Zprávy

Denovali oslaví 10 let napříč Evropou

Denovali oslaví 10 let napříč Evropou

redakce | Zprávy | 16.04.2015

Rok 2015 je pro vydavatelství Denovali výjimečný. V polovině roku totiž oslaví 10 let existence. Kromě chystané série narozeninových koncertů připravili i speciální vydání vinylů prvních umělců, se kterými spolupracovali - Neil on Impression (it), Daturah (de), Coffin Dancer (us), The Coma Lillies (us), Dale Cooper Quartet & The Dictaphones (fr) a Poppy Ackroyd (uk).


Denovali 10, zmíněná koncertní série, zavítá do několika vybraných evropských měst. Společnost Denovali byla založena v roce 2005 se sídlem v Německu a v současné době zastupuje zhruba padesát umělců z devatenácti zemí. Neomezuje se jedním žánrem, produkce vychází z experimentů, ambientu, drone, jazzu a končí někde u modern composition.


Dějištěm koncertů v rámci Denovali 10 budou velmi rozmanitá místa: od klasického koncertního prostoru v Utrechtu, přes staré kino v Lipsku, bývalé divadlo v Praze, Vídeňský klub až po koncertní sál v centru Kolína nad Rýnem a tajné místo v Mnichově, které se bude odhaleno až krátce před datem vystoupení. S každou zastávkou změní Denovali 10 svůj line-up, který zastupuje 12 umělců - Orson Hentschel (de) , Greg Haines (uk) , Carlos Cipa (de), Petrels (uk), Ensemble Economique (us), Poppy Ackroyd (uk), Ricardo Donoso (br), Field Rotation (de), Floex (cz), Never Sol (cz), Piano Interrupted (uk) a Origamibiro (uk).

Info

Denovali 10
Floex (cz)
Piano Interrupted (uk)
Origamibiro (uk)
Ensemble Economique (us)
18. 5. 2015
Palác Akropolis, Praha

www.facebook.com/denovalirecords
www.denovali.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První detaily dalšího ročníku festivalu Elevate odhaleny

redakce 07.12.2019

Je klima největší zkouškou lidstva? Není největším nepřítelem lidstva člověk? Tak široké spektrum otázek bude pokládat festival Elevate.

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Ivan Král poprvé vypráví celý svůj životní příběh

redakce 05.12.2019

Životopis Ivana Krále, který proslul v kapelách Patti Smith a Iggyho Popa, čtenáře zanese na zaplivané čerpací stanice i k továrním linkám.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.