Zprávy / Festivalové

Degeneration NEXT opět navzdory trendům

Degeneration NEXT opět navzdory trendům

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.12.2016

Degeneration NEXT není festival o trendech a nezáleží na tom, jestli se umělec věnuje hudbě už dvacet let, nebo založil kapelu před rokem. Cílem festivalu je představovat svébytné přístupy k tvorbě, nabídnout výjimečná vystoupení a neomezovat se na jednu dramaturgickou linii. Letos proběhne pravděpodobně poslední ročník festivalu, který se v Brně koná již popáté. Tři sóloví účinkující a dvě kapely se postarají o dramaturgickou koláž od anti-popu, přes psychedelické temné blues až k old-schoolovému technu. Festival Degeneration NEXT se odehraje již tuto sobotu 3. prosince v brněnském Kabinetu Múz.

Filosof, badatel, umělecký aktivista, designér a zahradník. V hudbě se aktivně pohybuje téměř třicet let. Je zakladatelem hudebního vydavatelství Mik Musik, ve kterém od roku 1995 vydal přes 150 alb různých umělců i žánrů. Zhruba na polovině z nich se sám zčásti podílel. Jeho sólový projekt vznikl v roce 2013 a Wojciech Kucharczyk jej hudebně označuje "music once known as techno". Mezi poslední nahrávky patří Best Fail Compilation (Monotype Rec.), Demon Techno w Okularach (Mik Musik) a letošní alba BRAK a Utracone ambicje ("Ztracené ambice").


Tourette Boys, trojice z Drážďan usídlená v Berlíně, k nám přiváží temné a syrové psychedelické blues. Kapela ze staré školy, debutové Point of No Return nahrála celé analogově. Ve své hudbě oslavuje svobodu potulných cestovatelů, rustikálních krajin a osiřelých divočin. Jejich aktuální split vinyl Folter & Strafe s Gaffou Ghandi vyšel v září tohoto roku.


Multiinstrumentalista Dalibor Kocián aka Stroon, nyní usazený v Bratislavě, se věnuje skladatelství a hudební produkci bezmála dvacet let a je jedním z klíčových umělců slovenského Exitab labelu. Mimo svou sólovou tvorbu vytváří hudbu i pro divadlo, filmy či taneční představení. V jeho zvukových krajinách rozpohybovaných perkusivními algoritmy a beaty dub techna dominuje vibrafon, ale zaslechneme v ní i ženské vokály. Stroon sám popisuje svou tvorbu jako ultra žánrovou, od experimentální elektroniky přes prvky klasiky, minimalismu až k popovým melodiím. Jeho nové album Solar Preludes vyšlo 20. listopadu.


Kapela Trystero, jež vznikla začátkem roku 2016 spojením čtyř českých muzikantů a řeckého zpěváka, přičemž všichni prošli řadou různorodých hudebních uskupení (Eagleheart, Final Fiction, Biomassa, Death Sentence...). Jejich cílem tvořit hudbu jako sebevyjádření rozmanitými a neomezenými způsoby. Základem však je bluesrockový feeling s temnými melodiemi a texty.

Multimediální projekt Tomáše Moravanského v sobě obsahuje nekonečné množství různých podob živého vystoupení. Panáčik se zrodil v roce 2006, od té doby rostl do platformy spolupracující s velkým množstvím umělců od performerů, vizuálních kreativců až po divadelní skupinu. Jeho koncerty jsou nevyzpytatelné, obsahují humor i chytlavé popové melodie a bizarní nápady. Také Panáčik letos intenzivně pracoval na novém albu O, jehož vydání se chystá na příští rok.

Info

Degeneration NEXT 2016
3. 12. 2016 17:00
Kabinet MÚZ, Brno

www.facebook.com/events/1443209749025899
www.facebook.com/kabinetmuz
www.degenerationnext.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jaro, léto, avantgarda… podzim s festivalem Alternativa

redakce 16.07.2019

Pražský festival Alternativa již tradičně předvede avantgardní dramaturgii, kde se soudobá vážná hudba představí po boku živelné improvizace a temného ambientu.

Šramlfest ve Znojmě podvanácté

redakce 15.07.2019

Střed léta ve středu historického města Znojma již tradičně rozvibruje směs hudby a divadla s názvem Šramlfest 2019.

Letní filmová škola představí bulharskou kinematografii i české novinky

redakce 14.07.2019

Letní filmová škola představí bulharskou kinematografii i české novinky. Zahrají Monkey Business, Please The Trees, WWW či Dunaj.

Šestý ročník Czech Music Crossroads zve na koncerty, workshopy a panelové diskuze

redakce 14.07.2019

Návštěvníci s páskou Colours of Ostrava mají vstup na večerní koncertní přehlídku Czech Music Crossroads zdarma!

Nové sonické dimenze na festivalu Nultý bod

redakce 12.07.2019

Doprovodný hudební program Mezinárodního divadelního a tanečního festivalu Nultý bod se letos věnuje tématu nových sonických dimenzí. Kurátoruje Mary C (Kreaton, Radio Wave).

Festival Sziget odkrývá detaily i harmonogram

redakce 12.07.2019

Ostrovní areál s denní kapacitou 85 000 návštěvníků? Sziget v číslech.

Festival Bez ambicí otevře první ročník

redakce 09.07.2019

Po nultém ročníku skutečně přichází ten první. Music club Kotelna Litomyšl pořádá hudební festival Bez ambicí.

Hodina a devět minut pohodových lákadel aneb Pohoda playlist 2019

redakce 08.07.2019

Voda, slnko, párty, klub… Nie, nie. Znovu. Pohoda, s Pohodou, o Pohode s úsmevom. Skloňujeme, spomíname a odpočítavame dni do tej ďalšej od chvíle, keď sme opustili trenčianske letisko pred…

Beseda u Bigbítu doplnila program

redakce 08.07.2019

Beseda u Bigbítu upřesňuje další programové bloky. Řada přijde na stand-up, slam poetry, fake news, film i soutěž písničkářů.

Playlist festivalu Sziget na Spotify

redakce 07.07.2019

Naše fotografka Ivet Křenková dává dohromady své oblíbence a tipy na hitovky, které si naživo nesmíte nechat ujít.