Zprávy / Festivalové

Crystal Castles a Jake Bugg na Grape

Crystal Castles a Jake Bugg na Grape

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.05.2016

Surový lo-fi zvuk a živé vystúpenia plné elektrizujúcej energie vytvorili z Crystal Castles behom pár rokov legendu elektronickej scény. Po odchode vokalistky Alice Glass v roku 2014 to chvíľu vyzeralo, že projekt skladateľa Ethana Katha je v koncoch. Už rok na to sa však Crystal Castles vrátili na koncertné pódiá s novou speváčkou Edith Frances a tento rok plánujú vydanie už štvrtého štúdiového albumu. Na Slovensko sa v lete vracajú po šiestich rokoch a prvýkrát v novej zostave.

Nový album pripravuje britská senzácia Jake Bugg. V roku 2012 sa ešte ako osemnásťročný so svojím rovnomenným debutovým albumom vyšplhal hneď na vrchol britského hudobného rebríčka a odvtedy nepoľavil. Iba 21 ročný muzikant pripravuje už tretí štúdiový album, ktorý nesie príznačný názov On My One. Jake sám napísal všetkých jedenásť skladieb, takmer všetky produkoval a nahral tiež väčšinu nástrojov.


Kanadský producent a DJ Kaytranada posilní tanečnú zostavu na Suzuki stagei festivalu Grape. 6. mája mu vychádza debutový album 99.9%, na ktorý si Kaytranada okrem iných prizval do spolupráce aj AlunaGeorge, Little Dragon či Shay Lia, takže v Piešťanoch zaznejú aj nové veci.

Prvé zverejnené mená zo slovenskej scény sú zástupcami novej alternatívnej vlny. Fresh Out of the Bus sa po roku vracajú s debutovým albumom. Grape privíta aj úplných nováčikov, elektronickú súrodeneckú dvojicu Bulp a psychadelických seničanov Max Bazowski. Dále traja Djs a to Walter Schnitzelsson, Purist, Jimmy Pé, Inkwall, Subtension. Z Čiech zavítajú Midi Lidi, VR/Nobody, Luno, Skyline a svoju premiéru si zopakuje česko-slovenská dvojica Monikino Kino.

Info

Grape Festival 2016
12. - 13. 8. 2016
letiště Piešťany, Slovensko

www.facebook.com/events/337566003080254
www.facebook.com/grapefest
www.grapefestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Festival MikuLOVE naváže v Mikulově na tradici Eurotrialogu

redakce 17.07.2021

Festival MikuLOVE naváže na konci srpna v Mikulově na tradici Eurotrialogu.

Festival Rosnička proběhne na konci srpna

redakce 16.07.2021

Od roku 2011 se areál rybníka Rosnička ve Svitavách pravidelně mění v centrum nezávislé elektronické muziky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace