kompilaci jsou zastoupeni hlavně čeští a polští producenti a producentky, jako Dizzcock, Karaoke Tundra, Killiekrankie, GWD, Jakub Adamec, DVDJ NNS, Kixnare, En2ak nebo Grzegorz Bojanek, ale i rapové projekty Černý hračky nebo Podpultura. Z britského kolektivu Loose Lips také producenti Rico Casazza nebo T-Scale a rapper Treece. Kompilace bude od 27. 2. zdarma ke stažení na post-label.bandcamp.com a vychází, stejně jako předchozí projekty post-labelu, i ve formě pohlednic s QR kódem, odkazem a pohledem na konkrétní místo v Praze. Druhým vizuálním motivem kompilace X Change je brutalistická stavba Transgas, která bude možná brzy odsouzena ke zbourání.


“Nejdřív jsem chtěl jen udělat něco se samply hlasů tracku Bad and Boujee od Migos. Kdy jsem to měl hotový, došlo mi, že je to perfektní hudba k jednomu z mých drogových snů, který jsem měl před několika lety, když jsem byl psychicky dost na dně.” Dizzcock

“Track je komentářem k tomu, že existuje spousta problémů, a je nejvyšší čas se aktivně účastnit v jejich řešení. Povstat, ozvat se, angažovat se.” Jakub Adamec

“Mravenec je náš vůbec první track, vznikl asi před třema lety a na koncertech má stále největší úspěch. Vysamplovali jsme do něj i kocoura mé matky.” Černý hračky

Kompilace navazuje na pravidelnou výměnu DJských a producentských setů mezi rozhlasovými pořady Mary C na Radiu Wave a Minoo na OFF Radio Krakow s názvem MIXChange, která probíhala v roce 2016 a zúčastnila se jí podstatná část producentů, kteří pro kompilaci X Change připravili nový nebo zatím nevydaný track.

Na post-labelu dříve vyšly kompilace Universum a 4x4, obě byly otevřenou výzvou pro mladé producenty a producentky. Další kompilace bude otevřena skladbám v tempu 70 BPM a tónině e moll. Tracky je možné posílat na kreatonmusicports@gmail.com do 30. dubna. Více informací o této nové výzvě se dozvíte v pravidelném pořadu Kreaton na Radiu Wave v pondělí 6. března od 22:00.

Kreaton pokračuje také ve vzdělávacích aktivitách. Ve spolupráci se softwarovou firmou Ableton a v návaznosti na vzdělávací akci Music Ports zakládá pražskou Ableton Users Group. Skupina uživatelů softwaru Ableton Live dostane možnost setkávat se na pravidelných akcích každý měsíc v pražském Goethe Institutu od 22. března. Setkání budou příležitostí k seznámení se zkušenými hudebníky a jejich způsobem práce i osobním konzultacím svých vlastních projektů s Martinem Tvrdým a dalšími producenty.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace