Zprávy / Nové desky

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.04.2021

Moonspotter je hudebním projektem audio-vizuálního umělce, designéra a reklamního režiséra Petra Adamce, dříve vydávajícího pod pseudonymem Subject Lost. Nové album Dabel nosi techwear vyšlo na labelu The Little Universe 5. dubna 2021 na všech online obchodech a streamovacích službách.

„Deska je přímým pokračováním předešlého EP Vlci Na Měsíci Vyjou Na Zem. Jestli jsem v předchozím releasu hledal hudební polohu, která pro mě byla prakticky novým začátkem - s českými texty a obecně uvolněnějším tempem skladeb a příklonu k písničkovým branžím, tak u této desky jsem se už mohl věnovat mnohem sebevědomějším experimentům, jak hudebně, tak textově. Hlavní postava, ať už to jsem já nebo ne, je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se pohybuje mezi trip-hopem a dark-popem, nikdy jsem si ale z těch žánrů nedělal hlavu a volně mezí tím lítám,“ říká Moonspotter.

recenze minulé desky zde

Info

Moonspotter – Dabel nosi techwear (The Little Universe, 2021)
Bandcamp interpreta

foto © se svolením Petra Adamce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Lucie Redlová chystá album lidovek

redakce 29.06.2021

První autorská písnička z desky Lidová Redlová se jmenuje Kamarádko moje. Hudebnice ji věnovala své zesnulé kamarádce, zpěvačce a houslistce Jitce Šuranské.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace