Zprávy / Pozvánky

Desáté Indie Sessions v Praze a Ostravě

Desáté Indie Sessions v Praze a Ostravě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.08.2017

Po roce a půl čekání je tato tradiční seance alternativní hudby zpět. Jubilejní desátý díl seriálu klubových večerů Indie Sessions přinese pár novinek. Nejenže ostravskou stálici premiérově rozšíří pražské dvojče, ale akce se také poprvé ukáže na venkovních stagích při západu slunce. Desáté pokračování se tedy uskuteční jak v Ostravě (sobota 19. srpna) na letní scéně Cooltour, tak i v Praze (čtvrtek 17. srpna) v holešovické Tiskárně na Vzduchu.

Rozvířit vody zatuchlého rybníka české a slovenské hudební scény bylo heslo, se kterým se před pěti lety tato hudební setkání zrodila. Od té doby si vydobyla stabilní postavení jak mezi vystupujícími, tak i návštěvníky. Dramaturgický výběr se již od začátku drží jednoduchého pravidla – kytary, kytary, kytary – avšak zároveň dokáže držet krok s vývojem české a slovenské alternativní scény. Právě kvalitní dramaturgie a silně kamarádská atmosféra jsou základními kameny každého opakování.C

Na letních Indie Sessions se v obou z měst představí vždy tři interpreti. Ostrava i Praha zažije post-rock v tom nejlepším. Intimní pasáže prolnuté punkovou živelností, to je slovenská instrumentální čtveřice The Ills, která již nějaký ten pátek sbírá jednu kladnou kritiku za druhou. Letos už stihli v rámci tour objet Evropu, zahráli si na Eurosonic Noorderslag a dostali se do stálého playlistu KEXP. Pro milovníky táhlých kytarových písní pohybujících se na hranicích post-rocku, shoegazu či experimental rocku jsou The Ills zkrátka nutností.

V obou městech vystoupí také The Maggie's Marshmallows. Invaze rock’n’rollu a punku z angloamerických garáží šedesátých let. Jejich plechově řízný zvuk v kombinaci s charakteristickým ženským zpěvem Meg je u nás už nějakou tu dobu jedinečný, a to nejen protože své desky nechávají mixovat a vydávat v zahraničí. Po cestě do Ostravy se The Maggie's Marshmallows ještě zastaví v Uherském Hradišti, kde v pátek zahrají v bezmála legendárním klubu Mír.


Již zmíněnou dvojici na čtvrtečním pražském koncertu doplní rap z bažin z dílny Jirky Konvalinky (Vložte Kočku) a Honzy Vejražky, tedy Mutanti Hledaj Východisko. Ostře diktované syrové příběhy v jedinečně energickém podání nenechají nikoho klidným. Ani ty, co je již několikrát naživo zažili. U nás zkrátka sriracha mezi kečupy, nutnost okusit, zažít.

Ostravě se pro změnu představí Acute Dose. Brněnská partička koncem loňského roku vydala své druhé album, které sklidilo nejednu pozitivní recenzi. Zvukově svižná a extrémně bohatá nálož dosahuje toho nejlepšího až při živém vystoupení, které bude jistě bude strhujícím zážitkem.


Desátá Indie Session je zlomová, ať už delší prodlevou od té poslední, rozhodnutím jít pod nebe, tak hlavně odvahou okusit Prahu. V Ostravě k oslavám také dopomůže afterparty, o které si pořadatelé zatím nechávají informace v rukávu. Obě akce začnou se zapadajícím sluncem v 18:00. Ostravská Indie Session 10 je za dobrovolné vstupné, pražská poté vyjde na 140 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě.

Info

Indie Sessions 10
The Maggie's Marshmallows + The Ills (sk) + Mutanti Hledaj Východisko
17. 8. 2017 18:00
Tiskárna na Vzduchu, Praha
Vstupné: předprodej 140 Kč / na místě 200 Kč
http://bit.ly/Indie10
http://fb.com/events/242724812905361

The Maggie's Marshmallows
18. 8. 2017 20:00
Klub Mír, Uherské Hradiště
Vstupné: 60 Kč
https://www.facebook.com/events/843005822523713/

Indie Sessions 10
The Maggie's Marshmallows + The Ills (sk) + Acute Dose
19. 8. 2017 18:00
Cooltour, Ostrava
Vstupné: dobrovolné
http://fb.com/events/1706662259636882

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jak se do lesa volá aneb Květy V lese

redakce 17.08.2019

Po roce se do Lesa opět vrací alternativní kapela Květy. Bullerbyn se na jeden večer přesune o pár ulic dál do Vršovic.

Zásadní Xenakis v centru DOX

redakce 16.08.2019

Koncert Zásadní Xenakis zazní v podání mezinárodního symfonického orchestru mladých ONO - Ostrava New Orchestra.

Radikal Cross s The Atavists a Fvtvre

redakce 16.08.2019

BiggBoss uvádí párty před pražským klubem Cross. Živě se můžete těšit na dvě kapely, F V T V R E a The Atavist.

Rituál Aluk Todolo se vrací do Prahy

redakce 14.08.2019

Prolínání známého a exotického, starého a nového je pro trojici Aluk Todolo příznačné. Okultní rituál na sklonku léta.

Branko's Bridge se rozloučí s létem

redakce 13.08.2019

Konec festivalové sezóny, konec prázdnin, konec hezkých a dlouhých dní. Branko's Bridge zahrají spolu s Madhouse Express.

Ariana Grande mění termín koncertu

redakce 13.08.2019

Z osobních důvodů zpěvačky se mění některá data koncertů na turné Ariany Grande. Ke změně dochází i u pražského vystoupení.

Idea a MC Gey v Akropoli

redakce 12.08.2019

V hlavní roli upřímnost, vtip, nadhled, realita a nezaměnitelné charisma. MC Gey je jen jeden.

Plzeňské a vídeňská s olomouckým. Klid v ruchu.

redakce 11.08.2019

Olomoucký Klid v ruchu anebo směsice melodických, pychedelických, tichých a až intimních pasáží, které však okamžitě střídají dynamicky vypjaté chvíle.

Palma / Satan

redakce 11.08.2019

Zpěvově dramatický oblouk spojuje gotiku, punk i disko a texty k nám promlouvají z jakéhosi zvláštního bezčasí.

Tos Posrals bude pokřtěno

redakce 09.08.2019

Písně na desku vznikaly během mateřské dovolené frontmanky Nikoly M., ale zdaleka nepojednávají pouze o hormonálních disharmoniích.