Zprávy / Nové desky

Degustace z hrnců: Noisy Pots

Degustace z hrnců: Noisy Pots

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.03.2016

Dvě "bicí soupravy" složené ze všeho ostatního, jen ne z bubnů a jedny klávesy se spoustou krabiček. To jsou Noisy Pots, kapela, která právě vydala nový live záznam s názvem Hit me, inspirovaný písní Get Ur Freak On od Missy Elliott. V loňském roce slavila kapela úspěchy na Narozeninách Bandzone a Roxy, festivalu United Islands of Prague, na podzim si na několika koncertech zahráli před Tata Bojs a letos se na ně fanoušci mohou těšit na Colours of Ostrava i několika Majálesech.

Trio se skládá z drummerů Emila Machaina a Jakuba Tenglera spolu s klávesistou Michalem Šupákem. V roce 2015 vydali debutovou desku Home Alone, kterou pokřtil uznávaný producent Jan P. Muchow. Singly Gastronomy a Flowers se chytily na Radiu 1 a Expres FM, kde je posluchači mají stále v oblibě. Kapela tvoří svěží a originální hudbu, kterou sama nazývá jako DIY Kitchen Eelectro. Důvod je jednoduchý, bubny vyměnili za hrnce a nejrůznější nádoby.


Skladba Hit me na debutovém albu není, protože ji kluci hráli převážně jen na ulicích Berlína a dalších evropských měst. Stala se však u fanoušků tak oblíbenou, že se rozhodli ji nahrát a pustit oficiálně do světa. A proč zrovna Missy Elliott? "Když jsme začínali jako duo s Emilem, tak jsme měli jen pět hrnců a zkoušeli jsme známé melodie, které by na ně šly zahrát. Náhodou ty intervaly byly stejné jako ve skladbě Get Ur Freak On a tak to celé vzniklo," říká Jakub Tengler, jeden z bubeníků.

Noisy Pots se dostali do veřejného povědomí jak u fanoušků, tak u pořadatelů. Proto se letos představí na Colours of Ostrava, Majálesech v Olomouci, Ústí nad Labem, ale uvidíte je i v Brně a dalších českých městech. Na jaře kapela plánuje také vlastní koncert v Praze.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články