Zprávy / Nové desky

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.11.2021

Písničkář Hello Incognito vydal začátkem listopadu svůj dlouhohrající debut s názvem Greenhorn. Album vychází na kazetě u slovenského labelu Z Tapes, stejně jako u jihomoravských Bughead Records.

„Název desky odkazuje k tomu, že jsem nějaké písničky složil už před lety. Ale taky k tomu, že mám rád westerny. Mám teorii, že kdybych žil v časech divokého západu, zastřelili by mě při prvním přepadení dostavníku, protože bych udělal nějakou amatérskou chybu,“ říká ke svému debutu Hello Incognito. Vznik desky, stejně jako většina produkce z labelu Bughead Records, probíhal v domácích podmínkách. „Nahrával jsem jen za stoprocentní jistoty, že právě není nikdo doma. I proto mi trvalo dokončení trochu déle.“ O mix a mastering se postaral Vincent Stránský, který spolupracuje na většině alb z produkce Bughead Records. Nahrávka Greenhorn, kterou celkem tvoří sedm skladeb, staví především na silném písničkářském projevu, rozmanitá je ale i zvukově. „Nerozumím synťákům, takže mám na desce třeba harmonium, skořápky, různá chrastítka, okarínu nebo dešťovou hůl.“


Pro malý jihomoravský label se jedná už o třetí release za poslední měsíc. Začátkem října vydali na kazetě debutové album v Brně působícího rakouského lo-fi hudebníka Nichiho Mleboma. V polovině října pak přidali v pořadí druhou labelovou kompilaci zaměřenou jak na interprety vydávající u Bugheada, tak na spřízněné hudebníky z on-line světa jako jsou Angie Death, Hark nebo Mister Sweetheart. Z domácí scény nabídla nahrávka debutující skladbu brněnské písničkářky Barbory Hory či skladbu uherskohradišťských Carya.

Info

Bughead Records
Bandcamp vydavatelství

foto © se svolením Bughead Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Singl Squared Circles

redakce 26.11.2021

Svižná kytarovka s nablueslým feelingem roztančí boky i krysy v korporátních kolečkách.

Bloome vydali druhé EP

redakce 24.11.2021

Gone, gone je sbírkou hořkosladkých myšlenek a emocí, které je provázejí – od odevzdanosti přes emancipaci, nutkavost, radost a naději až po smutek.

Voodooyoudo se hlásí s novou deskou

redakce 23.11.2021

Síla nostalgie i chladný vánek rozvibrovaných kytar volá léta, která jsou dávno pryč.

Průmyslová smrt ohlašuje desku

redakce 22.11.2021

První singl Otcové a dějiny představuje druhou samostatně dlouhohrající vinylovou desku Průmyslové smrti, která vyjde na přelomu zimy a jara 2022.

Silence & Joy debutují

redakce 17.11.2021

Do svých písní se snaží dostat ticho, radost, vděčnost a chválu.

Dunaj bilancuje

redakce 15.11.2021

Na unikátním dvojvinylu a CD knize se skupina Dunaj obrací do své historie, která je ohraničena lety 1987-1998.

Deform Reform? Exhausted Modern!

redakce 09.11.2021

Dlouhohrající debut vydává Ladislav Zensor pod monikerem Exhausted Modern, mimo jiné šéf labelu Endless Illusion a rezident klubu Planeta Za.

Boj s démony Jana Fice

redakce 07.11.2021

O strachu, utíkání, ale i boji s démony tváří v tvář je nový dušičkově laděný videoklip Jana Fice.

Lucia Piussi a Agnes Lovecká predstavujú debutový album

redakce 04.11.2021

Materiál Terrible 2s vznikal počas lockdownového roka po rozpade Živých Kvetov, keď si Agnes s Luciou posielali nápady zo Zemianskych Sadov do Petržalky a späť.

Beata Hlavenková vydává šestou sólovku

redakce 02.11.2021

Hlavenková vyšla vstříc inteligentnímu popu s elektro beaty a nadžánrovými přesahy, které jsou tak vlastní její tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace