Zprávy / Pozvánky

Desáté Indie Sessions v Praze a Ostravě

Desáté Indie Sessions v Praze a Ostravě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.08.2017

Po roce a půl čekání je tato tradiční seance alternativní hudby zpět. Jubilejní desátý díl seriálu klubových večerů Indie Sessions přinese pár novinek. Nejenže ostravskou stálici premiérově rozšíří pražské dvojče, ale akce se také poprvé ukáže na venkovních stagích při západu slunce. Desáté pokračování se tedy uskuteční jak v Ostravě (sobota 19. srpna) na letní scéně Cooltour, tak i v Praze (čtvrtek 17. srpna) v holešovické Tiskárně na Vzduchu.

Rozvířit vody zatuchlého rybníka české a slovenské hudební scény bylo heslo, se kterým se před pěti lety tato hudební setkání zrodila. Od té doby si vydobyla stabilní postavení jak mezi vystupujícími, tak i návštěvníky. Dramaturgický výběr se již od začátku drží jednoduchého pravidla – kytary, kytary, kytary – avšak zároveň dokáže držet krok s vývojem české a slovenské alternativní scény. Právě kvalitní dramaturgie a silně kamarádská atmosféra jsou základními kameny každého opakování.C

Na letních Indie Sessions se v obou z měst představí vždy tři interpreti. Ostrava i Praha zažije post-rock v tom nejlepším. Intimní pasáže prolnuté punkovou živelností, to je slovenská instrumentální čtveřice The Ills, která již nějaký ten pátek sbírá jednu kladnou kritiku za druhou. Letos už stihli v rámci tour objet Evropu, zahráli si na Eurosonic Noorderslag a dostali se do stálého playlistu KEXP. Pro milovníky táhlých kytarových písní pohybujících se na hranicích post-rocku, shoegazu či experimental rocku jsou The Ills zkrátka nutností.

V obou městech vystoupí také The Maggie's Marshmallows. Invaze rock’n’rollu a punku z angloamerických garáží šedesátých let. Jejich plechově řízný zvuk v kombinaci s charakteristickým ženským zpěvem Meg je u nás už nějakou tu dobu jedinečný, a to nejen protože své desky nechávají mixovat a vydávat v zahraničí. Po cestě do Ostravy se The Maggie's Marshmallows ještě zastaví v Uherském Hradišti, kde v pátek zahrají v bezmála legendárním klubu Mír.


Již zmíněnou dvojici na čtvrtečním pražském koncertu doplní rap z bažin z dílny Jirky Konvalinky (Vložte Kočku) a Honzy Vejražky, tedy Mutanti Hledaj Východisko. Ostře diktované syrové příběhy v jedinečně energickém podání nenechají nikoho klidným. Ani ty, co je již několikrát naživo zažili. U nás zkrátka sriracha mezi kečupy, nutnost okusit, zažít.

Ostravě se pro změnu představí Acute Dose. Brněnská partička koncem loňského roku vydala své druhé album, které sklidilo nejednu pozitivní recenzi. Zvukově svižná a extrémně bohatá nálož dosahuje toho nejlepšího až při živém vystoupení, které bude jistě bude strhujícím zážitkem.


Desátá Indie Session je zlomová, ať už delší prodlevou od té poslední, rozhodnutím jít pod nebe, tak hlavně odvahou okusit Prahu. V Ostravě k oslavám také dopomůže afterparty, o které si pořadatelé zatím nechávají informace v rukávu. Obě akce začnou se zapadajícím sluncem v 18:00. Ostravská Indie Session 10 je za dobrovolné vstupné, pražská poté vyjde na 140 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě.

Info

Indie Sessions 10
The Maggie's Marshmallows + The Ills (sk) + Mutanti Hledaj Východisko
17. 8. 2017 18:00
Tiskárna na Vzduchu, Praha
Vstupné: předprodej 140 Kč / na místě 200 Kč
http://bit.ly/Indie10
http://fb.com/events/242724812905361

The Maggie's Marshmallows
18. 8. 2017 20:00
Klub Mír, Uherské Hradiště
Vstupné: 60 Kč
https://www.facebook.com/events/843005822523713/

Indie Sessions 10
The Maggie's Marshmallows + The Ills (sk) + Acute Dose
19. 8. 2017 18:00
Cooltour, Ostrava
Vstupné: dobrovolné
http://fb.com/events/1706662259636882

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.

Nová inkarnace, nový koncept, nová sestava - Swans v jarní Praze

redakce 10.10.2019

Jak víme, s Michaelem Girou a jeho Swans se nikdy nic neopakuje dvakrát. Těšíme se na duben, kdy přiveze současný zvuk legendární, ovšem nyní zcela nové formace.

Legendy industriálu Test Dept v Praze

redakce 10.10.2019

Legendy industriálu a zakladatelé techna Test Dept vystoupí v pražském Paláci Akropolis spolu s Paprsky inženýra Garina.

Dennis Lloyd přijede v listopadu do Prahy

redakce 09.10.2019

Izraelský zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Dennis Lloyd vystoupí poprvé u nás.

Kouzlo chaosu: Ka Baird v Praze

redakce 08.10.2019

V Punctu se představí omamná psychedelie pro hlas, syntezátory a flétnu.

Ólafur Arnalds tentokrát v Brně

redakce 08.10.2019

Islandský hudebník a skladatel Ólafur Arnalds představí v brněnském Sono Music Clubu svou loňskou desku re:member.