Zprávy / Festivalové

Degeneration NEXT opět navzdory trendům

Degeneration NEXT opět navzdory trendům

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.12.2016

Degeneration NEXT není festival o trendech a nezáleží na tom, jestli se umělec věnuje hudbě už dvacet let, nebo založil kapelu před rokem. Cílem festivalu je představovat svébytné přístupy k tvorbě, nabídnout výjimečná vystoupení a neomezovat se na jednu dramaturgickou linii. Letos proběhne pravděpodobně poslední ročník festivalu, který se v Brně koná již popáté. Tři sóloví účinkující a dvě kapely se postarají o dramaturgickou koláž od anti-popu, přes psychedelické temné blues až k old-schoolovému technu. Festival Degeneration NEXT se odehraje již tuto sobotu 3. prosince v brněnském Kabinetu Múz.

Filosof, badatel, umělecký aktivista, designér a zahradník. V hudbě se aktivně pohybuje téměř třicet let. Je zakladatelem hudebního vydavatelství Mik Musik, ve kterém od roku 1995 vydal přes 150 alb různých umělců i žánrů. Zhruba na polovině z nich se sám zčásti podílel. Jeho sólový projekt vznikl v roce 2013 a Wojciech Kucharczyk jej hudebně označuje "music once known as techno". Mezi poslední nahrávky patří Best Fail Compilation (Monotype Rec.), Demon Techno w Okularach (Mik Musik) a letošní alba BRAK a Utracone ambicje ("Ztracené ambice").


Tourette Boys, trojice z Drážďan usídlená v Berlíně, k nám přiváží temné a syrové psychedelické blues. Kapela ze staré školy, debutové Point of No Return nahrála celé analogově. Ve své hudbě oslavuje svobodu potulných cestovatelů, rustikálních krajin a osiřelých divočin. Jejich aktuální split vinyl Folter & Strafe s Gaffou Ghandi vyšel v září tohoto roku.


Multiinstrumentalista Dalibor Kocián aka Stroon, nyní usazený v Bratislavě, se věnuje skladatelství a hudební produkci bezmála dvacet let a je jedním z klíčových umělců slovenského Exitab labelu. Mimo svou sólovou tvorbu vytváří hudbu i pro divadlo, filmy či taneční představení. V jeho zvukových krajinách rozpohybovaných perkusivními algoritmy a beaty dub techna dominuje vibrafon, ale zaslechneme v ní i ženské vokály. Stroon sám popisuje svou tvorbu jako ultra žánrovou, od experimentální elektroniky přes prvky klasiky, minimalismu až k popovým melodiím. Jeho nové album Solar Preludes vyšlo 20. listopadu.


Kapela Trystero, jež vznikla začátkem roku 2016 spojením čtyř českých muzikantů a řeckého zpěváka, přičemž všichni prošli řadou různorodých hudebních uskupení (Eagleheart, Final Fiction, Biomassa, Death Sentence...). Jejich cílem tvořit hudbu jako sebevyjádření rozmanitými a neomezenými způsoby. Základem však je bluesrockový feeling s temnými melodiemi a texty.

Multimediální projekt Tomáše Moravanského v sobě obsahuje nekonečné množství různých podob živého vystoupení. Panáčik se zrodil v roce 2006, od té doby rostl do platformy spolupracující s velkým množstvím umělců od performerů, vizuálních kreativců až po divadelní skupinu. Jeho koncerty jsou nevyzpytatelné, obsahují humor i chytlavé popové melodie a bizarní nápady. Také Panáčik letos intenzivně pracoval na novém albu O, jehož vydání se chystá na příští rok.

Info

Degeneration NEXT 2016
3. 12. 2016 17:00
Kabinet MÚZ, Brno

www.facebook.com/events/1443209749025899
www.facebook.com/kabinetmuz
www.degenerationnext.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JazzFestBrno míří na obrazovky

redakce 11.04.2021

Mezinárodní den jazzu? Tentokrát streamovaně pod taktovkou JazzFestBrno.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Marienbad Film Festival se přesouvá

redakce 06.04.2021

Vzhledem k oznámené změně termínu MFF Karlovy Vary na konec srpna se organizátoři Marienbad Film Festivalu rozhodli uspořádat festival zkraje prázdnin.

Crème de la Crème bude online na Edisonline

redakce 01.04.2021

Festival, který se za normálních okolností odehrává pouze na Slovensku, se díky virtuálnímu uvedení představí také českým divákům.

Festival Colours of Ostrava se přesouvá na červenec 2022

redakce 31.03.2021

Festival se z důvodu přetrvávající pandemie koronaviru a zásadní nejistoty přesouvá o další rok na 13. - 16. července 2022.

Festival Tauron Nowa Muzyka proběhne v polovině léta

redakce 28.03.2021

Organizátoři Tauron Nowa Muzyka našli pro katovický festival nejen elektronické hudby nový termín.

Okolojeles v přírodě s přírodou

redakce 22.03.2021

Společně, i když samostatně, východ Evropy jako výchozí bod, uprostřed periferie, emancipace a rovnost.

Festival Metronome Prague se přesouvá

redakce 18.03.2021

Pořadatelé uvádějí: „Za těchto okolností by bylo nezodpovědné uvažovat o konání festivalu.“

Hudební soutěž Top RoofTop Talenty

redakce 10.03.2021

Vítězové vystoupí také v programu Festivalu na ulici v Plzni a letní série Kulturně Ozdravné Kúry v Mariánských Lázních nebo na Žižkovské noci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace