Zprávy / Nové desky

Div I Ded vydávají album Transformation

Div I Ded vydávají album Transformation

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.04.2017

V pořadí již druhé album Transformation tvoří 9 skladeb. Deska je rozdělena na dvě časti. Light part dýchá z Wasted, Open the Door, Late Fall, Transformation a letního Glittering Island. Dark part je pro změnu živena temnem Weeping Nights, Belief, Misanthrope a ambientního experimentu Locked. Všechny songy vznikaly v domácím studiu DIV I DED Sound. Ve skladbě Late Fall hostuje kytarista Petr Kružík z Priessnitz. Bicí do této skladby byly nahrány ve studiu Palba Records a pro song Transformation byly pak vytvořeny v polském Gdaňsku.

V červnu 2016 vznikl DIY videoklip k singlu Open the Door, jako první vlaštovka k albu Transformation vydanému 12. dubna 2017 pod hudebním vydavatelstvím Červený kůň. Klip byl natočen, sestříhán a uveden do konečné podoby pod taktovkou Veroniky a Filipa. Konceptem celého alba i současné formace kapely je de facto "udělej si sám" a nebylo tomu jinak ani u tvorby obalu desky. Autorem designu alba s bookletem je opět Veronika ve spolupráci s Filipem. Celá deska je o způsobu hledání jak žít a s tím souvisí i postupná přeměna osobnosti - to je Transformation. Album vychází jak na CD, tak i v digitálních formátech.


Multiinstrumentalista Filip Helštýn, zpěvačka Veronika Janošková a baskytarista Vojtěch Cigler, které naživo doprovází na bicí Jakub Zháňal mají kořeny ve Frýdku-Místku. Skupina vznikla na konci roku 2013 a už na podzim následujícího roku vydali své debutové album Born to Sleep, které sklidilo velmi pozitivní reakce kritiky, a za které byli nominováni na cenu Vinyla v kategorii Objev roku. Kapela si zahrála na velkých českých festivalech jako Colours of Ostrava či United Islands. V pražských klubech jako je Roxy, Meetfactory nebo Rock Cafe. V prosinci 2016 úspěšně odehráli svůj první koncert v zahraničí a to v polském Gdaňsku na shoegazovém festivalu Spacefest.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce 16.05.2020

Nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”.

Popoví pionýři Sparks vydávají novou desku

redakce 14.05.2020

Fyzické vydání 24. studiovky A Steady Drip, Drip, Drip se sice posunulo až na červenec, digitální verze vychází právě dnes.

Kompilace Virtual Healing je sondou do české elektronické scény

redakce 13.05.2020

Virtual Healing: Covid19 Antidote je audiovizuální kompilace od celé řady jednotlivců i kolektivů působících na české elektronické hudební scéně.

Lenka Dusilová nahrává album, online koncertem zahajuje sbírku na jeho dokončení

redakce 12.05.2020

Aby bylo možné nahrávku dokončit, rozhodla se Lenka Dusilová požádat o podporu své fanoušky formou crowdfundingové kampaně.

Jak tomuhle místu můžeš říkat domov, ptá se Tomáš Tkáč na druhé sólovce

redakce 11.05.2020

Tomáš Tkáč je zpěvák, textař, hudebník, producent, člen kapel Pris a něco něco a zakladatel labelu Divnosti.

Lannne zverejňuje nový videoklip

redakce 11.05.2020

Lannne plánuje predstaviť svoj debutový album na jeseň tohto roka ako support na vybraných koncertoch slovensko-českej šnúry kapely Billy Barman s názvom Zlatý vek.