Zprávy / Festivalové

CTM festival se blíží

CTM festival se blíží

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.12.2021

Hybridní edice berlínského festivalu zaměřeného především na progresivní elektroniku CTM se odehraje od 19. ledna do 6. února 2022. Třiadvacátý ročník bude probíhat jak v online prostředí, tak v tradičních festivalových prostorách, jako jsou Berghain, Kunstquartier Bethanien, Festsaal Kreuzberg, SchwuZ a Radialsystem. Speciálně pro tento rok bude využit prostor Betonhalle. Letošním tématem festivalu je „kontakt“, sdružující kontakt s různými zvukovými světy, komunitami, zkušenostmi i kulturami. Průběh festivalu i program bude podléhat koronavirovým opatřením, která německá vláda schválí.

Ceněné album Reflection představí na festivale rapperka Loraine James, dialog mezi západní a tradiční indickou hudbou pak vokalista Nakul Krishnamurthy. Syntézu hardcore/punku a gabberu dovezou ze Spojených států živelní Machine Girl a na podobnou notu zahraje i newyorské hardcorové duo deli girls. Africkou diasporu v Holandsku bude reprezentovat producent De Schuurman, který vydal svou desku u Nyege Nyege Tapes, a Jennifer Walton přiveze svůj neotřelý pohled na power electronics. Představí se také nekompromisní projekt NURSE3D, který míchá thrashmetalové riffy do žánru, který pak přiléhavě nazývá terrorcore. Festivalovou ochutnávku si můžete užít na stránkách Buymusic.club, tedy na platformě umožňující vytvářet playlisty nezávislých hudebníků, kteří mají svou hudbu ke koupi na Bandcampu.

Info

CTM 2022
19. 1. 2022 - 6. 2. 2022
Berlín
web festivalu

foto: se svolením CTM festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace