Zprávy

Dejte si to Komplet... Teória odrazu vystoupí s Mikolášem Chadimou

Dejte si to Komplet... Teória odrazu vystoupí s Mikolášem Chadimou

pozvánka | Zprávy | 06.11.2012

Pro nedočkavé: festival Alternativa (16. - 24. listopadu, Praha) nabídne ve čtvrtek 8. listopadu malý aperitiv, resp. hudební večer s názvem Aperitiv. Na scéně Unijazzu v Kaštanu se uskuteční dvojkoncert rockově alternativní skupiny Teória odrazu po dvaceti letech s Mikolášem Chadimou jako hostem a dua Xafoo (Mikoláš Chadima a Julo Fujak) s videoprojekcí. Zároveň se pokřtí desky Komplet... (Hevhetia 2011) a Xafoo (Hevhetia 2012). Festival Alternativa začíná v Kaštanu o týden později vystoupením projektu Drama Jacqua. Deatily a program najdete na webu www.alternativa-festival.cz.

"Dominující náladou skupiny Teória odrazu je vztek. Rozzlobení mladí kluci z Čadce mají proč se vztekat. Rozesraný lidský vztahy, zpustošená města, morální bída… dědictví bolševizmu. To vše dává jejich vzteku plné oprávnění. A protože ke 'ZMĚNĚ' nestačí jenom svrhnout režim, ale je to záležitost 'sebekultivace' každého jednotlivce, bude asi dost dlouho trvat, než se důvody ke vzteku alespoň o něco zmenší. Vztek skupiny Teória odrazu je však očistný, a proto se domnívám, že hned tak nezestárne." Mikoláš Chadima, 1991 (Přečtěte si celý text Mikoláše Chadimy o kapele Teória odrazu.)

Slovenské alternativní uskupení Teória odrazu pokřtí své CD s názvem Komplet... (Hevhetia, 2012), které, jak název napovídá, je kompletní diskografií, a to v podobě re-edice unikátního vinylového záznamu a živých nahrávek z let 1989 až 1992, včetně skladeb dosud nevydaných. Ale to není vše: křtu se dočká i letošní novinka, CD výjimečného projektu Xafoo dvojice Chadima & Fujak, který mohli diváci v české premiéře vidět na festivalu Alternativa 2009 také v Kaštanu a který v tom roce patřil k tomu nejlepšímu, co bylo k slyšení. A právě živou nahrávku z Kaštanu použili pánové pro své album. Hostem skupiny Teória odrazu nemůže být v takovou chvíli samozřejmě nikdo jiný než legenda české alternativní scény, člen Extempore, Kilhets a MCH Bandu Mikoláš Chadima.

foto (c) Ľubomír Mercery Pecho

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho

redakce 13.10.2019

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho z dielne združenia Provisorium. Pevnina sa vynára.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Říjnové aktuality databáze XPlaylist

redakce 11.10.2019

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.

Třetí deska noise-popařů The Sweet Release of Death je na světě

redakce 10.10.2019

Jako strom o třech větvích, každá tvrdohlavě se plazící za jinými impulzy, ale ukotvená stejným kmenem i kořenem. The Sweet Release Of Death poílají do světa třetí LP.