Zprávy / Nové desky

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.04.2021

Moonspotter je hudebním projektem audio-vizuálního umělce, designéra a reklamního režiséra Petra Adamce, dříve vydávajícího pod pseudonymem Subject Lost. Nové album Dabel nosi techwear vyšlo na labelu The Little Universe 5. dubna 2021 na všech online obchodech a streamovacích službách.

„Deska je přímým pokračováním předešlého EP Vlci Na Měsíci Vyjou Na Zem. Jestli jsem v předchozím releasu hledal hudební polohu, která pro mě byla prakticky novým začátkem - s českými texty a obecně uvolněnějším tempem skladeb a příklonu k písničkovým branžím, tak u této desky jsem se už mohl věnovat mnohem sebevědomějším experimentům, jak hudebně, tak textově. Hlavní postava, ať už to jsem já nebo ne, je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se pohybuje mezi trip-hopem a dark-popem, nikdy jsem si ale z těch žánrů nedělal hlavu a volně mezí tím lítám,“ říká Moonspotter.

recenze minulé desky zde

Info

Moonspotter – Dabel nosi techwear (The Little Universe, 2021)
Bandcamp interpreta

foto © archiv interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

QOW na Genot Centre

redakce 28.03.2021

Úsporně dávkovaný futuristický sound design a útržky současného egyptského rapu účinně rozčesávají nadčasový hypnotický opar.

Snapped Ankles se vracejí do lesa s novým klipem

redakce 26.03.2021

Nové album britských hejkalů Forest of Your Problems vychází v červenci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace