Zprávy / Pozvánky

Czeching vysílá na ostrovy Wild Tides a Manon Meurt

Czeching vysílá na ostrovy Wild Tides a Manon Meurt

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.06.2015

Czeching se otiskne v dramaturgii letošních Ostrovů! V roli ambasadorů se ocitnou oba loňští vítězové – Manon Meurt a Wild Tides. Spolu s kolegy z pořadu Startér sestavili pořadatelé line-up pro Český rozhlas Wave stage, tedy pódium, které 19. a 20. června rozvibruje Střelecký ostrov.

Sestavit kvalitní program na vlastní scéně byla pro Radio Wave hračka – základ soupisky účinkujících vytvořil autorský tým Startéru, jakési hitparády neobjevených talentů, mapující momentální pohyb české alternativní scény na buněčné úrovni. Žebříčkem cloumají jak hlasy posluchačů, tak názory redaktorů Radia Wave a lidí z branže (Bonus, Načeva, Bára Kratochvílová z DVA a Václav Havelka). A nezůstává jen u hitparády – úspěch ve Startéru se přelévá i do playlistu Radia Wave, na koncerty RWLS, do klubů (Roxy) nebo na festivaly (Bažant Pohoda, Ruinfest, Kůra nebo právě United Islands of Prague). Nejúspěšnější projekt v hlasování posluchačů navíc získává padesát tisíc na nahrání alba.


Vzhledem k nebývalému cvrkotu domácího hudebního dění v těchto měsících má Startér opravdu z čeho vybírat. Možná, že jména jako Sky to Speak, Himalayan Dalai Lama, Dalekko, Ghost of You, Vogjektraik, Blueroom nebo Fred Madison s bookingovými s agenturami zatím necvičí, ale kdo ví, jestli se kvůli nim za rok promotéři nebudou vyzývat na souboj.

To za Czeching udeří jednotky spolehlivě prověřené nejen loňským ročníkem. Shoegaze čtyřka z Rakovníka Manon Meurt mohla před dvěma lety, pouhý rok po svém založení, v roli nečekaného supportu irských ikon My Bloody Valentine buď totálně shořet, anebo zazářit. Tenhle vabank vyšel a dnes je jasné, že takhle dokonale krotit kytarové zvukové stěny delikátními harmoniemi u nás nikdo jiný neumí. Loni stihli vydat vlastním nákladem na vinylu debutové eponymní EP, vyhrát posluchačskou anketu Czechingu 2014 Vote For Your Favourite Czech Song, ohromit zahraniční porotce soutěže a letos v lednu si jako jediní Češi, nominovaní Radiem Wave, zahráli na nejprestižnější kontinentální přehlídce hudebních talentů Eurosonic. Zhypnotizují vás v sobotu 20. června večer jako předposlední účinkující na scéně Český rozhlas Wave stage.


Odzbrojující fracci Wild Tides se přestěhovali z Letné na Žižkov a za další impuls v jejich r'n'r jízdě možná může právě smrad třetího pražského obvodu. Loni vyhráli Czeching a výsledná pětiskladbová studiová session je už venku pod názvem Sever Fashion. Ať už je uvidíte kdekoli, buďte si jistí tím, že Kuba Kaifosz bude sténat, skučet, řvát i naprosto čistě intonovat. A trousit oprsklé poznámky do publika. Rock´n´roll a soul hned z první do tváře i do duše.

Pro úplnost dodejme, že Střelecký ostrov se zachvěje i díky partnerské scéně nazvané Český rozhlas Jazz stage, jejíž eklektická soupiska má záběr od Longital, přes Zabelov Group až třeba po Big Band Gustava Broma.

Info

United Islands of Prague
18. - 20. 6. 2015
centrum města, Praha

www.facebook.com/events/459315680894758
www.facebook.com/unitedislandsofprague
www.unitedislands.cz
www.rozhlas.cz/czeching

foto © Miloš Potužák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jak se do lesa volá aneb Květy V lese

redakce 17.08.2019

Po roce se do Lesa opět vrací alternativní kapela Květy. Bullerbyn se na jeden večer přesune o pár ulic dál do Vršovic.

Zásadní Xenakis v centru DOX

redakce 16.08.2019

Koncert Zásadní Xenakis zazní v podání mezinárodního symfonického orchestru mladých ONO - Ostrava New Orchestra.

Radikal Cross s The Atavists a Fvtvre

redakce 16.08.2019

BiggBoss uvádí párty před pražským klubem Cross. Živě se můžete těšit na dvě kapely, F V T V R E a The Atavist.

Rituál Aluk Todolo se vrací do Prahy

redakce 14.08.2019

Prolínání známého a exotického, starého a nového je pro trojici Aluk Todolo příznačné. Okultní rituál na sklonku léta.

Branko's Bridge se rozloučí s létem

redakce 13.08.2019

Konec festivalové sezóny, konec prázdnin, konec hezkých a dlouhých dní. Branko's Bridge zahrají spolu s Madhouse Express.

Ariana Grande mění termín koncertu

redakce 13.08.2019

Z osobních důvodů zpěvačky se mění některá data koncertů na turné Ariany Grande. Ke změně dochází i u pražského vystoupení.

Idea a MC Gey v Akropoli

redakce 12.08.2019

V hlavní roli upřímnost, vtip, nadhled, realita a nezaměnitelné charisma. MC Gey je jen jeden.

Plzeňské a vídeňská s olomouckým. Klid v ruchu.

redakce 11.08.2019

Olomoucký Klid v ruchu anebo směsice melodických, pychedelických, tichých a až intimních pasáží, které však okamžitě střídají dynamicky vypjaté chvíle.

Palma / Satan

redakce 11.08.2019

Zpěvově dramatický oblouk spojuje gotiku, punk i disko a texty k nám promlouvají z jakéhosi zvláštního bezčasí.

Tos Posrals bude pokřtěno

redakce 09.08.2019

Písně na desku vznikaly během mateřské dovolené frontmanky Nikoly M., ale zdaleka nepojednávají pouze o hormonálních disharmoniích.