Zprávy / Pozvánky

Děti mezi reprákama pokřtí nové album

Děti mezi reprákama pokřtí nové album

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.09.2016

Projekt Děti mezi reprákama debutoval loni na podzim s oceňovanou deskou Újezd. Po necelém roce se nyní vrací s novinkou, která předznamenává posun k popovějšímu zvuku.

Děti mezi reprákama jsou projektem Dominika Zezuly (ex-post-hudba), který si ke spolupráci přizval řadu spřátelených hudebníků. Nedá se proto mluvit o kapele v klasickém slova smyslu. Na Újezdě hostovala hned pětice kytaristů, z nichž každý dostal "vlastní" skladbu. Haiku je v tomto ohledu skromnější. Zezula jej nahrál se svým bratrem Danielem, jehož klavírní linky tvoří základní stavební kámen desky. Kromě sourozeneckého dua se na albu objevují ještě zpěvačka Marie Kieslowski, kytarista Ondra Mikula (Aid Kid) a bubeník Jan Nikendey.


Haiku předznamenalo vydání pilotního singlu Punk de blonde 18. května, samotná deska vyjde v neděli 18. září. První exkluzivní streaming proběhne 15. září na vlnách Radia Wave, CD bude také zařazeno jako dárek pro předplatitele magazínu FullMoon.


Na slavnostním křtu Haiku, který proběhne v úterý 20. září v malostranském A Studiu Rubín, vystoupí bratři Zezulové spolu. Půjde tak o jedinou příležitost slyšet nové skladby naživo v původním provedení. Jinak totiž jezdí Děti mezi reprákama v nové koncertní sestavě s Aid Kidem (kytara) a Jiřím Libánským (klávesy).

Album Haiku má, stejně jako jeho předchůdce, osm skladeb. Vznikalo pod dohledem Martina Havlena v libereckém studiu Resound a vychází na labelu Červený kůň (kde bude od 18. září možné jej zakoupit). Kapacita křtu je limitovaná velikostí prostoru, doporučujeme proto využít předprodej na astudiorubin.cz.

Info

Děti mezi reprákama (křest alba)
20. 9. 2016 19:00
A Studio Rubin, Praha

www.facebook.com/events/299985600367122
www.facebook.com/detimezireprakama
www.facebook.com/astudiorubin

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.