Zprávy

Denovali oslaví 10 let napříč Evropou

Denovali oslaví 10 let napříč Evropou

redakce | Zprávy | 16.04.2015

Rok 2015 je pro vydavatelství Denovali výjimečný. V polovině roku totiž oslaví 10 let existence. Kromě chystané série narozeninových koncertů připravili i speciální vydání vinylů prvních umělců, se kterými spolupracovali - Neil on Impression (it), Daturah (de), Coffin Dancer (us), The Coma Lillies (us), Dale Cooper Quartet & The Dictaphones (fr) a Poppy Ackroyd (uk).


Denovali 10, zmíněná koncertní série, zavítá do několika vybraných evropských měst. Společnost Denovali byla založena v roce 2005 se sídlem v Německu a v současné době zastupuje zhruba padesát umělců z devatenácti zemí. Neomezuje se jedním žánrem, produkce vychází z experimentů, ambientu, drone, jazzu a končí někde u modern composition.


Dějištěm koncertů v rámci Denovali 10 budou velmi rozmanitá místa: od klasického koncertního prostoru v Utrechtu, přes staré kino v Lipsku, bývalé divadlo v Praze, Vídeňský klub až po koncertní sál v centru Kolína nad Rýnem a tajné místo v Mnichově, které se bude odhaleno až krátce před datem vystoupení. S každou zastávkou změní Denovali 10 svůj line-up, který zastupuje 12 umělců - Orson Hentschel (de) , Greg Haines (uk) , Carlos Cipa (de), Petrels (uk), Ensemble Economique (us), Poppy Ackroyd (uk), Ricardo Donoso (br), Field Rotation (de), Floex (cz), Never Sol (cz), Piano Interrupted (uk) a Origamibiro (uk).

Info

Denovali 10
Floex (cz)
Piano Interrupted (uk)
Origamibiro (uk)
Ensemble Economique (us)
18. 5. 2015
Palác Akropolis, Praha

www.facebook.com/denovalirecords
www.denovali.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Chris Dave na Strunách podzimu

redakce 23.09.2019

Na festival Struny podzimu se po sedmi letech od jeho objevu pro pražské publikum vrátí fenomenální bubeník Chris Dave.

Green Day dorazí na Rock for People

redakce 23.09.2019

Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu, kterou bude punk rocková legenda Green Day.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Zvíře jménem Podzim má Psí sny

redakce 22.09.2019

Vydáním singlu Psí sny a křtem ohněm mnohohlavý orchestr Zvíře jménem Podzim zahajuje poslední rok svého života.

Trystero hledá pomoc pro Sabrinu

redakce 22.09.2019

Sabrina se nevrátila z práce domů. Kam se poděla? Pomozte nakladatelství Trystero vydat nejlepší komiksový román roku 2018.

Nové album -123min. je příběhem přátelství

redakce 22.09.2019

První nahrávka po deseti letech je příběhem přátelství, které mezi sebou trio hudebníků má. Deska Les je celá v češtině.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Longital uvádí novou desku videoklipem

redakce 21.09.2019

Longital dokončili desátou studiovku pojmenovanou Mauna. Vyjde u Slnko Records a jako pozvánkou k němu je nový klip Slová.