Zprávy / Festivalové

Creepy Teepee: alternativa bez backstage

Creepy Teepee: alternativa bez backstage

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.07.2015

Už posedmé se v Kutné Hoře uskuteční mezinárodní přehlídka alternativní hudby Creepy Teepee. V areálu bývalého pivovaru v Lorci vystoupí od pátku 10. července do neděle 12. července přes 30 kapel a interpretů z Evropy i zámoří.

Festival, proslulý i za hranicemi Česka domáckou atmosférou a prolínáním žánrů, láká line-upem mísícím velká jména s nadějnými nováčky světové alternativní umělecké scény. Tradice "žádná backstage", kdy neexistuje bariéra mezi fanoušky a vystupujícími, umožní letos návštěvníkům potkat tváří v tvář následující hudebníky:


Holly Herndon – kalifornskou performerku a inovátorku elektronické hudby, která letos v květnu vydala svou druhou dlouhohrající desku Platform na renomované značce 4AD, King Khan & The Shrines – dnes Berlíňana, ještě nedávno Kanaďana s indickými kořeny, jehož živá vystoupení slibují divokou show, při které ho doprovodí big band The Shrines, Ttf The Gang - brooklynskou hiphopovou crew ve složení Ver$ace Chachi, Space God Wizard a DJ El G, Yung – dánskou naději postpunku propojenou s jejich (zatím) slavnějšími kolegy Iceage, Westkunst – vycházející hvězdy shoegaze ze švédského Göteborgu.


Ti všichni vystoupí v Česku vůbec poprvé. Navštěvníci uslyší a uvidí další bezmála dvě desítky zahraniční kapel a projektů, stejně jako řadu jmen domácí scény - Anne M. Christiansen, Bezbolestná, India, Remek, Slowmotiondancer, Vellocet Roll a další. Letos do programu přispěje setem i stále aktivně hrající legenda tuzemské alternativy – kapela Ještě jsme se nedohodli.

Info

CREEPY TEEPEE 2K15
10. - 12. 7. 2015 2015
bývalý pivovar Lorec, Kutná Hora

www.facebook.com/events/839459809422971
www.facebook.com/creepyteepeefestival
www.creepyteepee.org

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Literární a komiksové hvězdy na Comic-Con Prague

redakce 19.01.2020

Hlavní hvězdou bude známý britský spisovatel Ben Aaronovitch, který se prosadil jako televizní scenárista pro proslulý anglický seriál Doctor Who.

Jednou ranou na Sziget i v roce 2020

redakce 18.01.2020

Příležitost zahrát si na statisícovém festivalu v zahraničí, na prestižním Szigetu, se nabízí všem hudebníkům u nás.

Charismatická LP se vrátí na Colours of Ostrava

redakce 17.01.2020

LP nadále trvá na jednoduchém receptu: přitažlivé směsi popu, rocku, americany a folku.

Beseda u Bigbítu: Snapped Ankles! Poprvé u nás

redakce 16.01.2020

Motorické rytmy, noise, postpunková inspirace i šamanské kostýmy, eklektická směs i na vlastnoručně vyrobené syntezátory. Beseda přináší první jména lajnapu.

Festival krátkých filmů Praha se blíží

redakce 14.01.2020

Festival krátkých filmů Praha se odehraje v kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne i nejlepší kanadské filmy posledních let.

The Libertines, Stormzy, prostě Pohoda

redakce 13.01.2020

Slovenská Pohoda plní letošní menu o další zajímavá jména. The Libertines, Stormzy, Slowthai nebo australští Parcels.

Současná Afrika na Colours of Ostrava

redakce 10.01.2020

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava dostane velké místo současná africká hudba v nejrůznějších podobách.

Eurosonic Moon 2020

Michal Pařízek 09.01.2020

Začátek nového roku trávíme tradičně v malebném, ale zmrzlém Groningenu. Úzké uličky starého města, kouzelná zátiší okolo kanálů, sýry, smažené ryby a hlavně desítky klubů...

Beck i Deftones na INmusic festivalu

redakce 08.01.2020

Chorvatský INmusic festival odhaluje prví pilíře letošního line-upu. Patnáctý ročník povedou Deftones, Beck a The Killers.

Scandi 2020 bude ve znamení žen

redakce 07.01.2020

Známá jména, nové objevy, filmy i dokumenty, dramata i thrillery, to vše přinese další ročník přehlídky severských filmů.