Zprávy / Pozvánky

Desáté Indie Sessions v Praze a Ostravě

Desáté Indie Sessions v Praze a Ostravě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.08.2017

Po roce a půl čekání je tato tradiční seance alternativní hudby zpět. Jubilejní desátý díl seriálu klubových večerů Indie Sessions přinese pár novinek. Nejenže ostravskou stálici premiérově rozšíří pražské dvojče, ale akce se také poprvé ukáže na venkovních stagích při západu slunce. Desáté pokračování se tedy uskuteční jak v Ostravě (sobota 19. srpna) na letní scéně Cooltour, tak i v Praze (čtvrtek 17. srpna) v holešovické Tiskárně na Vzduchu.

Rozvířit vody zatuchlého rybníka české a slovenské hudební scény bylo heslo, se kterým se před pěti lety tato hudební setkání zrodila. Od té doby si vydobyla stabilní postavení jak mezi vystupujícími, tak i návštěvníky. Dramaturgický výběr se již od začátku drží jednoduchého pravidla – kytary, kytary, kytary – avšak zároveň dokáže držet krok s vývojem české a slovenské alternativní scény. Právě kvalitní dramaturgie a silně kamarádská atmosféra jsou základními kameny každého opakování.C

Na letních Indie Sessions se v obou z měst představí vždy tři interpreti. Ostrava i Praha zažije post-rock v tom nejlepším. Intimní pasáže prolnuté punkovou živelností, to je slovenská instrumentální čtveřice The Ills, která již nějaký ten pátek sbírá jednu kladnou kritiku za druhou. Letos už stihli v rámci tour objet Evropu, zahráli si na Eurosonic Noorderslag a dostali se do stálého playlistu KEXP. Pro milovníky táhlých kytarových písní pohybujících se na hranicích post-rocku, shoegazu či experimental rocku jsou The Ills zkrátka nutností.

V obou městech vystoupí také The Maggie's Marshmallows. Invaze rock’n’rollu a punku z angloamerických garáží šedesátých let. Jejich plechově řízný zvuk v kombinaci s charakteristickým ženským zpěvem Meg je u nás už nějakou tu dobu jedinečný, a to nejen protože své desky nechávají mixovat a vydávat v zahraničí. Po cestě do Ostravy se The Maggie's Marshmallows ještě zastaví v Uherském Hradišti, kde v pátek zahrají v bezmála legendárním klubu Mír.


Již zmíněnou dvojici na čtvrtečním pražském koncertu doplní rap z bažin z dílny Jirky Konvalinky (Vložte Kočku) a Honzy Vejražky, tedy Mutanti Hledaj Východisko. Ostře diktované syrové příběhy v jedinečně energickém podání nenechají nikoho klidným. Ani ty, co je již několikrát naživo zažili. U nás zkrátka sriracha mezi kečupy, nutnost okusit, zažít.

Ostravě se pro změnu představí Acute Dose. Brněnská partička koncem loňského roku vydala své druhé album, které sklidilo nejednu pozitivní recenzi. Zvukově svižná a extrémně bohatá nálož dosahuje toho nejlepšího až při živém vystoupení, které bude jistě bude strhujícím zážitkem.


Desátá Indie Session je zlomová, ať už delší prodlevou od té poslední, rozhodnutím jít pod nebe, tak hlavně odvahou okusit Prahu. V Ostravě k oslavám také dopomůže afterparty, o které si pořadatelé zatím nechávají informace v rukávu. Obě akce začnou se zapadajícím sluncem v 18:00. Ostravská Indie Session 10 je za dobrovolné vstupné, pražská poté vyjde na 140 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě.

Info

Indie Sessions 10
The Maggie's Marshmallows + The Ills (sk) + Mutanti Hledaj Východisko
17. 8. 2017 18:00
Tiskárna na Vzduchu, Praha
Vstupné: předprodej 140 Kč / na místě 200 Kč
http://bit.ly/Indie10
http://fb.com/events/242724812905361

The Maggie's Marshmallows
18. 8. 2017 20:00
Klub Mír, Uherské Hradiště
Vstupné: 60 Kč
https://www.facebook.com/events/843005822523713/

Indie Sessions 10
The Maggie's Marshmallows + The Ills (sk) + Acute Dose
19. 8. 2017 18:00
Cooltour, Ostrava
Vstupné: dobrovolné
http://fb.com/events/1706662259636882

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Finští The Gentleman Losers vezou na Music Infinity minulost, která se nestala

redakce 26.05.2019

Bratři se zavřeli do opuštěné chaty u jezera a s pomocí analogové záznamové techniky nahráli kolekci rozjímavých melodií ponořených v organickém šumu.

Kultovní black metaly v Praze i v Brně

redakce 25.05.2019

Black metalový kult Mayhem i nezaměnitelná žánrová postava Abbath, ale i norský progres Leprous. Obscure již ladí podzim.

Ider a podivný pop o životě mileniálů

redakce 25.05.2019

Šest let dlouhá kreativní spolupráce spřízněných duší Megan Markwick a Lily Somerville dala vzniknout nahrávce Emotional Education.

Do Brna se vrací Ryder the Eagle

redakce 24.05.2019

Adrien svým zpěvem doširoka otevírá své srdce a nechává proniknout své skutečné já ze svých upřímných, rozervaných písních.

Food Not Bombs hudbou proti válce

redakce 23.05.2019

Podpořit hnutí Food Not Bombs, které se nenásilnou cestou snaží upozornit na stále zvyšující se výdaje na zbrojení a válku.

Sbohem a řetěz jako festival

redakce 22.05.2019

Hudební festival k 54. nedožitým narozeninám Filipa Topola. Zahrají Mucha & Petr Gablas, Květy či Budoár staré dámy.

Decultivate před Full of Hell, na Brutal Assaultu i s novou deskou

redakce 21.05.2019

Další porce špinavého hardcoru v duchu Cursed nebo Baptists říznutého skandinávským crustem vyjde jako limitované split LP.

Gwenifer Raymond: american primitive po velšsku

redakce 21.05.2019

Kytaristka Gwenifer Raymond vystoupí v Punctu s precizními suitami ve stylu american primitive.

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops odstartuje podzimní turné v Praze

redakce 21.05.2019

Díky prolínání živé hudby se zvukovými smyčkami i vřelým kontaktem s diváky se celý večer mění ve velkou spontánní jam-session.

Volbeat se vrátí společně s Baroness

redakce 20.05.2019

Volbeat potvrdili návrat sedmým albem Rewind, Replay, Rebound. Živě ho představí v Praze spolu s Baroness a Danko Jones.