Zprávy / Nové desky

Debutové EP projektu Lannne je vonku

Debutové EP projektu Lannne je vonku

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.06.2019

Už od 31. mája ponúka Juraj Peták fanúšikom možnosť vypočuť si päťskladbové EP so skratkovitým názvom NNN. Práve tri enká predstavujú New Narrative Necessary - hudobné hnutie, ktoré pod pseudonymom Lannne spúšťa.

Peták svoju hudbu, na ktorej spolupracuje s bubeníkom Maximom Ramacsayom a klávesákom Martinom Zaujecom, opisuje ako bluesové jazyky s hip-hopovým beatom. Skutočne tak znie aj zvyšná štvorica nového materiálu. Výprava za sebaobjavovaním začala piesňou Similar Taste, ktorá EP uzatvára. V skutočnosti je to prvá skladba nového projektu, a preto je pre autora dôležitá. Ďalej nasledovala Beginning. Ochutnávku z tvorby dopĺňajú ešte skladby Sanity a My Doorbell. Prvá menovaná bola hotová len nedávno, pred dokončením celého EP a vyjadrovala stav ľahkého pomätenia. Peták pochyboval, že vôbec minialbum dokoční. Druhá je o chybách, ktoré si uvedomuje, ale napriek tomu ich často opakuje. Netreba sa báť, piatimi skladbami na tento rok nekončí. Svojmu vydavateľstvu Gergaz sľúbil plnokrvný album, ktorý chce napísať v lete popri koncertovaní. Líder kapely Purist na svoju novinku upozornil ešte koncom marca. Vtedy predstavil svoj prvý samostatný singel Bad Manners.

Info

Lannne – NNN (Gergaz, 2019)
bandcamp projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace