Zprávy / Festivalové

Czech Music Crossroads: potkej svého guru

Czech Music Crossroads: potkej svého guru

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.06.2015

Czech Music Crossroads je showcasovým festivalem spojeným s panelovými diskuzemi. Jeho cílem je prezentace kvalitní a přesahové domácí hudby na scéně rocku, avantgardy, jazzu, folku a world music směrem do zahraničí. Není malých hudebních zemí, někdy je ale ku prospěchu věci, když své prezentační síly směrem do zahraničí spojí. Z plánované východoevropské hudební platfmormy, která by měla vyvrcholit společnou prezentací hudby těchto zemí na podzimním veletrhu Womex v Budapešti, vychází také mezinárodní charakter letošního ročníku showcase festivalu Czechmusic Crossroads s podtitulem Silesia: Music from Czech, Polish and Slovakian border regions.

Czech Music Crossroads proběhne v areálu Dolu Hlubina 14. a 15. července 2015. Dopoledne budou věnována panelovým diskuzím vedeným hudebním publicistou Petrem Dorůžkou a odpoledne proběhnou showcase koncerty. Letošní novinkou je udělení Ceny odborníků a Ceny publika pro nejlepší skupinu ze showcase.

Letošní konference i showcasová přehlídka Crossroads oproti loňsku expandovala v několika rovinách - je delší, a míří víc do hloubky. Prioritou je pomoc českým hudebníkům a kapelám, a to nejen těm, které porota vybrala na showcasové koncerty - všem ostatním totiž Crossroads může posloužit jako unikátní studijní stáž. Program konference je sestaven, aby poskytl českým návštěvníkům co nejširší know-how.


Speed dating– Potkejte svého guru
Krátké, ale intenzivní, předem naplánované pracovní schůzky zvané speed dating jsou běžnou náplní mezinárodních konferencí a Czech Music Crossroads je poprvé nabízí české hudební veřejnosti. Hudebníci a agenti, kteří chtějí své kapely nabídnout zahraničním festivalům, poradit se se zkušenými profesionály z ciziny i domova, mají šanci vyměnit si kontakty, poskytnout materiály a oslovit partnery.

Neváhejte a využijte této mimořádné příležitosti. Osobní schůzku si můžete dohodnout na uvedených kontaktech. Jde o individuální, nikoli hromadné konzultace, objednávejte se tedy k jednotlivým lektorům, ke každému zvlášť.

V nabídce jsou odborníci z New Yorku, Barcelony, Tel Avivu, Ostravy i Londýna. Akce se bude konat jen v případě, že bude dostatečný počet zájemců, proto neváhejte a hlaste se, můžete si vybrat až 3 lektory.

Johannes Theurer / Berlin, WMCE – promotion in EuropeanRadio
Simon Broughton / Songlines Magazine
Jordi Urpi / Fira Manresa
Dubi Lenz / Red Sea Jazz Festival
Gerald Seligman / Caravan Arts Consultancy, Borneo World Music Expo
Tom Pryor / ex-National Geographic
Zlata Holušová / Colours of Ostrava

Info

Czech Music Crossroads 2015
Silesian Roots: Music from Czech, Polish and Slovakian border regions
14. - 15. 7. 2015
areál Dolu Hlubina, Ostrava

www.facebook.com/czech.music.crossroads
www.crossroads.colours.cz
www.colours.cz

Email k příhlášení se: crossroads_media@colours.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.