Zprávy / Pozvánky

Damage Done Records oslaví prvních 10 let

Damage Done Records oslaví prvních 10 let

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.05.2015

Damage Done Records povstali jednoho letního dne jak Fénix z urny Hopewell Records, který byli - mimo jiné - zodpovědný za několik stěžejních domácích releasů - první sigly Balaclava a Dussander nebo finální desky Kevorkian. V roce 2005 už nějakou dobu zapalovali na Žižkově popelnice Guided Cradle (jejichž členové prošli Dread 101 a posléze triumfovali a dodnes triumfují v Hellshock a Austin Lucas si jede sólokapra s občasným kapelním doprovodem). Guided Cradle hledali label a Ivan nechtěl zůstat stát jen s prstem v nose mezi obdobím Kevorkian a Flowers For Whores. To léto byla napsána první kapitola s katalogovým číslem DDR 666. Od parných dní 10 let zpátky směřují Ivan a Nathaniel směrem k nule (občas se jim podaří podvodně přeskočit stovku) a drží se hesla: "Aspoň nás ruinuje, co nás baví."

Letní podvečery o deset let později jako párty v a před nejlepším klubem v Praze, kam punk a hard core patří už od raných 90. let. Vegan grilovačka, distra, nějakej mosh, hip hop a hlavně žádnej stres. Ten a systém zůstanou stát pod strahovským kopcem.


Martin Tvrdý aka Bonus, vyčnívá v diskografii DDR hudebně jak pěst na oko. Stejně drze jako na splitu Léta Rozchodu s Flowers for Whores, má privilegovaný místo v line-upu tohohle dvou denního skandálu. Jeho letohruhy plynou rychlejc a tenhle večer to bude takhle: Bonus a MaryC aka Člověk pokrokový live mixtape. Člověk pokrokový představuje Bonusovu starší i neslyšenou tvorbu v nových souvislostech, ve spojení s avantgardními psychedelickými beaty, které vybírá a naživo míchá a remixuje DJka Mary C.

Když svět dobyli Trial, Catharsis a Tragedy, Evropou se tiše propletli Newborn z Budapešti s jejich singlem In These Desperate Days... We Still Strive For Freedom. V ten moment bylo jasný, že novou milenkou budou za pár let i progresivnější Bridge to Solace. Jak zpívají Modern Life Is War v Health, Weath, & Peace: "The changes I waited for never came. My struggles of yesterday are my struggles of today." Boj nekončí. O hodně temnější Ghostchant dali dohromady kamarády obou projektů zmíněných vyše a po třech singlech je můžete konečně vidět i v Praze.


Palahniuk, náplast na lokální díru po kapelách, který kdysi vycházely na Dischordu. Po syrovým debutním albu z roku 2011 zkázu dokonal singl Krysy (2014). Ten je jednoznačně jedním z nejhranějším singlů od dob Balaclavy nebo severský kompilace Roll Over Your Head (Podivná Formace, The Hysterics a Infection). Fuego, prasklý struny a syrová autentičnost života.

The Citadel ze Slovenska otevřou nejen koncert 7.6., ale i připravovanou kompilaci českých a slovenských punk, hard core kapel, nazvanou Memento. Pokud milujete The Carrier, Killing the Dream nebo Carpathian stejně jako Slovenštinu a Maďarštinu v textech, pak buďte na kopci včas!

"Přiznejme si, že jsme čekali na kapelu, se kterou by sme si udělali naše výročí mega!" Harm's Way po pár koncertech na Deathwish Festu, pojedou pár štichů k nový desce RUST. Na rozhodování nebyl čas. Hulk v balaklavě za mikrofonem vs. mindráky starejch pák v pitu. Nastudujte novej matroš a neremcejte až vám šlápne na nohu. Pokud milujete Xibalba, Nails nebo Bolt Thrower, pak nic neřešte a vykrejte prostor.


Damage Done byli vždycky hrdý na kapely, který se rozhodly skončit v tom nejlepším než kopat do mrtvoly. Ne jinak tomu je i u Point Blank Range, jejichž poslední 7" dokonal zkázu v portfóliu labelu. Jejich pražskej koncert v támci 10 let Damage Done bude zároveň jejich posledním živým vystoupením vůbec. Kubec nemohl okomentovat petržalskej ámen líp: "Tak, tu mozeš posledný krát vidiet Point Blank Range, tak buďme k sebe uprímný... skapeš!!!"

The Souuthern Oracle, doprovod Harm's Way na jejich evropském turné - původně z Budapešti. Stylově podobný, ale precizní bahno, který nenechá nevzpomenout Suicide Nation, Catharsis, Gehenna nebo Full Of Hell, Fall Silent a Himsa. Po velký desce Higher Than Heaven, Lower Than Hell je tu novej singl Icebreaker.

Kapela, která uzavře kompilaci Memento, otevře dveře na kopec 8.6. "Svět, zlé je kruté místo" a hardcore kapely Rats Get Fat, který do naléhavýho sdělení občas vmísí blast beat, jsou vítaným zrcadlem prostředí, ze kterého pocházejí.

7.6.2015:
Dveře: 18:00
The Citadel: 19:00 - 19:30
Palahniuk: 19:45 - 20:15
Ghostchant: 20:30 - 21:00
Bonus: 21:15 - 22:00

8.6.2015:
Dveře: 18:00
Rats Get Fat: 19:00 - 19:30
The Southern Oracle: 19:45 - 20:15
Point Blank Range: 20:30 - 21:00
Harm's Way: 21:15 - 22:00

Info

10 let Damage Done Records
7. 6. - 8. 6.2015 18:00
Klub 007 Strahov, Praha

www.facebook.com/damagedonerecords
www.damagedonerecords.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Severští písničkáři Axel Flóvent a Plàsi přijedou do Prahy

redakce 29.09.2020

Axel Flóvent vyzkoušel život v Amsterdamu i Brightonu a společně s The Paper Kites a Juníem Meyvantem vystupoval snad ve všech zemích Evropy.

Bazaar festival ožije na podzim

redakce 27.09.2020

Původně se měl pražský divadelní a taneční festival uskutečnit v březnu letošního roku, ale pandemie koronaviru jej odsunula na podzim.

The Neighbourhood přijedou až za rok

redakce 26.09.2020

Pražské a bratislavské zastávky se kapela rozhodla odložit z důvodů, které netřeba připomínat.

Bittová/Dusilová/Načeva naposledy Spolu zahrají až příští rok

redakce 26.09.2020

Speciální koncertní projekt Bittová, Dusilová, Načeva - Spolu Naposledy se... přesouvá.

Bratři vysílají do světa Signal

redakce 25.09.2020

Bratři byli spolu s dalšími patnácti evropskými umělci vyhlášeni finalisty prestižních cen Music Moves Europe Talent Awards.

Zabelov Group mají nové EP

redakce 25.09.2020

EP Madhouse Session tvoří čtyři skladby, název vychází ze stísněné atmosféry ve společnosti i osobního pocitu izolace.

Fotografická výstava Neobyčejné příběhy

redakce 25.09.2020

Skupina fotografů ze všech koutů České republiky se zaměřila na neobyčejné příběhy zdánlivě obyčejných lidí.

Poprvé se uskuteční Liveurope online festival

redakce 23.09.2020

Čerstvé objevy evropské hudby se představí v šestnácti ikonických evropských klubech. Celý festival proběhne online.

Blackeři Voluptas mají nové album

redakce 23.09.2020

V blackmetalové bouři se občas ozývají náznaky doom metalu, noisu, dokonce svůj prostor dostává i saxofon…

Do Prahy All Them Witches a The Hunna, poprvé i Young Guv

redakce 22.09.2020

Rock v mnoha podobách, All Them Witches, The Hunna i Young Guv. Na to vše se můžete těšit příští rok.