Zprávy / Pozvánky

Deeper v Praze s Chief Bromden

Deeper v Praze s Chief Bromden

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.11.2021

Co dělat, když bolest přehlušuje radost? Co se stane, pokud věci, o kterých si myslíte, že vám pomáhají, nakonec škodí nejvíc? Na tyhle, poměrně hloubavé a skličující, otázky odpovídá kapela Deeper z Chicaga. Už v sobotu 27. listopadu v Underdogs' na Smíchově se i přes všechny strasti covidové éry můžete nechat unášet tóny výjimečné americké kapely, která navzdory všemu i nadále brázdí svět a chce svým fanouškům dopřát požitek z hudby.

Nová deska Auto-Pain se sice stále drží postpunkové tradice debutu Great Lakes, ale je daleko barvitější než její předchůdkyně. Na druhém albu se kapela vydává do zcela nových prostor a pomocí syntezátorů tvoří stíny tam, kde kdysi cihly z hutného zvuku kytar zastínily slunce. Pokud se z výše uvedeného zdá, že je hudba Deeper náročná na poslech, není to pravda. I v těch nejtemnějších momentech hraje kapela s naléhavostí a s tvůrčí energií, co zní nakažlivě živě. Během nahrávání poslední desky zemřel kytarista Mike Clawson. Desku Auto-Pain ale kapela dokončila již před Clawsonovou smrtí, jak uvedl zpěvák a kytarista Nic Gohl. Tragické texty však později nabyly zcela jiného významu. Celá myšlenka alba byla původně převzata z knihy Brave New World, od dystopického autora Aldouse Huxleyho. „Mají tam sómu, díky které necítíte nic, ale díky auto-pain cítíte všechno. Pojďme cítit všechno a uvidíme, co se stane na konci," říká Gohl. Živé koncerty kapely jsou tak opravdu silným zážitkem.


Na večírku vystoupí mathrockové uskupení Chief Bromden s muzikou, která obsahuje různá žánrová zákoutí i obskurní skládanky pojící se do energického post rockového celku. Za svou krátkou tříletou kariéru mají na pažbě už solidní zářezy - hraní na Besedě u Bigbítu, vítězství v soutěži 1band2play nebo i nová SoundCzech video session.

Info

Deeper (us) + Chief Bromden
27. 11. 2021 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Jacob Pesci

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace