Zprávy / Předbíháme

Depeche Mode provezou svoji delta mašinu světem

Depeche Mode provezou svoji delta mašinu světem

redakce | Zprávy / Předbíháme | 13.06.2013

Depeche Mode, kapela, která podstatně ovlivnila vývoj zvuku současné hudby, podnikne v létě obří turné po celé Evropě a nepochybně půjde o hudební vrchol roku 2013. Turné obsáhne i Českou republiku i Slovensko.

Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher odehrají 34 velkolepé koncerty v 25 evropských státech pro více než 1,5 milionu fanoušků a následně se turné přesune do Severní Ameriky. Turné odstartuje v úterý 7. května 2013 koncertem pod širým nebem v izraelském Tel Avivu v Hayarkon Parku. Další data zahrnují berlínský Olympijský stadion, Stade de France v Paříži, Stadion Lokomotiv v Moskvě, Olympijský stadion v Římě nebo pražskou Synot Tip Arénu. Evropská část turné skončí 29. července v Minsku. Půjde o první živá vystoupení Depeche Mode od jejich velmi úspěšného Tour of the Universe, které kapela absolvovala v letech 2009 – 2010 a během kterého odehrála 142 koncertů. Na tomto turné se prodalo rekordních 2,5 milionu vstupenek.

Depeche Mode slaví přes tři desetiletí na hudebním vrcholu s více než 100 miliony prodaných nosičů. Většinu loňského roku strávili prací na dlouho očekávaném třináctém studiovém albu Delta Machine, které vyšlo na jaře letos, tři roky od vydání poslední desky nazvané Sound Of The Universe z roku 2009.

A aby toho nebylo dost, černokněžníci Depeche Mode přidají českým fanouškům ještě jeden koncert svého World Machine Delta Tour, kdyby náhodou... V rámci halového pokračování turné k desce Delta Machine budou depešáci po fotbalových stadionech a otevřených prostranstvích v příštím roce brázdit haly. Do hlavního města Prahy zavítají 10. února 2014, kdy zahrají v O2 areně. Lístky na únorový koncert se začaly prodávat 12. června v devět hodin ráno v terminálech Sazky. Jejich cena se bude pohybovat v rozpětí od 1 290 do 1 790 Kč.

Info

Depeche Mode (uk)
23. 7. 2013 20:00
Synot Tip Aréna, Praha
Vstup: 1190 Kč až 1990 Kč

www.depechemode.com
www.livenation.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Neřvi mi do ucha zvou na podívanou bez konce

redakce 06.01.2020

„Ničemu nerozumím, na nic se nesoustředím a je to zvláštní,“ zpívá se v refrénu nového singlu tria Neřvi mi do ucha, který předznamenává nové Druhé album.

Singl Sebe připomenul léto

redakce 04.01.2020

I další ze série písní žánru Kára Patrasová Rap dvojice Sebe vznikl ve studiu Megahit Lair a vychází pod vlajkou multižánrového labelu Dayspeed Records.

Do nejhlubších zákoutí vlastní duše. Nick Cave se vrátí do Prahy.

redakce 18.10.2019

S nečekaným, ale o to vřeleji přijatým novým albem Ghosteen vyráží Nick Cave and The Bad Seeds do světa a oznamují evropské turné na jaro 2020, které zahrnuje i Prahu.

Russian Circles a Torche společně v Praze. Kombinace snů.

redakce 08.10.2019

Full Moon Forum a Lucerna Music Bar uvádějí v rámci oslav deseti let magazínu Full Moon dvoják Russian Circles + Torche.

Výživná výběrovka z festivalu Off je na Spotify

redakce 14.07.2019

Blíží se jeden z každoročně nejsilnějších evropských festivalů, polský Off dává už léta prostor zajímavé alternativě i těm největším jménům současného hudebního světa.

Tycho se vrací do Prahy

redakce 23.05.2019

Na Grammy nominovaná downtempová formace Tycho na letošní rok chystá změnu zvuku a desku Weather. Představí ji i v Praze.

Britské kouzlo americany: Jade Bird

redakce 17.05.2019

Jejím poznávacím znakem je výrazný vokál, silná melodie a schopnost tlumočit americký folk svým evropským vrstevníkům.

Godsmack poprvé v České republice

redakce 30.04.2019

Energické kvarteto v čele s charizmatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny. O den dříve, než se původně plánovalo.

Yungblud se na podzim vrátí do Prahy

redakce 11.02.2019

Po vyprodaném lednovém koncertu Yungblud oznamuje velké turné, při kterém na podzim zahraje také v pražském klubu Roxy.

Blood Red Shoes vezou novou desku

redakce 10.02.2019

I když desku Get Tragic provázela smůla, je venku a Blood Red Shoes oznámili turné, včetně koncertu v Lucerna Music Baru.