Zprávy / Pozvánky

Deerhoof s poctivou dávkou rozmanitosti i novou deskou

Deerhoof s poctivou dávkou rozmanitosti i novou deskou

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.06.2015

Po dlouhých sedmi letech se do Prahy vrací matadoři severoamerického experimentálního rocku Deerhoof. Od své poslední zastávky v roce 2008 tahle čtveřice stihla natočit tři nové desky, tu aktuální, La Isla Bonita, představí v pražské Sportovně Radlická 19. července, kam si odskočí z festivalových pódií. Experimentální rock coby zastřešující instituce, v podání Deerhoof má ale spoustu chapadel - v jejich hudbě se odráží prvky raného rock'n'rollu, noise rocku, avantgardního popu, klasické hudby i freejazzu, to vše s notnou dávkou energie, smyslem pro chytlavou melodii a co si budeme namlouvat: i s poctivou dávkou roztomilosti.

Kapelu založil bubeník Greg Saunier v San Franciscu již v roce 1994 a hned na první turné přibral Satomi Matsuzaki, japonskou studentku umění. Deerhoof mají za sebou již 13 dlouhohrajících desek, nesčetné množství sedmipalcových splitů a eponymních nahrávek a především stovky koncertů po boku Sonic Youth, Unwound, Sleater-Kinney či Lightning Bolt. Současnou sestavu již stabilně od roku 2008 doplňuje kytarista Ed Rodriguez (Iceburn, Flying Luttenbachers, xbxrx, Gorge Trio), dalším z raných členů Deerhoof je pak inovativní kytarista John Dietrich, který s Rodriguezem hrál již v Gorge Trio či Colossamite.


Svoji zkušenost se začátky v Deerhoof glosuje Satomi v úvodní skladbě nové desky s názvem Paradise Girls. Do Deerhoof nastoupila bez jakékoliv předchozí zkušenosti s hudbou a navíc hned v prvním týdnu svého příjezdu do San Francisca. "Girls who are smart, girls who will test, girls who play the bass guitar, you will not pass." Nepřímo tak i podtrhuje self-made podstatu Deerhoof coby kapely, která již 21 let existuje bez přičinění větších labelů (poslední desku vydali v Evropě hned na 4 vydavatelstvích), managementu, svoje desky si nahrává sama ve sklepě kytaristy Eda a míchá je při dlouhých cestách v dodávce na jeden z mnoha naplánovaných koncertů.

Koncert Deerhoof v Praze doprovodí trojice kapel - budějovičtí Kidney Trauma, kteří navazují na tradici uhrančivého noise rocku à la Unwound, ostravské shoegazové stálice At Bona Fide a pražská post-punková trojice Peleton.

Info

Deerhoof (us)
Support: Kidney Trauma + At Bona Fide + Peleton
19. 7. 2015 19:00
Radlická kulturní sportovna, Praha
Vstupné: 355,- v předprodeji / 420,- na místě

www.facebook.com/events/1428489590779160
www.deerhoof.net
www.facebook.com/Radlicka
www.facebook.com/StonedToDeathRecords

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace