Zprávy / Nové desky

Deaf Heart vydavají druhou desku

Deaf Heart vydavají druhou desku

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.03.2022

Singl Be Gone, který kapela Deaf Heart před časem vypustila, byl první novinkou dalšího počinu. Druhá deska s příznačným názvem Curse of the Sophomore Album nabízí celkem devět rockových skladeb. K novému CD vyráží skupina na společné turné Rock'n'roll strikes back s formací The Silver Spoons. Křest proběhne v Praze v klubu Roxy 29. března 2022.

Deaf Heart ke své tvorbě přistupují s cynickým nadhledem a nové album není jiné. Zároveň však odhaluje temnější stránku kapely. Kytarové pasáže snadno střídají minimalistické beaty, mohutné basy či překvapivé rapové úseky. Se stejnou drzou lehkostí ale Deaf Heart představují i popové vypalovačky jakou je například první singl Be Gone. „Tuhle desku jsme s Thommym psali během minulých lockdownů, kdy vyhlídky nebyly zrovna valné, to se tam určitě obtisklo. Nahráváním jsme pak strávili průběžně celý rok 2021, ale bude to naše nejlepší druhá deska, co jsme kdy nahráli,“ komentuje kytarista Michael Vácha.

Za texty stojí frontman Thomas Lichtag, hudba pak vznikala ve spolupráci s kytaristou Michaelem. O mix a master se postaral bubeník Adam Vychodil, který k procesu říká: „kluci donesli super demoverze s dost specifickým a originálním vibe, který jsme nutně museli zachovat. Materiál, který jsme natočili v celkem pěti různých prostorách, se ale ve více směrech hodně lišil. Byla výzva docílit co možná nejpodobnější energie a soundu. Museli jsme přistoupit k celkově silné post-produkci v mixu a najít společnou řeč. Také se stávalo, že jsme použili něco, co kluci nahráli kdysi v noci doma po pár lahvích vína, ať basu nebo zpěvy – prostě to fungovalo líp! Důležitý je dělat cokoliv pro celek a nebát se experimentovat, deska tenhle přístup vyžadovala a my si to myslím ve výsledku i dost užili.“

Rock'n'roll strikes back tour s The Silver Spoons odstartuje 3. března v Ostravě a během celého března nabídne celkem osm koncertů po celé České republice. Každá skupina prezentuje rock´n´roll svým osobitým způsobem. V pojetí The Silver Spoons míří více do indie scény s britským nádechem, Deaf Heart k němu přistupují s punkovou přímočarostí a zároveň s popovými melodiem. Odehrají nový playlist, který bude kombinovat novinky se starší tvorbou.

Info

Deaf Heart
Fb kapely

foto © Kamil Klekar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Timea vydáva EP

redakce 31.05.2023

Prelínanie neo-soulu s indie popom, groove, charakteristický hlas a storytelling ovplyvnený aj jej životom v Austrálii či Berlíne.

struggling uncles & coconaty debutují

redakce 29.05.2023

Skupina struggling uncles & coconaty vydává své debutové ep s názvem sooo beautiful!.

Tamara: Halo, tady Gina

redakce 25.05.2023

Nové EP kapely Tamara Halo, tady Gina překračuje debutovou desku Anderson. Období pozdního dospívání přináší nová témata.

Moonspotter má nové album

redakce 24.05.2023

Nové album pražského audio-vizuálního umělce Petra Adamce prozkoumává téma introverce.

Where Is My Kind, Toello

redakce 23.05.2023

Hudobník, ktorý nežánruje a nepotrebuje barličku v niečom byť zaškatuľkovaný.

Zmar: Napořád

redakce 22.05.2023

Textově reaguje na sociální problémy současnosti, zejména nárůst ultrakonzervativních hnutí a zločinů z nenávisti.

Vivien’s Shadow se loučí albem The Beautiful One

redakce 21.05.2023

Kapela osmnáctiletou historii zakončí novým albem a akustickým křtem.

Arleta uvádí EP Starstable

redakce 18.05.2023

Hlavním motivem EP je kůň jako symbol krásy, pravdy a vznešenosti. Prolíná se všemi šesti skladbami.

BoLs/sLoB debutuje

redakce 17.05.2023

Soudržný poslechový zážitek, kde všechny jednotlivé skladby fungují jak jako samoúčelné zvukové vyprávění, tak jako kapitoly většího, propojeného příběhu.

Poslední nahrávka Dreare

redakce 16.05.2023

Album v sedmi barevných kompozicích spojuje postrockovou melancholii, metalovou výbušnost i doomovou zatěžkanost.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace