Zprávy / Nové desky

Deltawerk podpořili remixem třetí singl Floexe/Hodge

Deltawerk podpořili remixem třetí singl Floexe/Hodge

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.06.2018

Třetím singlem Tomáš Dvořák (Floex) a britský producent Tom Hodge uvádějí společné konceptuální album.

Skladba Prelude I vychází také s remixem od holandské dvojice Deltawerk, necelé dva týdny před vydáním dlouho očekávané desky A Portrait Of John Doe. Vydání alba připraveného ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu ohlásil label Mercury KX (Decca Classics/Universal) na 29. června.

K hledání univerzálních lidských příběhů se tedy nyní ke dvojici Floex a Tom Hodge připojili také holandští elektronici Deltawerk, projekt Pascala Terstappena (Applescal) a Hessela Stuuta (Polynation). Jejich album Passage patří k zásadním hudebním událostem loňského roku. Po předchozích remixérech Maxi Cooperovi a Hidden Orchestra se tak další osobnosti světové elektronické scény postavili za nahrávku, která inovativním způsobem propojuje klasický, symfonický zvuk se současnou elektronikou a současně na příběhu Johna Doa (volně přeloženo Jana Nováka) vypovídá o dnešní uspěchané době. Vydání třetího singlu navazuje na v dubnu zveřejněnou skladbu Wednesday (Is The New Friday). Zde se o remix postaral Joe Acheson z kapely Hidden Orchestra, který s Floexem v minulosti tvořil už vícekrát a jehož skladba se objevila také na Floexově posledním EP Gone (2013). V květnu následoval singl a remix skladby John Doe Arise od britského producenta Maxe Coopera, s nímž se Floex setkal také jako předskokan několika jeho live setů. Tom Hodge s Cooperem spolupracuje dlouhodobě, z jejich vzájemné práce mj. vzešlo EP Artefact (2015).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.