Zprávy / Nové desky

Cult of Luna doplňují svou polovinu splitu s The Old Wind

Cult of Luna doplňují svou polovinu splitu s The Old Wind

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.01.2016

Už 29. ledna 2016 vyjde u německého labelu Pelagic split album Råångest, za nímž stojí Cult of Luna a The Old Wind. Skladbu kapely The Old Wind, v níž se potkávají hudebníci z Breach a The Ocean, jsme představili v polovině minulého prosince, teď přichází řada na nový kus Cult of Luna.

Ti v roce 2013 silně zabodovali konceptuálním dvojalbem Vertikal I a II, které bylo inspirováno ikonickým filmem němé éry Metropolis. Po dlouhých turné s The Ocean anebo Intronaut se kapela stáhla do ústraní, z něhož má v letošním roce znovu vystoupit s dosud utajovaným projektem. Za jeho předzvěst můžeme považovat příspěvek na split s The Old Wind, cover Last Will and Testament od crustových pionýrů Amebix streamujte níže.


Název EP je švédským výrazem pro panickou hrůzu a právě o zachycení tohoto pocitu se na přebale desky pokusil německý výtvarník Florian Bertmer. Dvanáctipalcové split EP vyjde u labelu Pelagic a jak je jeho dobrým zvykem, můžeme se těšit na zajímavé barevné variace vinylů, které si můžete už nyní předobjednat.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aiko a její svět

redakce 03.08.2020

Expiration Date je krokem, který ji posouvá z hranic bedroom-popu do zvukově bohatšího světa.

Debutové EP vydává rapperka Arleta

redakce 30.07.2020

Holčičí hlas, křehkost a bázeň. Lesní stezka, hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda a poničená květina.

Debutový album kapely Kvaskova

redakce 29.07.2020

Temné a melancholické hudobné plochystriedajú energické pasáže s baladickým nádychom a sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka rusínskeho pôvodu svojim podmanivým hlasom.

První singl písničkáře Hello Incognito

redakce 27.07.2020

Skladba Girls zároveň vyšla i na letní kompilaci oceňovaného slovenského labelu Z Tapes.

Staňte se součástí první kompilace kolektivu Trigger

redakce 26.07.2020

Kolektiv Trigger vydal první sample pack ke stažení zdarma v rámci online rezidence na festivalu DGTL FMNSM a vyzývá další inteprety.

Až se řeky vylijí z břehů, Alen

redakce 25.07.2020

V dětském pokoji, v olomoucké barokní kapli a v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka vznikala deska Až se řeky vylijí z břehů.

Enchanted Lands vydává u Quantum Natives

redakce 20.07.2020

Bára Polcerová aka Enchanted Lands po letech konečně vydává novou desku. Jmenuje se Cryptic Island Eco-Sanctuary.

Duben v Pešti vydávají album u Polí5

redakce 19.07.2020

Nové album obsahuje devět převážně nových písní s výhradně Podlahovými texty a s hudbou, na které se podílí celá kapela.

Vyšel soundtrack Pilgrims Tomáše Dvořáka

redakce 18.07.2020

Minority Records oznamuje vydání soundtracku Pilgrims, krátké sady zvukomalebných a radostných skladeb Tomáše Dvořáka aka Floexe.

FVLCRVM vydáva videoklip k piesni Hate List

redakce 13.07.2020

Video vzniklo ke skladbe Hate List, ktorá je druhým vydaný singlom z pipravovaného EP, ktoré vychádza pod hlavičkou rakúskej Universal Music; presnejšie sublabelom Mom I Made It.