Zprávy

David Lynch oznamuje virtuální koncert Meditate America

David Lynch oznamuje virtuální koncert Meditate America

redakce | Zprávy | 29.11.2020

Iniciativa Meditate America, za níž stojí The David Lynch Foundation, vznikla letos a klade si za cíl rozšířit povědomí o technice transcendentální meditace pro všechny osoby ohrožené stresem a úzkostmi. Mohla by nahradit medikamenty, které jsou ve Spojených státech populární odpovědí na úzkostné stavy. Transcendentální meditace by tak měla mít ozdravné účinky na vysoký krevní tlak, snižovat riziko srdečních poruch, infarktu a výskyt depresí v populaci. V případě úspěchu probíhajícího výzkumu by pak mohla být uznána legitimní léčebnou metodou.

Na benefičním koncertě pro iniciativu Meditate America zahraje Elvis Costello, Angélique Kidjo, Graham Nash, Katy Perry, Jim James, Kesha a další. Virtuální koncert proběhne 3. prosince v 19:00 východního času. Koncert bude k vidění zdarma, přispět však lze na vzdělávání v oblasti transcendentální meditace pro zdravotníky, veterány trpící posttraumatickou poruchou, rodiny v rizikovém prostředí a další.

Info

Meditate America
3. 12. 2020, 19:00 východního času
fb event

foto © PageSix

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film Zpráva je promítán v den holocaustu

redakce 27.01.2021

Sám režisér se už v minulosti pozastavoval nad tím, že film o hrdinském činu dvou československých občanů ještě nebyl zpracován například velkou zahraniční produkcí.

Soundtrack jednoho života: Grotesq

redakce 27.01.2021

Grotesq je organická, místy znepokojivá story plná motivů z autorova života. Reference na dětství, dospívání v industriálním městě, obsesi Tumblrem, lásku k postpunku.

Barbora Mochowa a Jakub König jako další hosté projektu Fúzie

redakce 26.01.2021

Projekt Fúzie je audiovizuální umělecká reflexe současné společenské situace v otázkách menšin a narůstajícího extremismu a rasismu.

Small Town Life vydávajú dlho pripravovaný album

redakce 26.01.2021

Koncom minulého roka skupina ako avízo dokončenia albumu vydala druhý singel Sarcasm, ktorý sa krátko po release dostal aj do oficiálnych playlistov Spotify.

Ai fen vydává remixové EP Post Postforever

redakce 25.01.2021

Již původní název si hrál s časem a jeho významy. Remix EP Post Postforever jde ještě o krok dále.

Silent Letter prekračuje hranice techna

redakce 25.01.2021

Nie je žiaden nováčik, s českou klubovou scénou je pevne spätý už od konca 90. rokov pod pseudonymom Paul Hawk.

Rok s Chaplinem a novými soundtracky ke Kidovi

redakce 24.01.2021

K oslavám sta let výročí filmu a jeho znovuuvedení do kin vzniknou tři nové soundtracky od současných českých muzikantů, které ukážou aktuálnost a nesmrtelnost Chaplinových grotesek.

Concept Art Orchestra vydávají nahrávku

redakce 24.01.2021

Skladba je výjimečná svým rozměrem, žánrovým zasazením na pomezí jazzu a vážné hudby, programním zaměřením, jakož i tím, že se na ní postupně podílelo více skladatelů.

Odovzdávanie ocenenia Biela vrana 2020

redakce 23.01.2021

Večeru budú dominovať témy spojené s uplynulým rokom ťažkých spoločenských skúšok a oslavou občianskej statočnosti.

Televize Naživo mění koncept

redakce 23.01.2021

Televize Naživo od 20. listopadu odvysílala 59 premiér, z toho 21 přímých přenosů Naživo, na které bylo třeba 484 hodin zkoušení a příprav.