Zprávy

Crowdfundingový portál Hithit.cz hlásí rekord

Crowdfundingový portál Hithit.cz hlásí rekord

redakce | Zprávy | 07.04.2015

Crowdfunding v Česku zažívá boom. Největší domácí portál skupinového financování Hithit.cz jen za letošní březen poslal kreativcům přes tři a půl milionu korun. Dva a půl milionu korun vybral prostor pro moderní umění Jatka78 a téměř půl milionu vybrali tvůrci online muzea Gulag.cz.

"Hithit.cz roste každým měsícem. Když jsme loni v létě poslali 1,7 milionu organizátorům festivalu United Island, těžko jsme si uměli představit, že tento rekord pokoříme už tak brzo," říká spolumajitel Hithit.cz Pavel Eichler, který je ve firmě zodpovědný za marketing a PR.

Největší český crowdfundignový portál funguje od listopadu 2012 a na konci března poslal tvůrcům kreativních nezávislých projektů 3 556 229,18 korun, které vybral od 3 528 zákazníků. Duben bude podle předběžných odhadů ještě lepší. Celkem na Hithitu za dva a půl roku úspělo 243 projektů, jejichž autoři získali od fanoušků 24 milionů korun.

Nejúspěšnější kategorií je umění, dále se velmi dobře daří projektům, které oživují veřejný prostor a to i díky participaci Nadace Vodafone, která s Hithit.cz druhým rokem úzce spolupracuje. Čím dál úspěšnější jsou amatérští sportovci, kteří využívají crowdfunding pro financování například cesty na mistroství světa jako dívčí juniorská lakrosová reprezentace, která získala 130 tisíc korun.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

A Dull Set vydávají nový singl

redakce 08.03.2021

Výrazná basová linka, kytara a elektronické bicí nechají vzpomenout na postpunk a new wave přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

My Street Films se perou s neklidnou dobou pomocí filmu

redakce 08.03.2021

Letos na jaře opět začíná projekt My Street Films, který každoročně propojuje profesionální dokumentaristy nejen se začínajícími tvůrci, ale i filmovými nadšenci z řad veřejnosti.

Dead Janitor představuje Pendulum

redakce 08.03.2021

Slovenský producent používá arzenál pixelovaných breakbeatů, zajíkajících se samplů a neurčitých soundscapes k vytvoření dobrodružné formy polyrytmické elektroniky.

Příběh preppera Oktobrina stvořil kolektiv autorů

redakce 07.03.2021

V pozadí celého příběhu stojí i aktuální téma klimatické změny a snahy o hledání způsobů, jak o této zcela jistě největší hrozbě vyprávět.

Hvozd vydáva výber remastrovaných prvotín

redakce 07.03.2021

Skladby kompilácie sa pohybujú od začiatkov inšpirovaných českým undergroundom a poéziou až k šanzónovo-kabaretnému zvuku.

Mezinárodní den žen v otrlé společnosti

redakce 07.03.2021

Všem maminkám, babičkám, prababičkám a ženám s outěžkem i bez něj bude naděleno k jejich svátku něco mnohem praktičtějšího, a sice pořádně virilní muž.

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Něco něco dělají Vlny

redakce 05.03.2021

Hudba a věty, které ti utkví v hlavě, můžou do konce života ovlivnit to, jak se vnímáš a kým jsi. Nakonec to však jsou jen vlny, které plují vzduchem.

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace