Zprávy / Pozvánky

Dialog jazzových hledačů Itamara Borochova a Uriela Hermana

Dialog jazzových hledačů Itamara Borochova a Uriela Hermana

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.08.2022

Izraelské hudebníky, pianistu Uriela Hermana a trumpetistu Itamara Borochova, spojuje vášeň pro krásu a objevování. V reprezentativních historických prostorách pražské Novoměstské radnice zazní 26. srpna 2022 fascinující dialog jazzových hledačů. Herman a Borochov vycházejí ze společných levantských kořenů, už proto jejich komunikace působí tak přirozeně. K oněm kořenům ovšem zároveň patří i kosmopolitní letora a schopnost komunikovat napříč různými kulturami.

Itamar Borochov, dnes usazený v New Yorku, se na mezinárodní scéně se prosadil nejprve jako spolupracovník zpěváka a skladatele Ravida Kahalaniho v kapele Yemen Blues, originálně spojující tradiční hudbu Jemenu s funkem, jazzem a blues. Sólovou dráhu sebevědomě odstartoval albem Outset (2014), na které navázal tituly Boomerang (2016) a Blue Nights (2019). Poslední jmenovaná deska způsobila menší poprask, když v recenzi respektovaného magazínu DownBeat získala maximální počet „hvězdiček“.


Uriel Herman není o nic méně světoobčanem než Itamar, ačkoliv jako trvalé bydliště stále uvádí Izrael. Jeho studiem vštěpenou fixaci na psaný materiál prý definitivně odblokoval celonoční šamanský obřad, který pianista podstoupil na svých cestách v Kostarice. Od té doby se do dobrodružství improvizované hudby vrhá bez zábran. Vedle práce s jazzovými comby napsal Herman také rapsodii pro jazzový kvartet a orchestr, nazvanou White Night, kterou premiéroval a natočil spolu s Netanya Kibbutz Orchestra. Další tři kusy pro jazzovou kapelu a orchestr zkomponoval na objednávku Jenaer Philharmonic Orchestra. Realizoval se také jako skladatel scénické hudby např. pro dokumentární filmy. Na společném vystoupení s Itamarem Borochovem ovšem dokáže, že je mu vlastní i subtilní komorní tvorba s důrazem na vzájemnou komunikaci.

Info

Itamar Borochov & Uriel Herman (isr)
Novoměstská radnice, Praha
26. 8. 2022 19:30
FB událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka.

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

redakce 17.09.2023

Někteří lidé se na život dívají jinak než většina a dokáží vnášet dětský úžas do všeho, co protne jejich cesty. A právě taková je hudba Yoke Lore.

Benefiční akce na podporu reprodukčních práv Witch Coven

redakce 16.09.2023

Oslava třetího výročí organizace Ciocia Czesia, která od roku 2020 pomáhá zajišťovat lidem z Polska bezpečné potraty v České republice.

Vinyla expanduje do dalších regionů

redakce 16.09.2023

Od září do prosince proběhnou akce Vinyly, a to třeba v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě a Ústí nad Labem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace