Zprávy / Pozvánky

Czeching vysílá na ostrovy Wild Tides a Manon Meurt

Czeching vysílá na ostrovy Wild Tides a Manon Meurt

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.06.2015

Czeching se otiskne v dramaturgii letošních Ostrovů! V roli ambasadorů se ocitnou oba loňští vítězové – Manon Meurt a Wild Tides. Spolu s kolegy z pořadu Startér sestavili pořadatelé line-up pro Český rozhlas Wave stage, tedy pódium, které 19. a 20. června rozvibruje Střelecký ostrov.

Sestavit kvalitní program na vlastní scéně byla pro Radio Wave hračka – základ soupisky účinkujících vytvořil autorský tým Startéru, jakési hitparády neobjevených talentů, mapující momentální pohyb české alternativní scény na buněčné úrovni. Žebříčkem cloumají jak hlasy posluchačů, tak názory redaktorů Radia Wave a lidí z branže (Bonus, Načeva, Bára Kratochvílová z DVA a Václav Havelka). A nezůstává jen u hitparády – úspěch ve Startéru se přelévá i do playlistu Radia Wave, na koncerty RWLS, do klubů (Roxy) nebo na festivaly (Bažant Pohoda, Ruinfest, Kůra nebo právě United Islands of Prague). Nejúspěšnější projekt v hlasování posluchačů navíc získává padesát tisíc na nahrání alba.


Vzhledem k nebývalému cvrkotu domácího hudebního dění v těchto měsících má Startér opravdu z čeho vybírat. Možná, že jména jako Sky to Speak, Himalayan Dalai Lama, Dalekko, Ghost of You, Vogjektraik, Blueroom nebo Fred Madison s bookingovými s agenturami zatím necvičí, ale kdo ví, jestli se kvůli nim za rok promotéři nebudou vyzývat na souboj.

To za Czeching udeří jednotky spolehlivě prověřené nejen loňským ročníkem. Shoegaze čtyřka z Rakovníka Manon Meurt mohla před dvěma lety, pouhý rok po svém založení, v roli nečekaného supportu irských ikon My Bloody Valentine buď totálně shořet, anebo zazářit. Tenhle vabank vyšel a dnes je jasné, že takhle dokonale krotit kytarové zvukové stěny delikátními harmoniemi u nás nikdo jiný neumí. Loni stihli vydat vlastním nákladem na vinylu debutové eponymní EP, vyhrát posluchačskou anketu Czechingu 2014 Vote For Your Favourite Czech Song, ohromit zahraniční porotce soutěže a letos v lednu si jako jediní Češi, nominovaní Radiem Wave, zahráli na nejprestižnější kontinentální přehlídce hudebních talentů Eurosonic. Zhypnotizují vás v sobotu 20. června večer jako předposlední účinkující na scéně Český rozhlas Wave stage.


Odzbrojující fracci Wild Tides se přestěhovali z Letné na Žižkov a za další impuls v jejich r'n'r jízdě možná může právě smrad třetího pražského obvodu. Loni vyhráli Czeching a výsledná pětiskladbová studiová session je už venku pod názvem Sever Fashion. Ať už je uvidíte kdekoli, buďte si jistí tím, že Kuba Kaifosz bude sténat, skučet, řvát i naprosto čistě intonovat. A trousit oprsklé poznámky do publika. Rock´n´roll a soul hned z první do tváře i do duše.

Pro úplnost dodejme, že Střelecký ostrov se zachvěje i díky partnerské scéně nazvané Český rozhlas Jazz stage, jejíž eklektická soupiska má záběr od Longital, přes Zabelov Group až třeba po Big Band Gustava Broma.

Info

United Islands of Prague
18. - 20. 6. 2015
centrum města, Praha

www.facebook.com/events/459315680894758
www.facebook.com/unitedislandsofprague
www.unitedislands.cz
www.rozhlas.cz/czeching

foto © Miloš Potužák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

-123min. mají klip a turné

redakce 23.02.2020

Loni vyšlo po deseti letech první album s názvem Les, na kterém hostuje francouzský trumpetista Erik Truffaz.

Rachot přiveze na jaře nadžánrové inovátory

redakce 23.02.2020

Letošní jaro v režii Rachotu bude ve znamení jazzových inovátorů z různých koutů světa.

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.