Zprávy / Pozvánky

Creepy ambient pop s Dane Joe

Creepy ambient pop s Dane Joe

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.04.2019

Adi Kum aka Dane Joe vydala na konci loňského roku debutové album New Age pod hlavičkou vlastního labelu Baby Satan Records, který vydává projekty nejen v Berlíně (např. noise rockové Jealous nebo indie popové Moon Gear), ale třeba i ve Varšavě (witch house ambientní SKY). Únik do velkoměsta popisuje jako vysvobození z malé undergroundové scény Jeruzaléma.

Dane Joe své texty o panických atacích a dalších každodenních nesnázích naplétá do snových vokálů a atmosférických beatů. Svůj set prováže s elektronickou úderkou Diega Delgada aka Ciccone. Povoláním grafický designer a filmař vystoupení vizuálně doprovodí vlastní projekcí. Navazující set bude poloimprovizací, kde se potká ambient s noisem, rychlým tempem a shoegazem.

Společně s berlínskými projekty vystoupí i Lavra. Dvoučlenný projekt Barbory Zelníčkové a Tomáše Vondry, kterého známe např. z Orient nebo Tomáš Palucha, svou špinavou estetikou vytváří romantické pojítko mezi čarovnou agresí a krásou temných beatů. Od vydání prvního mixtapu Eve uplynuly tři roky a od té doby stihli ve zkušebně nahrát album dvou kompozic Life from the Monastery, i další dvě věci jako Union a Deity. Nejčerstvěji vydané album Usual Blaze vyšlo na konci loňského roku na hardcorovém labelu Pushteek.

Info

Dane Joe (il) + Ciccone (de) + Lavra
19. 4. 2019 20:00
GRID, Praha
fb událost

Foto © Tanja Krokos

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.

Pražský koncert Alicie Keys bude příští rok

redakce 01.08.2020

Koncert americké hudebnice Alicii Keys se z původního termínu 25. 6. 2020 přesouvá na další rok.

Deset let Café V lese

redakce 31.07.2020

Organizátoři dovezou před Les starou vejtřasku a z ní bude pódium. A pozvali na ní pár hudebních kamarádů, kteří to společně oslaví.

Aero chystá přehlídku P.T. Andersona a projekce kultovek

redakce 31.07.2020

Uvedení starších a pečlivě vybraných snímků v sobě spojují cinefilní zážitek s podmanivou festivalovou atmosférou často vyprodaného sálu.

Nejen legendy v Kabinetu múz

redakce 30.07.2020

Khoiba, Flowers for Whores, Monika Načeva s projektem Zdivočelí koně, Skrytý půvab byrokracie i slovenská punková novinka Prach.