Zprávy / Pozvánky

Devátá Silent Night z Vídně až do Íránu

Devátá Silent Night z Vídně až do Íránu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.01.2017

Hlavními zahraničními vystupujícími deváté Silent Night, která se uskuteční v noci ze 4. na 5. února v pražském divadle Ponec, budou tentokrát dva umělci, které spojují nahrávky u mexického labelu Umor Rex – íránský hudebník Siavash Amini a ve Vídni usazený producent Dino Spiluttini. Domácí scénu zastoupí nadějný producent Izanasz a ve speciálním několikahodinovém popůlnočním setu také experimentální duo Kora et le Mechanix.

Siavash Amini je jednou z hlavních postav současné íránské ambientní/experimentální scény. Coby spoluzakladatel teheránského vydavatelství Bitrot a jeden z organizátorů AV festivalu Set představí v rámci svého prvního evropského turné svou nejnovější tvorbu i v pražském divadle Ponec. Loňskou kolaborací Familial Rot s americkým básníkem Mattem Finneym se Siavash Amini po dvou letech vrátil k mexickému labelu Umor Rex a od uhlazenějšího zvuku zamířil výrazně hlukovějším a temnějším směrem. V podobném duchu se ponese i jeho nové sólové album TAR, které vyjde na začátku roku.


I druhý zahraniční interpret deváté Silent Night Dino Spiluttini vydal v roce 2014 album na labelu Umor Rex. Nejnovější sólový počin z prosince 2016 mu nicméně vyšel u dánských kazetových trendsetterů Phinery pod názvem I Do Not Want What Heaven Gave Me. Dino Spiluttini na něm propojuje drone s akustickými nástroji a neoklasickými prvky pod nánosy sonického prachu a pokračuje v cizelování svého hřejivého zvuku.

Hyperaktivní Jan Palatý se se svým alter-egem Izanasz na české elektronické mapě teprve zabydluje, přesto v roce 2016 zvládnul vydat hned tři žánrově těžko zařaditelná alba na pomezí dronu, metalu a videoherních soundtracků. Experimentální duo Kora et le Mechanix, pod jehož hlavičkou vydali Filip Homola a Michal Kořán své debutové album již v roce 2006, naopak patří mezi domácí stálice. Na deváté Silent Night představí svou tvorbu ve speciálním několikahodinovém setu pro nespavce. SILENT NIGHT#9, opět pod scénografickým dohledem Terezy Bartůňkové, se uskuteční v noci ze soboty 4. na neděli 5. února v pražském divadle Ponec s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně od Svačit sotva stačím. S ohledem na komorní atmosféru události bude počet celonočních vstupenek opět omezen pro 40 nocležníků a 30 návštěvníků úvodní koncertní části. Předprodej "lůžkových vstupenek" v ceně 399,- Kč bude zahájen 17. ledna 2017 v 10:00 na GoOut.

Info

Silent_Night #9
Siavash Amini + Dino Spiluttini
4. 2. 2017 21:00
Divadlo Ponec, Praha

www.facebook.com/events/1841018176183466
www.facebook.com/DivadloPonec

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Jarboe a Jozef van Wissem v Rožnově i Praze

redakce 23.11.2022

Multidisciplinární umělkyně a hudebnice známá jako Jarboe poprvé upoutala pozornost veřejnosti jako členka amerického avantrockové skupiny Swans.

Živák a koncerty Báry Zmekové

redakce 23.11.2022

Její úspěšné vystoupení nabízí poetické texty, snové i chytlavé melodie na pomezí žánrů a skvělou energii mezi muzikanty na pódiu.

Tengri s Hadem pro mého munga v Eternii

redakce 23.11.2022

Tři instrumentální kapely Tengri, Etera a Hadem pro mého munga. Tři pohledy na alternativní muziku.

Konference věnovaná Bobu Dylanovi

redakce 19.11.2022

Zájemci se mohou těšit na pestrý výběr z témat posledních šedesáti let z prostoru českých zemích i prostoru středoevropského.

United Islands zaštítí uctění památky obětí z klubu Tepláreň

redakce 17.11.2022

Česká i slovenská společnosti v minulých týdnech reagovala na brutální teroristický čin, při kterém byly z nenávisti k LGBTQ+ komunitě zavražděny dvě nevinné osoby.

Postiženi angličákem? Velmi

redakce 16.11.2022

Nechte se unést fascinující výstavou nabitou artefakty angličákových ultras Jakuba Štěcha a Štěpána Adámka.

Gravity Network se vrací do Ankali

redakce 15.11.2022

Evropská klubová platforma Gravity Network plánuje v prosinci panelové diskuze, workshopy a klubovou noc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace