Zprávy / Festivalové

Creepy Teepee: alternativa bez backstage

Creepy Teepee: alternativa bez backstage

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.07.2015

Už posedmé se v Kutné Hoře uskuteční mezinárodní přehlídka alternativní hudby Creepy Teepee. V areálu bývalého pivovaru v Lorci vystoupí od pátku 10. července do neděle 12. července přes 30 kapel a interpretů z Evropy i zámoří.

Festival, proslulý i za hranicemi Česka domáckou atmosférou a prolínáním žánrů, láká line-upem mísícím velká jména s nadějnými nováčky světové alternativní umělecké scény. Tradice "žádná backstage", kdy neexistuje bariéra mezi fanoušky a vystupujícími, umožní letos návštěvníkům potkat tváří v tvář následující hudebníky:


Holly Herndon – kalifornskou performerku a inovátorku elektronické hudby, která letos v květnu vydala svou druhou dlouhohrající desku Platform na renomované značce 4AD, King Khan & The Shrines – dnes Berlíňana, ještě nedávno Kanaďana s indickými kořeny, jehož živá vystoupení slibují divokou show, při které ho doprovodí big band The Shrines, Ttf The Gang - brooklynskou hiphopovou crew ve složení Ver$ace Chachi, Space God Wizard a DJ El G, Yung – dánskou naději postpunku propojenou s jejich (zatím) slavnějšími kolegy Iceage, Westkunst – vycházející hvězdy shoegaze ze švédského Göteborgu.


Ti všichni vystoupí v Česku vůbec poprvé. Navštěvníci uslyší a uvidí další bezmála dvě desítky zahraniční kapel a projektů, stejně jako řadu jmen domácí scény - Anne M. Christiansen, Bezbolestná, India, Remek, Slowmotiondancer, Vellocet Roll a další. Letos do programu přispěje setem i stále aktivně hrající legenda tuzemské alternativy – kapela Ještě jsme se nedohodli.

Info

CREEPY TEEPEE 2K15
10. - 12. 7. 2015 2015
bývalý pivovar Lorec, Kutná Hora

www.facebook.com/events/839459809422971
www.facebook.com/creepyteepeefestival
www.creepyteepee.org

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.

5 LITR aneb knižní veletrh autorských a uměleckých publikací

redakce 11.09.2019

Jádro LITRu tvoří prodejní veletrh, kde se prostřednictvím vlastních stánků představí nezávislí nakladatelé, výtvarníci a umělci.

Nový ročník Family Festu v Novej Cvernovke

redakce 10.09.2019

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a postrockovým festivalom a jeho 5. ročník sa uskutoční v priestoroch kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka.

Hudba a video ruku v ruce: YouTopia

redakce 08.09.2019

Festival pojmenovaný YouTopia připravuje v Trnavě kulturní centrum Malý Berlín, Nádvorie a občanské sdružení Publikum.sk.

Festival Brněnská 16 otevře 60. ročník

redakce 06.09.2019

Programem se tradičně prolíná festivalové motto, které se v letošním 60. roce dotýká různých forem naší budoucnosti.

Festival A Day of Sound ovládnou hudebníci a zvuk

redakce 02.09.2019

Galerie GASK v Kutné Hoře připravila novou událost, kterým oslovuje publikum uměleckých experimentů a hudebních alternativ z celé republiky.