Zprávy / Festivalové

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.12.2022

CTM a sesterský festival transmediale do svého programu doplňují nová jména. Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu. S dlouholetým partnerem MONOM uvedou večer věnovaný nově objednaným imerzivním zvukovým dílům, která zkoumají vzájemné vztahy mezi analogovými a digitálními nástroji. Poprvé se festival spojí i s KW Institute for Contemporary Art a propojí svět umění a hudby.

Lineup v prostoru Festsaal Kreuzberg v čele s královnou screama Lil Mariko nyní doplňují další dvě hudební osobnosti. Zádumčivou lyriku představí Iceboy Violet, zatímco Xzavier Stone se zálibou v rapu, R&B a těžkých basech nabízí svěží a neokázalou smyslnost.

Na dvojkoncertu v silent green Kuppelhalle vystoupí islandská umělkyně Hekla a Daniel Blumberg s prvním představením svého díla GUT, které vyjde v květnu na labelu Mute. Klubová noc bude patřit i místnímu kolektivu Widows, který představí umělce, jako jsou Assyoutii, Bae.con., Lamb, Creo En Todo, Makossiri, BLK SLK a další. A na své si přijdou i příznivci blast beatů, na festivalu totiž vystoupí i belgičtí metalisti Wiegedood, kteří doplní sety Any Foscy, Ruhaila Qaisara a Marie W Horn se Sarou Parkman v Berghainu. Na festival si blíže posvítíme v lednovém Full Moonu.

Info

CTM 2023
29. 1. - 5. 2. 2023
Berlín
web festialu

foto © se souhlasem Iceboy Violet

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Festival Věčná naděje a Terne Čhave uvedou hudbu zapomenutého holocaustu

redakce 17.03.2023

Vzniklo pásmo písní, které v koncentračních táborech vznikly nebo s romským holocaustem souvisejí.

Full Moon Stage 2023 je kompletní

redakce 16.03.2023

Výběr interpretů je žánrově rozpřažen od unikátního novodobého folku přes euforický hyperpop až ke tvrdým kytarám. Devatenáct jmen, devatenáct přístupů.

4 + 4 dny v pohybu a místa činu

redakce 16.03.2023

Originální prostor bývalého sportovního centra z 80. let zaplní výstava Všechno je všech, která představí umělce a umělecké projekty z celé České republiky.

The Warehouse Project proběhne poprvé v Rotterdamu

redakce 15.03.2023

V první vlně oznámených umělců se sešla jména jako Bicep, DJ EZ, Kerri Chandler, Peggy Gou, Seth Troxler a mnoho dalších.

Na Blues Alive přijede Tommy Castro

redakce 14.03.2023

Se třemi cenami z posledních Blues Music Awards v nejsledovanějších kategoriích přijede vůbec poprvé do České republiky Tommy Castro.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace