Zprávy / Pozvánky

Deerhoof dají ochutnat novou desku

Deerhoof dají ochutnat novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.08.2017

Pátek 25. srpna je datum, které by si měli v diáři vyznačit fandové progresivní popové kapely Deerhoof. Jiným žánrovým termínem snad ani tenhle kvartet rozesetý mezi Novým Mexikem, Oregonem a New Yorkem popsat nejde. Za 20 let svoji existence stihli projít hodně košatým vývojem. Ke konci milénia společně s kapelami jako Xiu Xiu, Lightning Bolt nebo xbxrx formovali oaklandskou / san franciskou noisovou scénu, patřili ke stěžejním kapelám legendárního vydavatelství Kill Rock Stars, dlouhou dobu byli součástí festivalu a vydavatelství ATP. Jako předkapelu pro své turné si je vybrali jak Radiohead tak Block Party. Jejich desky se pohybují kdesi mezi bázlivou noisovou očistou, popovou chytlavostí a zároveň produkčním umem upomínající na 70's éru Serge Gainsbourgha (většinu alb si Deerhoof točí, míchají a masterují sami) nebo garážovou rychtou.

Ve své tvorbě neustále posouvájí žánr a byť se pohybují na ostří popu, jejich hudbě nelze upřít až monstrózní rozpětí a experimentální náturu. Ostatně i proto se ocitli na obalu respektovaného magazínu WIRE a belgický festival Sonic City si od nich v roce 2010 nechal kurátorovat celý ročník.


Do Prahy přijedou s loňskou deskou The Magic, která se zvukově vrací k jejich starším počinům jako Milk Man nebo Holypaws a vzívá starý dobrý kytarový zvuk. Zároveň už však dají posluchačům ochutnat z nové nahrávky Mountaint Moves, která výjde v půlce října na labelu Joyfull Noise, ke kterému se Deerhoof aktuálně přesunuli z vydavatelství Polyvinyl. Spolčeně s Deerhoof zahrají OTK. Pamětníci si tuhle pražskou legendu vybaví jako předkapelu Deerhoof na jejich prvním pražském koncertě (psal se tehdy prosinec 2008). Podobně jako Deerhoof i OTK působí přes 20 let, desky vydávají na respektovaném labelu Silver Rocket a pečlivě na nich budují svůj bitelný zvuk, který je v kombinaci se specifickým pisničkářstvím Ondřeje Ježka pasuje na jedno z nejunikátnějších (a zároveň nejtrvalejších) těles na místní scéně.

Celý večer pak vykopne kapela India. Instrumentální trio, které svým zvukem upomene jak na sedmdesátkový deutche kraut rock i pozdní britský shoagazer se v Praze ukáže po delší pauze. S sebou budou mít limitovanou edici audio kazet s jejich novou nahrávkou, která začátkem března výjde ve vinylové podobě na labelu Stoned to Death. Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodeji za 330 Kč na webu goout.cz a fyzicky k dostání na pultech obchodů Rekomando / Polí5, Musictown a baru Underdogs' Ballroom and Bar. Na místě budou vstupenky k dispozici za 400 Kč.

Info

Deerhoof (us)
Support: OTK & India
25. 8. 2017 21:00
Underdogs', Praha

www.facebook.com/events/206709376404293
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace