Zprávy / Festivalové

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.12.2022

CTM a sesterský festival transmediale do svého programu doplňují nová jména. Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu. S dlouholetým partnerem MONOM uvedou večer věnovaný nově objednaným imerzivním zvukovým dílům, která zkoumají vzájemné vztahy mezi analogovými a digitálními nástroji. Poprvé se festival spojí i s KW Institute for Contemporary Art a propojí svět umění a hudby.

Lineup v prostoru Festsaal Kreuzberg v čele s královnou screama Lil Mariko nyní doplňují další dvě hudební osobnosti. Zádumčivou lyriku představí Iceboy Violet, zatímco Xzavier Stone se zálibou v rapu, R&B a těžkých basech nabízí svěží a neokázalou smyslnost.

Na dvojkoncertu v silent green Kuppelhalle vystoupí islandská umělkyně Hekla a Daniel Blumberg s prvním představením svého díla GUT, které vyjde v květnu na labelu Mute. Klubová noc bude patřit i místnímu kolektivu Widows, který představí umělce, jako jsou Assyoutii, Bae.con., Lamb, Creo En Todo, Makossiri, BLK SLK a další. A na své si přijdou i příznivci blast beatů, na festivalu totiž vystoupí i belgičtí metalisti Wiegedood, kteří doplní sety Any Foscy, Ruhaila Qaisara a Marie W Horn se Sarou Parkman v Berghainu. Na festival si blíže posvítíme v lednovém Full Moonu.

Info

CTM 2023
29. 1. - 5. 2. 2023
Berlín
web festialu

foto © se souhlasem Iceboy Violet

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Exit Festival nabízí v Česku neokoukané hvězdy

redakce 30.06.2024

Taneční aréna je vizuálně propracovaná scéna známá svými kultovními večírky až do východu slunce nad Petrovaradínskou pevností.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace