Zprávy / Pozvánky

Desáté Indie Sessions v Praze a Ostravě

Desáté Indie Sessions v Praze a Ostravě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.08.2017

Po roce a půl čekání je tato tradiční seance alternativní hudby zpět. Jubilejní desátý díl seriálu klubových večerů Indie Sessions přinese pár novinek. Nejenže ostravskou stálici premiérově rozšíří pražské dvojče, ale akce se také poprvé ukáže na venkovních stagích při západu slunce. Desáté pokračování se tedy uskuteční jak v Ostravě (sobota 19. srpna) na letní scéně Cooltour, tak i v Praze (čtvrtek 17. srpna) v holešovické Tiskárně na Vzduchu.

Rozvířit vody zatuchlého rybníka české a slovenské hudební scény bylo heslo, se kterým se před pěti lety tato hudební setkání zrodila. Od té doby si vydobyla stabilní postavení jak mezi vystupujícími, tak i návštěvníky. Dramaturgický výběr se již od začátku drží jednoduchého pravidla – kytary, kytary, kytary – avšak zároveň dokáže držet krok s vývojem české a slovenské alternativní scény. Právě kvalitní dramaturgie a silně kamarádská atmosféra jsou základními kameny každého opakování.C

Na letních Indie Sessions se v obou z měst představí vždy tři interpreti. Ostrava i Praha zažije post-rock v tom nejlepším. Intimní pasáže prolnuté punkovou živelností, to je slovenská instrumentální čtveřice The Ills, která již nějaký ten pátek sbírá jednu kladnou kritiku za druhou. Letos už stihli v rámci tour objet Evropu, zahráli si na Eurosonic Noorderslag a dostali se do stálého playlistu KEXP. Pro milovníky táhlých kytarových písní pohybujících se na hranicích post-rocku, shoegazu či experimental rocku jsou The Ills zkrátka nutností.

V obou městech vystoupí také The Maggie's Marshmallows. Invaze rock’n’rollu a punku z angloamerických garáží šedesátých let. Jejich plechově řízný zvuk v kombinaci s charakteristickým ženským zpěvem Meg je u nás už nějakou tu dobu jedinečný, a to nejen protože své desky nechávají mixovat a vydávat v zahraničí. Po cestě do Ostravy se The Maggie's Marshmallows ještě zastaví v Uherském Hradišti, kde v pátek zahrají v bezmála legendárním klubu Mír.


Již zmíněnou dvojici na čtvrtečním pražském koncertu doplní rap z bažin z dílny Jirky Konvalinky (Vložte Kočku) a Honzy Vejražky, tedy Mutanti Hledaj Východisko. Ostře diktované syrové příběhy v jedinečně energickém podání nenechají nikoho klidným. Ani ty, co je již několikrát naživo zažili. U nás zkrátka sriracha mezi kečupy, nutnost okusit, zažít.

Ostravě se pro změnu představí Acute Dose. Brněnská partička koncem loňského roku vydala své druhé album, které sklidilo nejednu pozitivní recenzi. Zvukově svižná a extrémně bohatá nálož dosahuje toho nejlepšího až při živém vystoupení, které bude jistě bude strhujícím zážitkem.


Desátá Indie Session je zlomová, ať už delší prodlevou od té poslední, rozhodnutím jít pod nebe, tak hlavně odvahou okusit Prahu. V Ostravě k oslavám také dopomůže afterparty, o které si pořadatelé zatím nechávají informace v rukávu. Obě akce začnou se zapadajícím sluncem v 18:00. Ostravská Indie Session 10 je za dobrovolné vstupné, pražská poté vyjde na 140 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě.

Info

Indie Sessions 10
The Maggie's Marshmallows + The Ills (sk) + Mutanti Hledaj Východisko
17. 8. 2017 18:00
Tiskárna na Vzduchu, Praha
Vstupné: předprodej 140 Kč / na místě 200 Kč
http://bit.ly/Indie10
http://fb.com/events/242724812905361

The Maggie's Marshmallows
18. 8. 2017 20:00
Klub Mír, Uherské Hradiště
Vstupné: 60 Kč
https://www.facebook.com/events/843005822523713/

Indie Sessions 10
The Maggie's Marshmallows + The Ills (sk) + Acute Dose
19. 8. 2017 18:00
Cooltour, Ostrava
Vstupné: dobrovolné
http://fb.com/events/1706662259636882

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Pokračování Wakushoppu v Ostravě

redakce 14.02.2020

Wakushoppu je série improvizačních koncertů, nekomerční platforma pro volnou improvizaci a audiovizuální umění.

Na Flédu přijede Ramirez

redakce 14.02.2020

V rozhovoru pro server Urban Buzz mezi své vlivy řadí hlavně old school rap a umělce, jako jsou Outkast, DJ Screw nebo Andre Nickatin.

Edison Filmhub promítne všech sedmnáct filmů nominovaných na Českého lva

redakce 13.02.2020

Přehlídkou zároveň Edison startuje svůj nový programový blok Český výběr, ve kterém budou promítány kurátorsky selektované tituly.

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

redakce 12.02.2020

Label Memory Records Prague se specializuje na vydávání české soulové hudby na vinylových singlech.

Vanessa, rap i Gaea v Kabinetu

redakce 12.02.2020

Svátek všech zamilovaných bude v Kabinetu vypadat trochu jinak. Do Brna se po dlouhé době vrátí legendární Vanessa.