Zprávy / Pozvánky

Damage Done Records oslaví prvních 10 let

Damage Done Records oslaví prvních 10 let

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.05.2015

Damage Done Records povstali jednoho letního dne jak Fénix z urny Hopewell Records, který byli - mimo jiné - zodpovědný za několik stěžejních domácích releasů - první sigly Balaclava a Dussander nebo finální desky Kevorkian. V roce 2005 už nějakou dobu zapalovali na Žižkově popelnice Guided Cradle (jejichž členové prošli Dread 101 a posléze triumfovali a dodnes triumfují v Hellshock a Austin Lucas si jede sólokapra s občasným kapelním doprovodem). Guided Cradle hledali label a Ivan nechtěl zůstat stát jen s prstem v nose mezi obdobím Kevorkian a Flowers For Whores. To léto byla napsána první kapitola s katalogovým číslem DDR 666. Od parných dní 10 let zpátky směřují Ivan a Nathaniel směrem k nule (občas se jim podaří podvodně přeskočit stovku) a drží se hesla: "Aspoň nás ruinuje, co nás baví."

Letní podvečery o deset let později jako párty v a před nejlepším klubem v Praze, kam punk a hard core patří už od raných 90. let. Vegan grilovačka, distra, nějakej mosh, hip hop a hlavně žádnej stres. Ten a systém zůstanou stát pod strahovským kopcem.


Martin Tvrdý aka Bonus, vyčnívá v diskografii DDR hudebně jak pěst na oko. Stejně drze jako na splitu Léta Rozchodu s Flowers for Whores, má privilegovaný místo v line-upu tohohle dvou denního skandálu. Jeho letohruhy plynou rychlejc a tenhle večer to bude takhle: Bonus a MaryC aka Člověk pokrokový live mixtape. Člověk pokrokový představuje Bonusovu starší i neslyšenou tvorbu v nových souvislostech, ve spojení s avantgardními psychedelickými beaty, které vybírá a naživo míchá a remixuje DJka Mary C.

Když svět dobyli Trial, Catharsis a Tragedy, Evropou se tiše propletli Newborn z Budapešti s jejich singlem In These Desperate Days... We Still Strive For Freedom. V ten moment bylo jasný, že novou milenkou budou za pár let i progresivnější Bridge to Solace. Jak zpívají Modern Life Is War v Health, Weath, & Peace: "The changes I waited for never came. My struggles of yesterday are my struggles of today." Boj nekončí. O hodně temnější Ghostchant dali dohromady kamarády obou projektů zmíněných vyše a po třech singlech je můžete konečně vidět i v Praze.


Palahniuk, náplast na lokální díru po kapelách, který kdysi vycházely na Dischordu. Po syrovým debutním albu z roku 2011 zkázu dokonal singl Krysy (2014). Ten je jednoznačně jedním z nejhranějším singlů od dob Balaclavy nebo severský kompilace Roll Over Your Head (Podivná Formace, The Hysterics a Infection). Fuego, prasklý struny a syrová autentičnost života.

The Citadel ze Slovenska otevřou nejen koncert 7.6., ale i připravovanou kompilaci českých a slovenských punk, hard core kapel, nazvanou Memento. Pokud milujete The Carrier, Killing the Dream nebo Carpathian stejně jako Slovenštinu a Maďarštinu v textech, pak buďte na kopci včas!

"Přiznejme si, že jsme čekali na kapelu, se kterou by sme si udělali naše výročí mega!" Harm's Way po pár koncertech na Deathwish Festu, pojedou pár štichů k nový desce RUST. Na rozhodování nebyl čas. Hulk v balaklavě za mikrofonem vs. mindráky starejch pák v pitu. Nastudujte novej matroš a neremcejte až vám šlápne na nohu. Pokud milujete Xibalba, Nails nebo Bolt Thrower, pak nic neřešte a vykrejte prostor.


Damage Done byli vždycky hrdý na kapely, který se rozhodly skončit v tom nejlepším než kopat do mrtvoly. Ne jinak tomu je i u Point Blank Range, jejichž poslední 7" dokonal zkázu v portfóliu labelu. Jejich pražskej koncert v támci 10 let Damage Done bude zároveň jejich posledním živým vystoupením vůbec. Kubec nemohl okomentovat petržalskej ámen líp: "Tak, tu mozeš posledný krát vidiet Point Blank Range, tak buďme k sebe uprímný... skapeš!!!"

The Souuthern Oracle, doprovod Harm's Way na jejich evropském turné - původně z Budapešti. Stylově podobný, ale precizní bahno, který nenechá nevzpomenout Suicide Nation, Catharsis, Gehenna nebo Full Of Hell, Fall Silent a Himsa. Po velký desce Higher Than Heaven, Lower Than Hell je tu novej singl Icebreaker.

Kapela, která uzavře kompilaci Memento, otevře dveře na kopec 8.6. "Svět, zlé je kruté místo" a hardcore kapely Rats Get Fat, který do naléhavýho sdělení občas vmísí blast beat, jsou vítaným zrcadlem prostředí, ze kterého pocházejí.

7.6.2015:
Dveře: 18:00
The Citadel: 19:00 - 19:30
Palahniuk: 19:45 - 20:15
Ghostchant: 20:30 - 21:00
Bonus: 21:15 - 22:00

8.6.2015:
Dveře: 18:00
Rats Get Fat: 19:00 - 19:30
The Southern Oracle: 19:45 - 20:15
Point Blank Range: 20:30 - 21:00
Harm's Way: 21:15 - 22:00

Info

10 let Damage Done Records
7. 6. - 8. 6.2015 18:00
Klub 007 Strahov, Praha

www.facebook.com/damagedonerecords
www.damagedonerecords.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.