Zprávy / Pozvánky

Czeching vysílá na ostrovy Wild Tides a Manon Meurt

Czeching vysílá na ostrovy Wild Tides a Manon Meurt

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.06.2015

Czeching se otiskne v dramaturgii letošních Ostrovů! V roli ambasadorů se ocitnou oba loňští vítězové – Manon Meurt a Wild Tides. Spolu s kolegy z pořadu Startér sestavili pořadatelé line-up pro Český rozhlas Wave stage, tedy pódium, které 19. a 20. června rozvibruje Střelecký ostrov.

Sestavit kvalitní program na vlastní scéně byla pro Radio Wave hračka – základ soupisky účinkujících vytvořil autorský tým Startéru, jakési hitparády neobjevených talentů, mapující momentální pohyb české alternativní scény na buněčné úrovni. Žebříčkem cloumají jak hlasy posluchačů, tak názory redaktorů Radia Wave a lidí z branže (Bonus, Načeva, Bára Kratochvílová z DVA a Václav Havelka). A nezůstává jen u hitparády – úspěch ve Startéru se přelévá i do playlistu Radia Wave, na koncerty RWLS, do klubů (Roxy) nebo na festivaly (Bažant Pohoda, Ruinfest, Kůra nebo právě United Islands of Prague). Nejúspěšnější projekt v hlasování posluchačů navíc získává padesát tisíc na nahrání alba.


Vzhledem k nebývalému cvrkotu domácího hudebního dění v těchto měsících má Startér opravdu z čeho vybírat. Možná, že jména jako Sky to Speak, Himalayan Dalai Lama, Dalekko, Ghost of You, Vogjektraik, Blueroom nebo Fred Madison s bookingovými s agenturami zatím necvičí, ale kdo ví, jestli se kvůli nim za rok promotéři nebudou vyzývat na souboj.

To za Czeching udeří jednotky spolehlivě prověřené nejen loňským ročníkem. Shoegaze čtyřka z Rakovníka Manon Meurt mohla před dvěma lety, pouhý rok po svém založení, v roli nečekaného supportu irských ikon My Bloody Valentine buď totálně shořet, anebo zazářit. Tenhle vabank vyšel a dnes je jasné, že takhle dokonale krotit kytarové zvukové stěny delikátními harmoniemi u nás nikdo jiný neumí. Loni stihli vydat vlastním nákladem na vinylu debutové eponymní EP, vyhrát posluchačskou anketu Czechingu 2014 Vote For Your Favourite Czech Song, ohromit zahraniční porotce soutěže a letos v lednu si jako jediní Češi, nominovaní Radiem Wave, zahráli na nejprestižnější kontinentální přehlídce hudebních talentů Eurosonic. Zhypnotizují vás v sobotu 20. června večer jako předposlední účinkující na scéně Český rozhlas Wave stage.


Odzbrojující fracci Wild Tides se přestěhovali z Letné na Žižkov a za další impuls v jejich r'n'r jízdě možná může právě smrad třetího pražského obvodu. Loni vyhráli Czeching a výsledná pětiskladbová studiová session je už venku pod názvem Sever Fashion. Ať už je uvidíte kdekoli, buďte si jistí tím, že Kuba Kaifosz bude sténat, skučet, řvát i naprosto čistě intonovat. A trousit oprsklé poznámky do publika. Rock´n´roll a soul hned z první do tváře i do duše.

Pro úplnost dodejme, že Střelecký ostrov se zachvěje i díky partnerské scéně nazvané Český rozhlas Jazz stage, jejíž eklektická soupiska má záběr od Longital, přes Zabelov Group až třeba po Big Band Gustava Broma.

Info

United Islands of Prague
18. - 20. 6. 2015
centrum města, Praha

www.facebook.com/events/459315680894758
www.facebook.com/unitedislandsofprague
www.unitedislands.cz
www.rozhlas.cz/czeching

foto © Miloš Potužák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.

Nová inkarnace, nový koncept, nová sestava - Swans v jarní Praze

redakce 10.10.2019

Jak víme, s Michaelem Girou a jeho Swans se nikdy nic neopakuje dvakrát. Těšíme se na duben, kdy přiveze současný zvuk legendární, ovšem nyní zcela nové formace.

Legendy industriálu Test Dept v Praze

redakce 10.10.2019

Legendy industriálu a zakladatelé techna Test Dept vystoupí v pražském Paláci Akropolis spolu s Paprsky inženýra Garina.

Dennis Lloyd přijede v listopadu do Prahy

redakce 09.10.2019

Izraelský zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Dennis Lloyd vystoupí poprvé u nás.

Kouzlo chaosu: Ka Baird v Praze

redakce 08.10.2019

V Punctu se představí omamná psychedelie pro hlas, syntezátory a flétnu.

Ólafur Arnalds tentokrát v Brně

redakce 08.10.2019

Islandský hudebník a skladatel Ólafur Arnalds představí v brněnském Sono Music Clubu svou loňskou desku re:member.