Zprávy / Festivalové

CTM festival se blíží

CTM festival se blíží

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.12.2021

Hybridní edice berlínského festivalu zaměřeného především na progresivní elektroniku CTM se odehraje od 19. ledna do 6. února 2022. Třiadvacátý ročník bude probíhat jak v online prostředí, tak v tradičních festivalových prostorách, jako jsou Berghain, Kunstquartier Bethanien, Festsaal Kreuzberg, SchwuZ a Radialsystem. Speciálně pro tento rok bude využit prostor Betonhalle. Letošním tématem festivalu je „kontakt“, sdružující kontakt s různými zvukovými světy, komunitami, zkušenostmi i kulturami. Průběh festivalu i program bude podléhat koronavirovým opatřením, která německá vláda schválí.

Ceněné album Reflection představí na festivale rapperka Loraine James, dialog mezi západní a tradiční indickou hudbou pak vokalista Nakul Krishnamurthy. Syntézu hardcore/punku a gabberu dovezou ze Spojených států živelní Machine Girl a na podobnou notu zahraje i newyorské hardcorové duo deli girls. Africkou diasporu v Holandsku bude reprezentovat producent De Schuurman, který vydal svou desku u Nyege Nyege Tapes, a Jennifer Walton přiveze svůj neotřelý pohled na power electronics. Představí se také nekompromisní projekt NURSE3D, který míchá thrashmetalové riffy do žánru, který pak přiléhavě nazývá terrorcore. Festivalovou ochutnávku si můžete užít na stránkách Buymusic.club, tedy na platformě umožňující vytvářet playlisty nezávislých hudebníků, kteří mají svou hudbu ke koupi na Bandcampu.

Info

CTM 2022
19. 1. 2022 - 6. 2. 2022
Berlín
web festivalu

foto: se svolením CTM festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Slunovrat přiváží Truffaze, La Putyku nebo Mawera

redakce 12.05.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení.

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce 11.05.2022

Vystoupí Abdullah Ibrahim, Animal Collective, clipping., CURL, Low, The Staples Jr. Singers, Ostinato Records a mnoho dalších.

Line-up Pop Messe je kompletní

redakce 11.05.2022

Program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka.

Květnové intermezzo Hradeb Samoty

redakce 10.05.2022

Viac ako 25 hudobno-vizuálnych predstavení v žánroch ako dark ambient, drone, industrial, noise, hardcore techno, batcave, rhythmic noise a ďalších.

Rafael Anton Irisarri zakončí Spectaculare v Planetáriu

redakce 10.05.2022

Irisarri zanechal svůj otisk ve většině nejzásadnějších ambientních skladeb uplynulého desetiletí i mimo něj.

Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

redakce 10.05.2022

Z každé akreditace prodané do 30. června poputuje minimálně 50 korun do veřejné sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který finančně podporuje ukrajinské dokumentaristy\*tky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace