Zprávy / Pozvánky

Deerhoof udělají tečku za chladným lednem

Deerhoof udělají tečku za chladným lednem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.01.2017

UPDATE: Bohužel musíme oznámit smutnou zprávu, ale Deerhoof v Praze ani jinde v Evropě nevystoupí. Pro těžkou nemoc (jeden z členů kapely má zápal plic) je turné zrušeno a částečně přesunuto na srpen / září. Nový termín pro pražský koncert bude 25. srpna 2017. Vstupenky zakoupené na tento koncert budou bez problému platit i na nový posunutý termín.

Již 31. ledna je datem, které by si měli v diáři vyznačit fandové progresivní popové kapely Deerhoof. Jiným žánrovým termínem snad ani tenhle kvartet rozesetý mezi Novým Mexikem, Oregonem a New Yorkem popsat nejde. Za 20 let své existence stihli projít hodně košatým vývojem. Ke konci milénia společně s kapelami jako Xiu Xiu, Lightning Bolt nebo xbxrx formovali oaklandskou / san francisskou noisovou scénu, patřili ke stěžejním kapelám legendárního vydavatelství Kill Rock Stars a dlouhou dobu byli součástí festivalu a vydavatelství ATP. Jako předkapelu pro své turné si je vybrali jak Radiohead, tak Block Party. Jejich desky se pohybují kdesi mezi bázlivou noisovou očistou, popovou chytlavostí a zároveň produkčním umem upomínajícím na 70's éru Serge Gainsbourgha (většinu alb si Deerhoof točí, míchají a masterují sami) nebo garážovou rychtou.

Ve své tvorbě neustále posouvají žánr a byť se pohybují na ostří popu, jejich hudbě nelze upřít až monstrózní rozpětí a experimentální náturu. Ostatně i proto se ocitli na obalu respektovaného magazínu WIRE a belgický festival Sonic City si od nich v roce 2010 nechal kurátorovat celý ročník.


Do Prahy přijedou s novou deskou The Magic, která se zvukově vrací k jejich starším počinům jako Milk Man nebo Holypaws a vzývá starý dobrý kytarový zvuk. Ostatně některé skladby na The Magic patří mezi nepoužité nahrávky, které měly původně spadat do repertoáru fiktivní kapely Nasty Bits ze seriálu Vinyl. Pražská zastávka proběhne v útrobách smíchovského klubu Underdogs' Ballroom and Bar (Nádražní 3) a po listopadovém turné, kdy Deerhoof obráželi evropské stadióny jako předkapela Red Hot Chilli Peppers, to bude jejich první koncert v klasickém klubovém prostředí.


Společně s Deerhoof zahrají OTK. Pamětníci si tuhle pražskou legendu vybaví jako předkapelu Deerhoof na jejich prvním pražském koncertě (psal se tehdy prosinec 2008). Podobně jako Deerhoof i OTK působí přes 20 let, desky vydávají na respektovaném labelu Silver Rocket a pečlivě na nich budují svůj bytelný zvuk, který je v kombinaci se specifickým písničkářstvím Ondřeje Ježka pasuje na jedno z nejunikátnějších (a zároveň nejtrvalejších) těles na místní scéně.

Celý večer pak vykopne kapela India. Instrumentální trio, které svým zvukem upomene jak na sedmdesátkový deutche kraut rock i pozdní britský shoagazer, se v Praze ukáže po delší pauze. S sebou budou mít limitovanou edici audio kazet s jejich novou nahrávkou, která začátkem března vyjde ve vinylové podobě na labelu Stoned to Death. Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodeji za 330 Kč na webu goout.cz a fyzicky k dostání na pultech obchodů Rekomando / Polí5, Musictown a baru Underdogs' Ballroom and Bar.

Info

Deerhoof (us)
Support: OTK + India
31. 1. 2017 20:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha

www.facebook.com/events/206709376404293
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace