Zprávy / Festivalové

Czech Music Crossroads nabídne hudbu Španělska, Slovinska nebo Polska

Czech Music Crossroads nabídne hudbu Španělska, Slovinska nebo Polska

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.06.2023

Devátý ročník hudebního showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads, který pořádá tým festivalu Colours of Ostrava, nabídne od 29. června do 1. července v ostravském Domě kultury Poklad a nově na open-air scéně na Alšově náměstí koncerty šestnácti pečlivě vybraných kapel a hudebníků ze Španělska, Slovinska, Polska, Slovenska a Česka. Hudební vystoupení se letos stanou součástí tradičního Festivalu v ulicích Art&Life a veřejnost na ně bude mít vstup zdarma. Jako každý rok budou moci nejen hudební profesionálové navštívit konferenční program s přednáškami, diskuzemi a kulatými stoly na aktuální témata.

Ze Španělska přijede do Ostravy formace Vigüela, která hraje horkokrevnou tradiční hudbu z vesnice El Caprio de Tajo z kraje Dona Quijota. Představí se také virtuóz na diatonickou harmoniku trikitixa Xabi Aburruzaga a hudebně taneční projekt Xurxo Fernandes, který nachází historické souvislosti mezi tradičním uměním Galicie a hudbou sefardských Židů z východního Středomoří. Slovinsko bude reprezentovat kapela Brina, která tradiční hudbu propojuje s popem, šansonem, rockem a jazzem, pětičlenná akustická skupina Gugutke s tradičními skladbami ze Slovinska a Balkánu a Teo Collori & Momento Cigano s barevnou směsicí jazzu, gypsy swingu a scatu.


Z Polska zahraje trio Product May Contain spojující komorní jazz s prvky ambientu a trance, a Sutari, ženské vokální trio zpěvaček a instrumentalistek Basia Songin, Kasia Kapela a Dobromiła Życzyńska. Od východních sousedů ze Slovenska se představí hudebně-vokální folklórní soubor Devany, noise-experimentální producent a multiinstrumentalista Dalibor Kocián aka Stroon a nadžánrová skupina Trilobeat oscilující mezi prog-rockem, nu-jazzem, alternativou a klasikou.

Z České republiky se návštěvníci mohou těšit na nový hudební projekt Post Noisy Pots, v němž se členové elektronického tanečního dua Noisy Pots, Michal Šupák a Jakub Tengler, spojili s multiinstrumentalistou Antonínen Dlapou. Dále pak na šestičlennou folkrockovou formaci Docuku, instrumentální kvarteto Point of Few organicky propojující světy moderního jazzu, populární a elektronické hudby, kapelu Treetop hrající od moderního jazzu přes free jazz až po Bartóka a kvartet Tygroo kombinující klezmer a balkánskou hudbu s funkem a hip hopem, ale také s dubstepem a elektronikou.

Konferenční program nabídne například úvod do hudebního průmyslu v zemích Indického oceánu, Jižní Ameriky a Severní a Jižní Afriky, debatu odborníků na aktuální témata, speed meetingy s delegáty, workshop na téma Základy synchronizace licencování nebo Tipy a triky pro umělce a agenty z pohledu hudebního dramaturga.

Info

Czech Music Crossroads
29. 6. –⁠ 1. 7. 2023
Ostrava
web festivalu

foto © se svolením Czech Music Crossroads

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace