Zprávy

Diskografie Hm... a nové album

Diskografie Hm... a nové album

redakce | Zprávy | 12.10.2013

Lovu zdar se bude jmenovat nová nahrávka Hm..., ale můžete si to říct i při stahování jejich kompletní diskografie. Jak to myslíme?

Začalo to čirou radostí a zjištěním …to by mohlo být zajímavé (2000), následoval Oběd (2004), pak se připravil Plán na zimu (2008) a tropily se Klukoviny (2011). Teď přichází čas zvolat Lovu zdar (2013) a přidat tak další zářez do studiové diskografie skupiny Hm…. Těšit se na něj můžete v pátek 1. listopadu, kdy album vyjde u vydavatelství Supraphon. Online obchod s hudbou Supraphonline.cz navíc nabízí už nyní, vůbec poprvé v historii Hm..., jejich kompletní diskografii v digitální podobě.

Novinka, kterou svérázní písničkáři pokřtí 30. října v pražském Paláci Akropolis, vznikala stejně jako všechna předchozí alba ve studiu JáMor Ondřeje Ježka. „Nahrávat u Ondřeje je velmi zábavné, ve studiu je mnoho věcí, které vydávají nějaký zvuk a často na to ani nevypadají. Máme v něj velkou důvěru co se týče zvukového i jiného vkusu a vždycky se těšíme, jaký nástroj/zvuk/ruch nám na nahrávku dohraje,“ komentuje to „nejvyšší člen Hm…“ Marek Doubrava.

Zvyky kapela nemění, ani co se textů týče. Opět se můžeme těšit na zhudebněné básně, a to ať už českých klasiků (Jaroslav Seifert, František Halas, Josef Kainar, Bohuslav Reynek), básníků generačně mladších (Ludvík Kundera, Ivan Wernisch) či básníků-vrstevníků (Viktor Špaček, Simona Racková). Jeden text pochází od Raymonda Carvera a tři přímo z kapelových řad (Marek Doubrava).

Stylově se pak dá očekávat pro Hm… typicky široký záběr jdoucí od jazzu přes rock až po klasiku a podřizující se jednotlivým básním a jejich náladám. Co však pro Hm... doposud během jejich devatenáctileté historie obvyklé nebylo, je přítomnost zpěvačky, konkrétně Jany Jelínkové ze Sto zvířat, jež zpívá v písni Budete zlá (Josef Kainar). A není to zdaleka jediná specialita nového alba. Na ty další si však ještě chvíli počkejte.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #32: Tús Nua

redakce 21.10.2019

Svůj výběr skladeb do naší mixtapeové série Mooncloud postavilo chorvatské dívčí trio Tús Nua na postrockových plochách.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Skupina Čisté Tvary vydáva po štyroch rokoch nový album

redakce 19.10.2019

Skupina pri príležitosti vydania albumu zároveň zverejnila videoklip k prvému singlu, a to k titulnej skladbe albumu.

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Do nejhlubších zákoutí vlastní duše. Nick Cave se vrátí do Prahy.

redakce 18.10.2019

S nečekaným, ale o to vřeleji přijatým novým albem Ghosteen vyráží Nick Cave and The Bad Seeds do světa a oznamují evropské turné na jaro 2020, které zahrnuje i Prahu.