Zprávy / Festivalové

Degeneration NEXT opět navzdory trendům

Degeneration NEXT opět navzdory trendům

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.12.2016

Degeneration NEXT není festival o trendech a nezáleží na tom, jestli se umělec věnuje hudbě už dvacet let, nebo založil kapelu před rokem. Cílem festivalu je představovat svébytné přístupy k tvorbě, nabídnout výjimečná vystoupení a neomezovat se na jednu dramaturgickou linii. Letos proběhne pravděpodobně poslední ročník festivalu, který se v Brně koná již popáté. Tři sóloví účinkující a dvě kapely se postarají o dramaturgickou koláž od anti-popu, přes psychedelické temné blues až k old-schoolovému technu. Festival Degeneration NEXT se odehraje již tuto sobotu 3. prosince v brněnském Kabinetu Múz.

Filosof, badatel, umělecký aktivista, designér a zahradník. V hudbě se aktivně pohybuje téměř třicet let. Je zakladatelem hudebního vydavatelství Mik Musik, ve kterém od roku 1995 vydal přes 150 alb různých umělců i žánrů. Zhruba na polovině z nich se sám zčásti podílel. Jeho sólový projekt vznikl v roce 2013 a Wojciech Kucharczyk jej hudebně označuje "music once known as techno". Mezi poslední nahrávky patří Best Fail Compilation (Monotype Rec.), Demon Techno w Okularach (Mik Musik) a letošní alba BRAK a Utracone ambicje ("Ztracené ambice").


Tourette Boys, trojice z Drážďan usídlená v Berlíně, k nám přiváží temné a syrové psychedelické blues. Kapela ze staré školy, debutové Point of No Return nahrála celé analogově. Ve své hudbě oslavuje svobodu potulných cestovatelů, rustikálních krajin a osiřelých divočin. Jejich aktuální split vinyl Folter & Strafe s Gaffou Ghandi vyšel v září tohoto roku.


Multiinstrumentalista Dalibor Kocián aka Stroon, nyní usazený v Bratislavě, se věnuje skladatelství a hudební produkci bezmála dvacet let a je jedním z klíčových umělců slovenského Exitab labelu. Mimo svou sólovou tvorbu vytváří hudbu i pro divadlo, filmy či taneční představení. V jeho zvukových krajinách rozpohybovaných perkusivními algoritmy a beaty dub techna dominuje vibrafon, ale zaslechneme v ní i ženské vokály. Stroon sám popisuje svou tvorbu jako ultra žánrovou, od experimentální elektroniky přes prvky klasiky, minimalismu až k popovým melodiím. Jeho nové album Solar Preludes vyšlo 20. listopadu.


Kapela Trystero, jež vznikla začátkem roku 2016 spojením čtyř českých muzikantů a řeckého zpěváka, přičemž všichni prošli řadou různorodých hudebních uskupení (Eagleheart, Final Fiction, Biomassa, Death Sentence...). Jejich cílem tvořit hudbu jako sebevyjádření rozmanitými a neomezenými způsoby. Základem však je bluesrockový feeling s temnými melodiemi a texty.

Multimediální projekt Tomáše Moravanského v sobě obsahuje nekonečné množství různých podob živého vystoupení. Panáčik se zrodil v roce 2006, od té doby rostl do platformy spolupracující s velkým množstvím umělců od performerů, vizuálních kreativců až po divadelní skupinu. Jeho koncerty jsou nevyzpytatelné, obsahují humor i chytlavé popové melodie a bizarní nápady. Také Panáčik letos intenzivně pracoval na novém albu O, jehož vydání se chystá na příští rok.

Info

Degeneration NEXT 2016
3. 12. 2016 17:00
Kabinet MÚZ, Brno

www.facebook.com/events/1443209749025899
www.facebook.com/kabinetmuz
www.degenerationnext.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

První letošní koncerty Prague Music Performance

redakce 12.02.2024

Prague Music Performance uvede hudbu avantgardisty Jamese Tenneyho i koncert šesti premiérových skladeb v jediném večeru.

Blues Alive přiveze držitele Blues Music Awards nebo Grammy

redakce 06.02.2024

Zahrají například Cedric Burnside, Eric Bibb, Albert Castiglia nebo Chuck Prophet.

JazzFestBrno přiveze Samaru Joy, Chrise Bottiho, Snarky Puppy, Bélu Flecka i Laufey

redakce 31.01.2024

Úvodní vystoupení Nduduza Makhathiniho zahajuje novou koncertní řadu Club Life.

Tallinn Music Week oznámil první jména

redakce 28.01.2024

Tallinn Music Week je jedním z nejuznávanějších eventů nové hudby, městské kultury a klíčových networkingových akcí.

Metronome Prague přiveze Michaela Kiwanuku

redakce 26.01.2024

Michael Kiwanuka zpívá vřelým hlasem o úzkosti i naději, o rasismu a policejní brutalitě, víře v sebe sama i o tom, co dnes znamená být lidskou bytostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace