Zprávy / Festivalové

Czech Music Crossroads nabídne hudbu Španělska, Slovinska nebo Polska

Czech Music Crossroads nabídne hudbu Španělska, Slovinska nebo Polska

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.06.2023

Devátý ročník hudebního showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads, který pořádá tým festivalu Colours of Ostrava, nabídne od 29. června do 1. července v ostravském Domě kultury Poklad a nově na open-air scéně na Alšově náměstí koncerty šestnácti pečlivě vybraných kapel a hudebníků ze Španělska, Slovinska, Polska, Slovenska a Česka. Hudební vystoupení se letos stanou součástí tradičního Festivalu v ulicích Art&Life a veřejnost na ně bude mít vstup zdarma. Jako každý rok budou moci nejen hudební profesionálové navštívit konferenční program s přednáškami, diskuzemi a kulatými stoly na aktuální témata.

Ze Španělska přijede do Ostravy formace Vigüela, která hraje horkokrevnou tradiční hudbu z vesnice El Caprio de Tajo z kraje Dona Quijota. Představí se také virtuóz na diatonickou harmoniku trikitixa Xabi Aburruzaga a hudebně taneční projekt Xurxo Fernandes, který nachází historické souvislosti mezi tradičním uměním Galicie a hudbou sefardských Židů z východního Středomoří. Slovinsko bude reprezentovat kapela Brina, která tradiční hudbu propojuje s popem, šansonem, rockem a jazzem, pětičlenná akustická skupina Gugutke s tradičními skladbami ze Slovinska a Balkánu a Teo Collori & Momento Cigano s barevnou směsicí jazzu, gypsy swingu a scatu.


Z Polska zahraje trio Product May Contain spojující komorní jazz s prvky ambientu a trance, a Sutari, ženské vokální trio zpěvaček a instrumentalistek Basia Songin, Kasia Kapela a Dobromiła Życzyńska. Od východních sousedů ze Slovenska se představí hudebně-vokální folklórní soubor Devany, noise-experimentální producent a multiinstrumentalista Dalibor Kocián aka Stroon a nadžánrová skupina Trilobeat oscilující mezi prog-rockem, nu-jazzem, alternativou a klasikou.

Z České republiky se návštěvníci mohou těšit na nový hudební projekt Post Noisy Pots, v němž se členové elektronického tanečního dua Noisy Pots, Michal Šupák a Jakub Tengler, spojili s multiinstrumentalistou Antonínen Dlapou. Dále pak na šestičlennou folkrockovou formaci Docuku, instrumentální kvarteto Point of Few organicky propojující světy moderního jazzu, populární a elektronické hudby, kapelu Treetop hrající od moderního jazzu přes free jazz až po Bartóka a kvartet Tygroo kombinující klezmer a balkánskou hudbu s funkem a hip hopem, ale také s dubstepem a elektronikou.

Konferenční program nabídne například úvod do hudebního průmyslu v zemích Indického oceánu, Jižní Ameriky a Severní a Jižní Afriky, debatu odborníků na aktuální témata, speed meetingy s delegáty, workshop na téma Základy synchronizace licencování nebo Tipy a triky pro umělce a agenty z pohledu hudebního dramaturga.

Info

Czech Music Crossroads
29. 6. –⁠ 1. 7. 2023
Ostrava
web festivalu

foto © se svolením Czech Music Crossroads

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace