Zprávy / Pozvánky

Čtyři hodiny hudby a Indie Session

Čtyři hodiny hudby a Indie Session

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.09.2015

4 hodiny hudby a ty na Indie Session #8. Takové je motto klubového festivalu s tříletou tradicí, jehož další pokračování proběhne v pátek 2. října v ostravském hudebním klubu Barrák. Centrum pozornosti alternativně naladěných posluchačů se tak bude upínat na Havlíčkovo nábřeží, kde klub, a tedy i festival, sídlí. Zastoupeny budou letos rovnoměrně slovenské a české kapely – ony 4 hodiny hudby tak opět vyplní 4 interpreti. A večer se ponese jak ve svižném, tak i pomalejším tempu.

Příjemný psychidelic pop přivezou z Brna pocházející Ghost of You, kteří letos ochutnali, jaké je to zahrát si například na legendárním Sziget Festivalu v Budapešti nebo na 50. výročí mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na Indie Session přivezou zbrusu nový materiál, který se objeví na nadcházející desce, která vychází v polovině října.


V případě dalších českých zástupců, Wild Tides, rozhodně nebude o energii nouze. Jednou už na Indie Session publikum strhli, a to tak, že těla lítala vzduchem. Teď přijedou s novou deskou, ale i staršími songy, a budou určitě plnit roli headlinera. Pokud se tedy chcete na koncertě pořádně vybít, tahle část večera pro vás bude jako stvořená.


Slovenskou sekci budou zastupovat Bad Karma Boy a Purist. První ze dvou jmenovaných zaujal kritiky jak silným self-titled debutem, tak i loňskou druhou deskou. Svůj "chytrý pop" nevezou do Česka poprvé – hráli už například v rámci United Islands, nebo na společném turné s Walter Schnitzelsson či Kieslowski. Pro Ostravu však bude vystoupení BKB premiérou.

Pokud by měl někdo z návštěvníků "synťákový" deficit, doplní ho na závěr večera druzí ze slovenských reprezentantů – Purist. Svou desku nahrávali ve stejném studiu, ve kterém pracovala například dánská rebelka Mø, kterou také považují jako jeden ze svých vlivů. Mezi další patří například Disclosure, nebo třeba Jack White. Jejich píseň Renaissance zaujala své místo v dramaturgii MTV a světový zvuk kapele nelze upřít – Purist jsou tedy rozhodně důvodem, proč zůstat na akci až do konce.

Info

Indie Session #8
Ghost of You, Wild Tides, Bad Karma Boy, Purist
2. 10. 2015 19:00
Barrák music club, Ostrava
Vstupné: 100,- v předprodeji / 140,- na místě

www.facebook.com/events/1064176900261729
www.facebook.com/sessionsostrava
www.facebook.com/barrak.ova

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.