Zprávy / Festivalové

CTM chystá svůj jubilejní 20. ročník

CTM chystá svůj jubilejní 20. ročník

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.11.2018

„Na kvalitu, diverzitu a četná překvapení už si návštěvníci CTM zvykli. Novinkou je mimořádná konzistence programu: každý blok má zřejmý rámec, který zkoumá. Díky tomu fungují slabší momenty jako dílky mozaiky,“ zaznělo v reportáži z letošního ročníku festivalu. Berlínský CTM se vždy snažil být tím prostorem, který usnadňuje výměnu a vytváření nejrůznějších sítí mezi kreativními komunitami a současně podporuje otevřené možnosti. Tématem jubilejního 20. ročníku bude Persistence (Vytrvalost). Termín konání je stanoven na 25. ledna až do 3. února 2019 a pořadatelé zároveň oznámili první potvrzená jména.


Elizabeth Walling aka Gazelle Twin přiveze svou letošní novinku Pastoral i kostým šaška v britských barvách. Lotic představí ambiciozní A/V shhow Endless Power v kolaboraci s vizuálním umělcem Emmanuelem Biardem. První hip hopu, dubstepu a tradiční pow wow music smísí A Tribe Called Red. V zajímavé kolaboraci se představí takyé Young Paint a Darren J. Cunningham aka Actress. Mezi dalšími potvrzenými jmény jsou i rakouský skladatel Stefan Fraunberger, ústřední postava labelu Nawa - Khyam Allami, Thomas Ankersmit se světovou premiérou projektu Perceptual Geography nebo Colin Self v doprovodu pěveckého sboru a smyčcového souboru.

Info

CTM Festival 2019
25. 1. - 3. 2. 2019
Berlín, Německo
fb událost

Foto © Jenna Foxton

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jazz Goes to Town představí stálice i budoucnost českého jazzu

redakce 02.08.2020

Na festival i v letošním roce přijala pozvání známá jména mezinárodní jazzové scény. A hned několik se představí v české premiéře.

Festival Rosnička letos v menší variantě

redakce 02.08.2020

Rosnička 1.0 bude zaměřena čistě na elektronickou taneční hudbu. Zmizí velká koncertní stage i pódium na pláži a celá dvoudenní akce proběhne na jednom pódiu.

Blues Alive je vyprodané

redakce 01.08.2020

Dle momentální situace s povoleným počtem návštěvníků hromadných akcí přidají či nepřidají pořadatelé do prodeje permanentky a jednodenní vstupenky.

Mezipatra na Prague Pride

redakce 31.07.2020

Kromě diskuzí na současná queer témata a projekcí filmů čeká na návštěvnice a návštěvníky i oblíbený pub quiz.

Medziročník Hviezdne noci

redakce 30.07.2020

V industriálnych priestoroch bývalej ľadovne miestneho pivovaru môžete očakávať žánrovo bez obmedzení rôzne premeny elektronickej hudby.

Připomínky Folkových prázdnin

redakce 28.07.2020

Streamované koncerty s přístupem veřejnosti, vydavatelské počiny, muzikologická konference.

Rabí, čili Ruinfest

redakce 27.07.2020

I v tomto černohumorném roce se podařilo poskládat a připravit k realizaci další výživný ročník festivalu Ruinfest.

Sensorium predstaví osobnosti digitálnej kultúry Inbox x

redakce 26.07.2020

Medzinárodný festival digitálneho umenia a kultúry sa vráti v nomádskej edícii.

Německá edice United Islands

redakce 24.07.2020

Akce letos proběhne v „Deutsche Edition“ tedy v německé edici a návštěvníci se tak mohou těšit na produkce talentovaných hudebníků z našeho sousedního státu.

John Talabot hostem říjnových Echoes

redakce 21.07.2020

Unikátní producent překračující hranice nezávislé taneční a popové scény. Tvůrce pestrobarevných tracků a vyhledávaný DJ.