Zprávy / Pozvánky

Cymbals Eat Guitars uzavřou své Pretty Years

Cymbals Eat Guitars uzavřou své Pretty Years

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.02.2017

Cymbals Eat Guitars, tak v jedom rozhovoru odpověděl Lou Reed na otázku, jak by popsal zvuk The Velvet Underground. O nějakou dobu později, v roce 2007, si tuto hlášku vypůjčuje Joseph D'Agostino pro název svojí kapely a vznikají tak Cymbals Eat Guitars (CEG), kterou tvoří čtveřice kamarádu z New Yorského Staten Islandu.

Debutové album Why There Are Mountains vychází samo-nákladem v roce 2009 a je silně ovlivněn, ostatně jako celá tvorba CEG, vzory jako Pavement, Built To Spill nebo The Wrens. Kapela na sebe upozorňuje nejen výbornými kritiky a energickými vystoupeními, ale taky neobvykle vyspělým skloubením hudby a textů, kterou dokázal D'Agostino ve svých, teprve 19 letech stvořit.

Nedlouho po vydání debutu zasahují kapelu hned dva odchody zakládajících členů. Klávesák Dan Bayer odchází z důvodu vážné nemoci a basák Neil Berenholz pak kvůli nevoli cestovat v rámci tour. Za klávesy se tak staví Brian Hamilton a basu bere do ruky Matthew Whipple. Kapela se následně upisuje Barsuk Records a vzniká masterpiece s názvem* Lenses Alien* (2011). Deska opět přináší mix indie rocku a shoegazeu s neuvěřitelně komplexními texty a invencí v rámci žánru. O kvalitách přesvědčuje hned první singl a zároveň epický devítiminutový otvírák celého alba Rifle Eyesight (Proper Name).


Po druhém album následovalo intenzivní koncertování s The Pains of Being Pure at Heart, Flaming Lips, nebo s legendou post-hardcore, kapelou Brand New. Také díky tomu na sebe další album nechalo čekat celé tři roky. LOSE (2014) přineslo kromě nového muže za bicími - Andrew Dole, posluchačsky mnohem vstřícnější desku. Ta je vzpomínkou na ztracené mládí Josepha D'Agostina. Jeho intimní zpověď napříč celou deskou v sobě nese odzbrojující dávku melancholie. Nahlédneme do jeho dospívání, prvních lásek a rozchodů a taky ztráty blízkých.


V mezičase pak vychází song Aerobed, který produkoval Jessy Lacey frontman zmíněných Brand New. Ten jen podtrhuje, intimitu alba LOSE. Skladbu napsal Joseph D'Agostino o původním členovi CEG Danu Bayerovi, který odešel na onen svět v srpnu 2015. Skladba vyšla v rámci série Kevin Devine Devinyls. A opět dokáže hrát na emoce zcela přirozeným a nepodbízivým způsobem.

V září letošního roku vyšla aktuální deska s názvem Pretty Years, pod novým labelem Sinderlyn Records. A jak už název napovídá, opět se nese v duchu vzpomínání. Album vznikalo v produkci, u nás dobře známého, Johna Congletona, který byl se svojí kapelou The Paper Chase častým návštěvníkem Prahy. Dnes ve svém studiu spolupracuje se jmény jako St. Vincent, War On Drugs, Sleater Kinney, Sigur Ros nebo Swans. Celá deska je inspirována dobou sedmdesátých let a interprety jako Bruce Springsteen, The Cure, The Smiths nebo David Bowie.

O tom jak se kapele podařilo na desku přenést tuto atmosféru se můžete přesvědčit už dnes. Na živo se pak přijďte rozloučit se svými "pretty years" 28. 2. 2016 na strahovskou sedmičku. Bude to rozhodně důstojný loučení.

Info

Landmine Alert uvádí:
Cymbals Eat Guitars (us)
Support: J & Cold Cold Nights
28. 2. 2017 19:30
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 280,- v předprodeji / 350,- na místě

www.facebook.com/events/1246499208746456
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Madhouse Express se speciálním setem v Crossu

redakce 04.08.2021

Bude to první veřejný koncert kapely na domácí půdě od září 2020 a „Express do blázince“ pro tuto příležitost připravuje výjimečně dlouhý set.

Intimní svět Natalie Perkof

redakce 03.08.2021

Natalie Perkof pracuje s působivou poetikou „momentek“, s útržky každodenních situací a přátelských setkání.

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace