Zprávy / Pozvánky

Devět koncertů v sedmi zemích: The Ills vyráží na turné

Devět koncertů v sedmi zemích: The Ills vyráží na turné

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.04.2015

Bratislavská post-rocková kapela The Ills vyráža už tento piatok 24. apríla na svoje ďalšie turné. Skupina ovplyvnená štýlmi ako shoegaze a math-rock na ňom zahrá deväť koncertov v siedmich krajinách. Na ceste strávia minimálne 40 hodín a prejdú vyše 4000 kilometrov.

"Celé toto turné je pre nás veľká výzva, obehneme sedem krajín a v prípade niektorých z nich to bude prvá návšteva vôbec, takže sme naozaj zvedaví na reakcie publika," vraví gitarista Martin Krajčír. "A samozrejme sa tešíme, že opäť otestujeme naše vnútrokapelové vzťahy, zavretí dlhé hodiny v dodávke," dodáva.

Prvou zastávkou bude slovinský Maribor, odkiaľ sa kapela presunie do strediska Kranj v blízkosti Julských Álp, ďalej do srbského Belehradu, pokračovať bude v Banja Luke, Záhrebe, Prahe, Budapešti a skončí doma na východe komorným koncertom v Spišskej Belej a napokon kamarátskou oslavou v košickej Tabačke.


The Ills sú Martin Krajčír (gitara), Ľuboš Hodás (bicie), Peter Berák (basa) a Miro Luky (gitara). Fungujúc od roku 2008, stihli odohrať vyše stovky klubových koncertov na Slovensku, v Dánsku, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Česku, supportovali kapely ako And So I Watch You From Afar, God Is An Astronaut či Russian Circles a zahrali si okrem mnohých iných aj na festivaloch Wilsonic, Pohoda a Waves Bratislava.

Ich atmosférické inštrumentálne skladby sa im doteraz podarilo zachytiť na dvoch EP-čkach a troch albumoch. Po debute To Wish Impossible Things (2010) a oceňovanej nahrávke Splendor (2012) nahrali v poradí tretí album s názvom Zoya vo februári minulého roka v Dánsku, 10. septembra 2014 vyšiel na ich domovskom labeli Exitab.

Info

The Ills

27.04.2015 | Banja Luka, DKC Incel, Bosna a Hercegovina
28.04.2015 | Záhreb, Klub., Chorvátsko
04.05.2015 | Praha, Roxy, Česko
05.05.2015 | Budapešť, Szimpla Kert, Maďarsko
15.05.2015 | Spišská Belá, Drum Cafe, Slovensko
16.05.2015 | Košice, Tabačka, Slovensko

www.facebook.com/theills
www.soundcloud.com/the-ills
www.ills.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace