Zprávy / Pozvánky

Destruction Unit poprvé a bez kompromisů

Destruction Unit poprvé a bez kompromisů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.09.2015

V sobotu přijede na pražskou sedmičku kapela Destruction Unit představit svoji novou desku Negative Feedback Resistor. Za téměř 15 let existence (a tři evropské turné) poctí Prahu svou návštěvou poprvé a rozhodně se vyplatí nechybět. Destruction Unit patří k divům současné nezávislé scény. Jako jedna z mála kapel nepodléhá kompromisům, pevně semknutá pětice, která se těší pozornosti i díky angažmá u labelu Sacred Bones, obvykle zvysoka kašle na label, fanoušky i promotéry. Jejich koncerty jsou neřízeným tornádem s neúnosnou energií raných hardcore punk kapel a jen momentální nálada na pódiu rozhoduje o tom, zdali bude koncert trvat 30 minut anebo skončí během 15 minut ohněm na pódiu a převrácenými zesilovači.

Destruction Unit založil Ryan Russeau v roce 2000 v Mephisu jako svoji bokovku v dobách, kdy hrával s kapelou The Reatards (jo, na prvních deskách D.Unit hrál i Jay Reatard). S koncem The Reatards se Ryan vrátil do rodné Arizony, kde se spojil se členy agilního uměleckého kolektivu Ascetic House - JS Aureliem, Nickem Nappou (oba hrají ještě v Marshstepper) a Andrew Floresem (Jock Club) a na basu přibral bratra Rustyho (Digital Leather).


Inspirace pouštním a bezvýchodným městem Tempe dodala kapele na výrazu. Pokud chceme škatulky, pojďme se bavit o likvidačním desert psychedelic punku. Vznikla kapela s pověstí milých chlápků, které není nic svaté a kluby zanechává obvykle v troskách. Jejich předloňská deska, apokalyptické běsnění Deep Trip patří mezi jedny z nejdůležitějších počinů roku 2013. Dlouho očekávaná novinka Negative Feedback Resistor navazuje tam, kde Deep Trip skončil. Pouštního nihilismu není nikdy dost. Na aktuální evropské turné kapela vyráží s tričkem se sloganem "flies, gnats and cops ... the aggravation never stops." Pokud tohle nemluví za vše, tak už nic.

Jako předkapely se na pražském koncertě objeví Climatizado a Stárneš. Climatizado patří mezi věkem ošlehané kovboje s "esgmeq" aurou – tedy kapela, kterou nikdo nechce a odevšad se musí vyhnat bičem. Nový materiál upomene na jejich chaotické rušné začátky, vyznění je ale krautrockové. Stárneš je pak nová kapela kolem budějovického kolektivu Naab a hraju punk s energií the Stooges.

Info

Destruction Unit (us)
Support: Climatizado + Stárneš
3. 10. 2015 19:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,-

www.facebook.com/events/1506879026269720
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Londýnský producent Leifur James s novým datem, místem i hosty

redakce 13.10.2021

Dvounásobná pražská premiéra londýnského producenta Leifurea Jamesa a bratislavská kapela God And Eve v plné sestavě.

HaDivadlo se ve své 47. sezoně ptá: Jak tvořit šťastně?

redakce 13.10.2021

Od nového roku se divadelníci rozhodli nové inscenace nepřidávat, ale pracovat s tím, co už mají k dispozici.

Taneční víkend v Crossu s Christianem Löfflerem a dalšími

redakce 12.10.2021

Chystá se koncert Kerala Dust, Christiana Löfflera i party serveru Techno.cz.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace