Zprávy / Pozvánky

Čtyři hodiny hudby a Indie Session

Čtyři hodiny hudby a Indie Session

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.09.2015

4 hodiny hudby a ty na Indie Session #8. Takové je motto klubového festivalu s tříletou tradicí, jehož další pokračování proběhne v pátek 2. října v ostravském hudebním klubu Barrák. Centrum pozornosti alternativně naladěných posluchačů se tak bude upínat na Havlíčkovo nábřeží, kde klub, a tedy i festival, sídlí. Zastoupeny budou letos rovnoměrně slovenské a české kapely – ony 4 hodiny hudby tak opět vyplní 4 interpreti. A večer se ponese jak ve svižném, tak i pomalejším tempu.

Příjemný psychidelic pop přivezou z Brna pocházející Ghost of You, kteří letos ochutnali, jaké je to zahrát si například na legendárním Sziget Festivalu v Budapešti nebo na 50. výročí mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na Indie Session přivezou zbrusu nový materiál, který se objeví na nadcházející desce, která vychází v polovině října.


V případě dalších českých zástupců, Wild Tides, rozhodně nebude o energii nouze. Jednou už na Indie Session publikum strhli, a to tak, že těla lítala vzduchem. Teď přijedou s novou deskou, ale i staršími songy, a budou určitě plnit roli headlinera. Pokud se tedy chcete na koncertě pořádně vybít, tahle část večera pro vás bude jako stvořená.


Slovenskou sekci budou zastupovat Bad Karma Boy a Purist. První ze dvou jmenovaných zaujal kritiky jak silným self-titled debutem, tak i loňskou druhou deskou. Svůj "chytrý pop" nevezou do Česka poprvé – hráli už například v rámci United Islands, nebo na společném turné s Walter Schnitzelsson či Kieslowski. Pro Ostravu však bude vystoupení BKB premiérou.

Pokud by měl někdo z návštěvníků "synťákový" deficit, doplní ho na závěr večera druzí ze slovenských reprezentantů – Purist. Svou desku nahrávali ve stejném studiu, ve kterém pracovala například dánská rebelka Mø, kterou také považují jako jeden ze svých vlivů. Mezi další patří například Disclosure, nebo třeba Jack White. Jejich píseň Renaissance zaujala své místo v dramaturgii MTV a světový zvuk kapele nelze upřít – Purist jsou tedy rozhodně důvodem, proč zůstat na akci až do konce.

Info

Indie Session #8
Ghost of You, Wild Tides, Bad Karma Boy, Purist
2. 10. 2015 19:00
Barrák music club, Ostrava
Vstupné: 100,- v předprodeji / 140,- na místě

www.facebook.com/events/1064176900261729
www.facebook.com/sessionsostrava
www.facebook.com/barrak.ova

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.