Zprávy / Offtopic-Novinky

Debut mladé japanistky objevem roku?

Debut mladé japanistky objevem roku?

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 20.08.2018

Román Probudím se na Šibuji začala Anna Cima psát, když ji bylo čtyřiadvacet let. Nyní vychází u Nakladatelství Paseka a podle prvních reakcí se jedná o literární událost. Cima zavádí čtenáře do současné Prahy mezi studenty japanistiky a zároveň do magického Tokia.

Cima, která se narodila v roce 1991 v Praze a nyní žije v Japonsku, se nechala inspirovat vlastním životem a studiem japanistiky. Fascinaci Japonskem přetavila do příběhu, ve kterém čtyřiadvacetiletá Jana studuje japanologii, usiluje o stipendium do Tokia a společně se starším spolužákem si láme hlavu nad překladem povídky Milenci od spisovatele Kijomarua Kawašity. Jakási mladší verze Jany přitom záhadně bloudí po tokijské čtvrti Šibuja a pro ostatní je neviditelná.

V příběhu, do kterého jsou přirozeně zapojené autorčiny znalosti japonské literatury a popkultury, má Kawašita důležitou roli. Celý jeho život a tvorbu si Cima vymyslela. Střípek po střípku skládá obraz umělce, jehož osud se zrcadlí v jeho tvorbě, zároveň se až mystickým způsobem protíná s životem hlavní hrdinky. Než se rukopis dostal do Paseky, Cima na něm pracovala přibližně dva roky. Více než rok pak spolupracovala s redaktorkou Magdalenou Hennerovou. "Cima má nesporný vypravěčský talent. Je navíc jedna z hrstky těch, co nepodceňují fakt, že důkladnost v přístupu k látce i textu významně ovlivňuje výslednou kvalitu," hodnotí Hennerová.

Anna Cima vystudovala obor japonská studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V současnosti žije v Japonsku, kde se zabývá studiem poválečné japonské literatury. Kromě psaní se věnuje kresbě, knihu Probudím se na Šibuji doprovází také její ilustrace.

Info

Probudím se na Šibuji
web nakladatelství

Foto © Jana Benešová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace